Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ARCHI-PROJEKT - opinie o pracowni projektowej


Recommended Posts

Właśnie podsumowałem sobie stan zero: wyszło ok 38 tys.

W szczegółach wygląda to tak:

Geodeta 400

Dziura w ziemi wykopanie 1000

Deski na szalunek ław 1080

Drut 12 967,2

Drut 6 371

Gwoździe 75

Drut wiązałkowy 28

Tarcze do cięcia drutu 20,7

Łaty 260

Beton B15 26,5 m3 4611

Piasek 2 wywrotki 800

Bloczki fundamentowe 3258 szt 7000

Styropian 9 m3 (zostało 0,5m) po 150 zł 1350

Wapno 35 worków po 11 zł 385

Folia fundamentowa 120 m po 3 zł 360

Cement 1650 kg 526

Kotwy 350 szt 350

Pianka 7 szt 126

Cybanty 5

Płyn do zaprawy 80

Kanalizacja i GWC 1861

Rury do wody 390

Zasypanie 1000

Piasek 6 samochodów 2100

Izolacja pionowa 750

Chudziak 15 m3 B10 2025

Robocizna 10300

RAZEM 38220,9

Szczerze mówiąc spodziewałem się nieco mniej, co zresztą widać parę postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

materiały na więźbę (krokwie brałem większe niż w projekcie, 9 na 18), wyszło 12,8 m3 drewna po 560 PLN/m3, co razem dało po lekkim targu 7000 PLN.

Robociznę ciężko jest mi oszacować, gdyż cenę miałem umówioną łącznie od fundamentów do więźby.

Włodek, skąd Ci sie wzięło 45 PLN za m2 dachu? U mnie po powiększeniu budynku jest 320 m2, co daje ok. 34 PLN za metr i wydaje mi się to rozsądną propozycją (dach w APS121 należy raczej do skomplikowanych). Rozmawiałem z kilkoma dekarzami (brałem pod uwagę tylko tych, których robotę mogłem zweryfikować) i ten wypadł najlepiej cenowo.

pozdr.

Wojtek

ps. napiszcie jak wasze postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250m2 dachu brałem z arkusza extradomu, nie wiedziałem, że po powiększeniu jest aż 320m2 :o

U mnie koniec prac na ten rok, przykrywają folią całość stanu 0 i czekam do wiosny.

Muszę się wybrać do Dawidów zobaczyć jak postępy u Ciebie - czy już dachówka położnona (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!!

Nie wiem dlaczego ale nie dostawałem powiadomień o nowych postach na adres e-mailowy i się nie odzywałem. Codziennie ostatnio sprawdzam tylko prognozę pogody, pocztę i całe dnie poświęcam budowie. Niestety muszę pilnować swoich fachowców- wczoraj burzyli i ponownie murowali ściany fundametowe wykuszu w salonie, wcześniej ławę na garażu wykopali o 20 cm!!! szerzej, folię kubełkową na części garażowej źle przysypali ziemią. Błędy te dały się jak do tej pory naprawić. Według mnie wolno pracują, marnują dni ładnej pogody. W poniedziałek przymierzamy się do wylewania wieńca na fundamencie i liczę, że w przyszłym tygodniu końcówka izolowania ścian wewnętrznych, wyrzucenie humusu i nawiezienie piachem a potem osłonięcie folią do snu zimowego. Pogoda jak na tą porę roku sprzyja-oby tak dalej. O kosztach napiszę później.

Pozdrowienia RB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, skuszony postami o dachówce, byłem w Dawidach. Super! Bardzo mi się podoba. Utwierdziłem się w tym, że dobrze wybraliśmy projekt. Schody po przeróbce dużo lepiej, na pewno tak właśnie zrobię. Podobają mi się zmiany w ściankach działowych, zwłaszcza drzwi do pomieszczenia nad garażem. Jednak można zrobić wejście na wprost. Ja w takim razie wydzielę ścianą pralnię nad kotłownią. Jak zmieniłeś konstrukcję dachu? Miały być dwa słupy zamiast jednego, a nie ma żadnego :o Gdzie będziesz w końcu robił łazienkę do głównej sypialni - pod skosami czy w wydzielonym pomieszczeniu bez okien? Masz rację, że zamurowałeś drzwi z garażu do kotłowni, tak jest lepiej. Jeszcze raz powtórzę - super! Nie mogę się doczekać wiosny. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu, że zwiedziłem Twój dom. Jutro muszę zawieźć tam żonę i pokazać jej Twoje pomysły.

Jak masz rozwiązany taras - chodzi mi o szczegóły połączenia domu z tarasem?

 

My na razie daliśmy projekt znajomej - ma popracować nad wyglądem elewacji i zaprojektować wnętrza. Na razie wymyśliła, żeby zmniejszyć okno w kuchni od strony wejścia do domu do rozmiarów okien w garażu. Da do możliwość dodatkowej zabudowy szafek a nie zeszpeci elewacji. U nas jest to pd.-wsch, więc kuchnia będzie się mniej nagrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za wizytę. Naprawdę miło porozmawiać z ludźmi zainteresowanymi konkretnym domem. Rodzina już chyba ma nas dosyć :wink: , zresztą staramy sie ich nie zanudzać tematem budowy.

Na wszystkie Wasze pytania już chyba odpowiedziałem wczoraj osobiście, w razie następnych służę pomocą w ramach swoich skromnych możliwości. Oczywiście zapraszam na budowę w każdej chwili, sam wiem jak bardzo pomocne jest zobaczenie "na żywo" tego, co planuje się zrobć.

Dzięki za miłe słowa o naszym domku. Fajnie, że komuś oprócz nas się podoba. Tym bardziej, że będąc zaaferowanym budową, czasem nie dostrzega sie całego efektu, pilnując, czy wszystko jest w porządku, na czas itp.

Włodek, wspomniałeś coś o znajomej, która zajmuje się -jak zrozumiałem - aranżacją wnętrz i elewacji. Czy zajmuje się tym zawodowo i czy ewentualnie mógłbyś ją polecić, a przede wszystkim jakie są to koszty? Powoli zaczynamy myśleć o wnętrzach i jeszcze nie wiem, czy będziemy je urządzać sami czy skorzystamy z usług architekta wnętrz.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą znajomą to trochę skomplikowana sprawa. Pochodzi z Francji, z wykształcenia jest architektem. Trochę słabo mówi po Polsku. Obecnie pracuje w Ikei w Jankach (wygrała konkurs na projekt wystroju stoiska czy coś podobnego). Robiła dla nas projekt gabinetu stomatologicznego i jesteśmy bardzo zadowolnni - ma dobre pomysły i tzw. "dryg" do tej pracy. Nie wiem czy można nazwać jej projekt w pełni profesjonalnym tzn. spełniającym standardy profesjonalnych pracowni - mam na myśli wizualizacje komputerowe 3D i tym podobne bajery. Ona głównie rysuje odręcznie, nie ma żadnej działalności gospodarczej, nie wystawia faktur. Układ między nami jest koleżeński, za gabinet nic nie chciała jednak upaliśmy się żeby jej zapłacić, ale nie była to cena rynkowa. Jeśli jesteście zainteresowani jej usługami przy takich ograniczeniach mogę zapytać czy się podejmie i za jaką cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !!!

Bardzo miło było Was poznać - jesteście wszyscy fajnymi i niezwykle sympatycznymi osobami. Bardzo dziękujemy za możliwość oglądnięcia domku. Ta wizyta wiele nam pomogła. Całą powrotną drogę dyskutowaliśmy o swoich wrażeniach. A było ich mnóstwo. Już wtedy przychodziły mi do głowy rzeczy o które zapomniałem zapytać. W chwili wolnej spiszę i poproszę o poradę. Już dzisiaj z moim majstrem rozmawiałem o skróceniu schodów, o ubijaniu piachu i innych. Podjęliśmy decyzję, że nad oknem w kuchni, które planowaliśmy zlikwidować zrobimy nadproże(chyba tak to się nazywa), zamurujemy je a potem jak będzie źle wyglądało to zawsze można wybić otwór. Mam nadzieję, że w tym tygodniu pożegnam moich budowlańców na okres zimy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!!

W piątek pożegnałem się z moimi budowlańcami na okres zimy. Między fundamentami jest zagęszczony piach-17 wywrotek po ok.7.5m3!!!

Trwało to aż 2,5 dnia zagęszczarką 300kg. Na zimę pozostawiam w takim stanie , tylko zakrywam folią same mury. Przyszedł czas na podliczenia-wychodzi mi stan zero 25tyś. w tym robocizna budowlańców 4.4tyś. Nie wykonywałem żadnych instalacji tylko zostawiłem przepusty pod kanalizację w ławie i doprowadzenie powietrza do kominka. Wyprowadziłem z ławy bednarki do instalacji odgromowej.

Teraz będę chciał kupić Maxy i złożyć je na placu tylko cała sztuka dobrze je wyliczyć. Z liczeniem bloczków fundamentowych to się machnąłem bo nie uwzględniłem zaprawy do murowania. Wyliczyłem coś ok.3100szt. a poszło 2355szt.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cześć !!!

Wczoraj przy przeglądaniu projektu stwierdziłem, że moi budowlańcy jak i ja przeoczyliśmy chyba bardzo ważny element poz.2.23-który jest zaznaczony na rzucie fundamentów i rzucie stropów nad parterem. W elementach kontrukcyjnych jest pod pozycją obliczeniową 2.13. Nie wiem ale te oznaczenia są chyba pomylone. Element ten powinien być wyprowadzony z ław fundamentowych do poziomu +2,35. Na tym słupie opierają się aż 3 podciągi 2.10, 2.12, 2,4 a więc jest to raczej ważny element nośny.

Mam pytanie do Was czy robiliście ten element i czy dokładnie z projektem?

Druga sprawa, czy te dwa słupy przed wejściem do domu to robicie też zgodnie z projektem? Ja mam zamiar ustawić dwa gotowe słupy na wymurowanym tam murku zakończonym wieńcem.

O ile z tymi dwoma słupami wydaje mi się że tak można zrobić to z tym słupem poz.2,23/2,13/ to sprawę mam zawaloną i humor mi się popsuł przed świętami. Czekam na odpowiedzi

 

Pozdrowienia RB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic takiego nie robiłem, dopiero teraz zwróciłem uwagę. Zauważ, że wg. projektu zbrojenie słupów przed wejściem też dochodzi do ław fundamentowych. Wykonawca powiedział mi, że później nawierci otwory i wpuści pręty, więc wydaje mi się, że analogicznie można zrobić z elementem 2.23/2.13 - nawiercić otwory i wpuścić pręty zbrojeniowe. Więc głowa do góry i wesołych świąt!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...