Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ARCHI-PROJEKT - opinie o pracowni projektowej


Recommended Posts

Właśnie zamówiliśmy projekt APS 121 :D i zaczynamy starać sie o pozwolenie na budowę , baardzo jestem zainteresowana wszelkimi realizacjami tego projektu. Wstępnie przejrzałam juz Wasze zapiski,( tu zwracam się głównie do RB,Dokkera,WG) które powstawały podczas budowy, teraz mam nadzieję, że podzielicie się ze mną informacjami jak Wam się mieszka w tym wymarzonym przeze mnie cudzie. A może nasuwają się Wam jakieś nowe spostrzeżenia i uwagi co możnaby zrobić jeszcze lepiej? Za wszystkie rady z góry dziękuję. Mile widziane również zdjęcia z realizacji szczególnie jeżeli zrezygnowaliście z balkoników bocznych ( bardzo mnie nurtuje jak to wygląda i czy tego nie żałujecie)

Oczywiście osoby, które teraz rozpoczynają swoją walkę z APS 121 również bardzo zapraszam do wymiany wszelkich uwag i spostrzeżeń.

Gorąco pozdrawiam Pago

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 351
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

my także jesteśmy już posiadaczami projektu APS 121 z Archi-projektu.Widzieliśmy też ten projekt w realu i muszę powiezieć że podoba nam się , tylko wydaje się być ogromny.Teraz czeka nas spotkanie z architektem i dokonanie zmian w projekcie. Chętnie będziemy wymieniać się doświadczeniami z zainteresowanymi. Z budową chcemy ruszyć na wiosnę. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Edyta

Witam w klubie oczarowanych APS 121. W jakim rejonie Polski miałaś okazje widzieć domek w realu? Nam do tej pory nie udało się zlokalizować takiego w rozsądnej odległości. Również planujemy start na wiosnę, :o , choć obecnie przeżywamy chwile zastanowienia czy rzeczywiście cudo to nie jest troszkę zbyt wielkie. Z jakich rejonów jesteście?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja rowniez zastanawiam sie nad projektem aps 121 dlatego mam ogromna prosbe zeby odezwali sie ci co juz wybudowali albo maja dosc zaawansowane stadium i napisali gdzie sie budowali/buduja bo bardzo chcialabym zobaczyc jak ten dom wyglada w rzeczywistosci. Przeraza mnie troszke jego wielkosc ale nic innego pasujacego do naszych wymagan nie udalo nam sie znalezc :(

 

 

Mam jeszcze prosbe do posiadaczy projektu czy moglabym sie dowiedziec jakie jest rozliczenie schodow i czy pierwszy schodek wychodzi poza obrys sciany?

 

Pozdrawiam i licze na odzew

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W projekcie schodek na dole nie wychodzi poza obrys sciany.

 

Schody sa jednakże bardzo newralgicznym elementem tego projektu.

 

na dole schodzimy o 45 cm w dół do kotłowni i garazu (musimy przejść pod spocznikiem schodów i musi tam byc miejsce aby otworzyc drzwi.

z kolei spocznik ma dwa schodki zabiegowe i jest usytuowany czesciowo pod skosem dachu a na dodatek z niego wchodzi się na strych nad garażem.

Jak dla mnie to 10-20 cm bledu moze spowodowac koniecznosc schylania sie albo inne problemy

:(

pozdrawiam

 

r0man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

 

Roman na jakim etapie budowy jestes?

 

czy posiadasz projekt? czy jest mozliwosc zeskanowania tej czesci ze schodami?? bardzo mnie one intryguja, czy mozna je rozwiazac tak zeby ze spocznika do pomieszczenia nad garazem moznabylo zrobic dwoje drzwi.

 

Pozdrawiam

 

marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na razie kupiłem projekt i pewnie mógłbym go zeskanować, tylko nie bardzo jest co :cry:

 

Schody są niby rozrysowane, ale brakuje przekroju pokazującego układ skosu dachu względem spocznika, a bez tego nie sposób w pełni odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Wcześniej w tym wątku ktoś pisał, że przy scianie ze skosem wysokość od schodów do tego skosu to tylko 190 cm.

Moim zdaniem nie da się zrobić tego wejścia na strych w innym miejscu niż na bocznej ścianie spocznika (czyli tak, jak są usytuowane teraz te pojedyncze drzwi).

Układ schodów jest taki, że od parteru idzie 11 stopni, potem dwa stopnie zakręcają na spoczniku, który dopiero od połowy szerokości klatki schodowej jest płaski. Z tej płaskiej części są jeszcze dwa stopnie na strych. Ta płaska część spocznika ciągnie się dalej i z niej jest jeszcze 6 stopni na poddasze.

Podwójne drzwi na strych możnaby wstawić pod warunkiem usunięcia komina idącego z kotłowni ze tej ściany strychu obok drzwi. Ponieważ spocznik w tamtą stronę jest dość długi więc dałoby się poszerzyć drzwi na strych - pytanie co zrobić z kominem i czy o drzwi na tej ścianie Tobie chodzi ?

 

Tak w ogóle, to nie wiem, czy nie zrezygnuję z tego projektu :cry:

 

Im dłużej go oglądam, tym więcej wad widzę ...

 

Koszty budowy będą bardzo wysokie (dach i komplikacje z poziomami) i wobec podwyżki kosztów budowlanych sądzę, że 600 tys. może nie starczyć aby go (nawet stosunkowo skromnie) wykończyć

 

Poza tym pozostaje jeszcze kwestia utrzymania tego domu.

316 m2 powierzchni całkowitej to spory metraż do ogrzania :cry:

 

No i ten garaż - niby dwustanowiskowy ale zbyt krótki i zbyt wąski - jesli go powiększyć to metraż rośnie (a poszerzenie dodatkowo wiąże się ze zmianą poziomów ścianek kolankowych, bo się dachy "nie zgrają")

 

Wyjście na ogród tylko z jadalni - też niezbyt szczęśliwe: trzeba się będzie koło stołu przeciskać :(

 

 

pozdrawiam

 

r0man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety jedyny projekt ktory spelnial nasze wymagania, ja tez sie glowie czy damy rade finansowo bo dom jest duzy i dosc skomplikowany, mimo naszej checi zamiany na dach dwuspadowy, wywalenia balkonow i lukarny do lazienki a takze wykuszu w salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta,

 

A może ten:

 

http://projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=373&IdKolekcji=21&action=showRzuty

 

w sumie prawie to samo (oczywiście jest to kompromis) jedynie bez strychu, a założę się, że więcej niż o połowę tańszy :)

 

My intensywnie o nim myślimy.

Jakieś tam zmiany oczywiście konieczne, ale w granicach normy :wink:

pozdrawiam

 

r0man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Pago

 

My jesteśmy z rejonów Trójmiasta a konkretnie Gdyni ale dom widzieliśmy wokolicach Warszawy konkretnie w Dawidach. A to wszystko przez forum ponieważ przeczytałam wcześniej że wybudował się tam jeden z forumowiczów. Często bywamy w Warszawie więc pojechaliśmy zobaczyć i znaleźliśmy.Obecnie projekt jest na etapie archtekta więc będę mogła coś powiedzieć po nastęnym z nim spotkaniu. Narazie wiem że garaż jest dosyć krótki więc trzeba będzie go powiększyć o jakieś pół metra ( zresztą co zauważyli już wcześniej forumowicze i co się sprawdziło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

oba na oko wydają się dość drogie :(

 

kamelie to taki mały APS121 - metraż oczywiście istotnie mniejszy, ale z powodu komplikacji dachu koszt jednego metra będzie dużo wyższy niz w APS - pytanie o ile cały dom będzie tańszy i czy warto rezygnować z APS na jego rzecz. problem w tym, że orientacyjne koszty budowy podawane przez biura są nieporównywalne: inne metody i okresy szacowania...

 

Emanuella II to wbrew pozorom dość duży dom tylko z małą powierzchnią użytkową poddasza (calkowitej nie podają, a szkoda), dach również do najprostszych nie należy. nie bardzo podoba mi się wielki, prawie wolnostojący komin. z przekroju widać skomplikowaną konstrukcję :(

 

My chyba zostaniemy przy Delikatnym. Dach dwuspadowy gwarantuje niskie koszty. Zmiany, o których myślimy to wydłużenie domu o ok. 1 m od strony garażu z powiększeniem właśnie garażu, kotłowni i gabinetu oraz pokojów na poddaszu, likwidacja loggi na poddaszu (mamy wąską działkę i raczej nie lubimy gapić się na sąsiada :wink: ) oraz przeniesienie kominka na ściankę salonu przy schodach (razem z kominem) i częściowa ścianka działowa pomiędzy kuchnią i salonem, tak aby ukryć płytę i zlew przed widokiem gości spoczywających na kanapie :wink: .

 

pozdrawiam

 

r0man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sympatyczny :) - muszę mu się przyjrzeć z moją drugą połową :wink:

 

ten dosc podobny do aps 121 przynajmniej powieszchniowo ale z dachem dwuspadowym http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m3f019feba75eb

 

ładny - trzeba by koszty oszacować, ale na pierwszy rzut oka raczej mi się podoba, dzięki za zwrócenia na niego uwagi - jakoś go przeoczyłem :oops:

ma wszystkie zalety APS 121, mieści mi się na działce, a dach znacznie tańszy i układ pomieszczeń dla mnie lepszy - mam działkę z wjazdem od południowego wschodu

 

 

 

niestety nie dla nas - kalenicę musimy mieć równolegle do frontu działki zgodnie z planem zagospodarowania :cry:

 

 

pozdrawiam

 

r0man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...