Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ARCHI-PROJEKT - opinie o pracowni projektowej


Recommended Posts

Te 260 wysokości garażu to teraz, bez ocieplenia i wylewki?

 

Ja miałem ofertę na FS15 w styczniu za 115 brutto, ale po pierwsze chyba ceny się zmieniły, po drugie kupiłem w tej firmie (MINOX z Tarchomina) silkę na cały dom. Ostatecznie kupiłem FS12 po 104 zł brutto.

Zapłaciłem z góry całość i mam dać sygnał to mi przywiozę na budowę (powyższe ceny zawierają transport).

 

Ciężko mi skomentować 130 zł na dzień dzisiejszy, sprawdź też Centrobud Błonie, mają dobre ceny.

 

Na jakie materiały masz 20%, w jakiej firmie i na jakich zasadach?

Jak będziesz kupował kocioł i materiały na ogrzewanie daj znać, może połączymy siły i uzyskamy lepszą cenę.

Dotyczy to też innych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

260 cm teraz przed wylewkami i ociepleniem.

 

Ofertę mam z firmy Wodan z Piaseczna. Robili mi wycenę na wszystkie materiały do ocieplenia zewnętrznego (klej do styropianu, siatki, kołki itd. zróżnych firm - Ceresit, itd.) oraz poddasza (wełna, profile płyty G-K, itd). Od cen katalogowych dali po 20% rabatu. Z kilku ofert jakie dostałem ta wydaje mi się najkorzystniejsza, a jest jeszcze do negocjacji.

 

Możemy połączyć siły przy negocjacjach cenowych. My negocjujemy już materiały na dwa domy, przy trzecim będzie jeszcze łatwiej.

 

Jaki zamierzasz kupić kocioł. Ja zastanawiam się nad kondensacyjnym, tylko jeszcze nie wiem której firmy. Rozpatruję Vitodensa 200 Viessmanna, Cerapura Junkersa i EcoTeca Vaillanta. Choć ostatnio znowu mam "nawroty " pieców niekondensacyjnych z zamkniętą komorą spalania.

Na Allegro można znależć sprzedawców, którzy dają rabaty rzędu 25% na różne kotły. Można się zastanowić nad tą opcją.

Jak zamierzasz ocieplić poddasze? Ja myślę o 16 cm między krokwie (krokwie mam 18 cm) oraz 5 cm na stelażu.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że piece z górnej półki. Ja też się zastanawiam nad kondensacyjnym. Biorę też pod uwagę olej.

Jeśli dasz kondensata to jak rozwiążesz dopr. powietrza? Ja się zastanawiam nad kominami Schiedla gdzie to jest od razu.

Co do Allegro to raczej bym to potrakował jako info. o możliwych rabatach. Na forum ludzie piszą, że np. w Viessmannie z miejca można dostać 25%.

Mam znajomego, który ma mi przysłać ofertę na piece. Jest spod Gniezna ale co za różnica, jak przywiezie i da dobrą cenę to czemu nie. Rzucę mu hasło, że może 3 domy zobaczymy co powie.

Robisz podłogówkę? Ja się właśnie zastanawiam czy i gdzie zrobić projekt. Dostałem namiar of VPS na projektanta, ma się odezwać. Ja robię podłogówkę w całym domu + drabinki w łazienkach.

Co do ocieplenia poddasza - chcę zrobić tak samo lub troszkę więcej 16 między krokwie (2 cm szczeliny pod folią) i 5 lub 8 na krokwie.

Garaż - czy nadproże musi być? Nie można przykręcić bramy do sufitu czy do nadproża od dołu i przykryć od przodu styropianem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenie powietrza mam zrobione na wszelki wypadek, ale przy zamkniętej komorze spalania nie będzie to konieczne. Planuję komin w kominie.

Wszędzie gdzie rozmawiałem o bramach garażowych pytali mnie o wysokość nadproża. Biorę pod uwagę bramę firmy Krispol i tam minimalne nadproże wymagane jest 18cm.

 

Podłogówkę robię na dole oprócz gabinetu. W łazienkach planuję oprócz drabinek maty elektryczne. Projekt zrobi mi wykonawca.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę bramę firmy Krispol i tam minimalne nadproże wymagane jest 18cm.

 

Też biorę pod uwagę Krispol :) Teść ostatnio założył po rozeznaniu zrobionym przeze mnie.

 

Podłogówkę robię na dole oprócz gabinetu. W łazienkach planuję oprócz drabinek maty elektryczne. Projekt zrobi mi wykonawca.

 

Tzn.? Czy masz na myśli np. sytuację kiedy idę do firmy Kisan i robią mi projekt za 1200 zł mówiąc, że jeśli u nich zamówię materiały to wliczą mi te 1200 do ceny, czy też zdajesz się na doświadczenie montera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!!

 

"Pozostaje więc światło wjazdu 260-10-20-10=220 cm"

- Wojtek, czy możesz wyjaśnić dokładniej te minusowe wielkości. Jakie drzwi wejściowe będziesz zamawiał-czy takie jakie są w projekcie czy węższe . Jakiej firmy masz okna a swoją drogą cały czas zastanawiam się jak wyglądałyby ten dom z oknami bez szprosów?

Obaj dajecie 2cm przerwy powietrznej między folią a wełną -folie macie chyba wysokoparoprzepuszczalne więc może ona dotykać do wełny i ja dałbym wełnę grubości krokwi?

Jeszcze męczą mnie kwoty jakie musieliście zapłacić za ten styropian i system dociepleń poddasza?

 

Pozdrowiena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się spisuje brama Krispolu? Będę miał okna w kolorze złoty dąb, a oni jedyni robią bramy w tym kolorze. Poza tym są konkurencyjni cenowo. Ile płacił Twój teść? Ja mam oferty za bramę 4,5 x 2,25 m od ok. 4tyś. do 4,9 tyś. (za okleinę złoty dąb liczą sobie dopłatę, białe lub brązowe są bez dopłaty).

 

Przy podłogówce biorę pod uwagę obydwie opcje: montera, mającego duże doświadczenie, który mi doradzi lub firmę która wykona mi projekt, jeśli wezmę od nich materiały i wykonanie.

 

Robiłem rozeznanie w cenach tynków gipsowych. Za solidną :lol: i sprawdzoną ekipę :roll: mam ofertę 20 pln za 1m2.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

260 cm to wysokość garażu aktualnie. 10 cm to ocieplenie i posadzka, kolejne 10 cm to ocieplenie sufitu (6cm) i pozostaje 4cm nadproża. 20 cm to planowane powiększenie nadproża.

Drzwi będą 90 + 40 naświetle.

Okna kupuję Oknoplastu z Krakowa. A o tym, żeby były bez szprosów nawet boję się myśleć. Gdyby to usłyszała moja żona... :lol: :lol: :lol:

Materiałów na docieplenie jeszcze nie kupiłem, wybieram dopiero w ofertach.

Pomimo tego, że folia wysokoparoprzepuszczalna może się stykać z wełną, to mimo wszystko zalecane jest zrobienie szczeliny, a że mam wystarczająco duże krokwie, to na wszelki wypadek wolę ją zrobić.

Włodek ile kupiłeś stytropianu i jakiej grubości?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 32 m3, grubości 9 cm i 8 cm, grubość ocieplenia wyjdzie 17cm. Nie zapominaj, że ja mam ścianę 3warstwową z silikatów i mogłem kupić FS12, który będę układać na mijankę. Rachunek był prosty - jest ok 200 m2 ścian zewnętrznych x0,17 daje 34 m3. Kupiłem troszkę mniej bo tak wychodziło z opakowań.

O bramie napiszę później, muszę zadzwonić do teścia (mieszka pod Poznaniem).

 

Po co ocieplasz sufit w garażu? Nie wystarczy ocieplenie podłogi w pomieszczeniu nad garażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wysokość garażu u mojego teścia 235cm po wykończeniu-jest okey a to jest tyle ile ma być u nas. Nadproże ma 15 cm, brama lokalnego producenta/nic specjalnego/.

Wojtek również sądzę, że ocieplenie na strychu załatwi Ci problem i masz dodatkowe 6cm. Również sufit wyłożony styropianem narażony jest na wgniecenia o czym przekonałem się przygotowując ogrodzenie w garażu teścia. Parę razy walnąłem w sufit przypadkowo przestawiając różne dłuższe rzeczy- drabinę, deski, rury a garaż nie należy do zbyt wysokich.

 

O elektryce jeszcze nie myślę -moim celem było zrobienie sobie elektryki samemu ale tyle pozmieniało się w tych przepisach elektrycznych w ostatnich latach, że chyba dam zarobić komuś.

 

Wojtek-jaki masz plan wykańczania dalszego domu?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu schodów. Rozrysowałem sobie wszystko i wyszło mi, że przy podwyższeniu ścianki kolankowej w pomieszczeniu nad garażem o 15 cm w stosunku do projektu i zrobieniu 4 stopni w zabiegu (tak jak u Wojtka) można dać spocznik na tym samym poziomie co podłoga w pomieszczeniu nad garażem. Pozwoli to na zlikwidowanie dwóch schodków, które nie bardzo mi się podobają oraz umożliwi swobodne przechodzenie pod spocznikiem po drodze do garażu. Robiąc spocznik według projektu trzeba schodki prowadzące do garażu robić blisko łazienki, natomiast w mojej wersji jest pełna dowolność.

Robicie drzwi do pomieszczenia pod schodami tak jak w projekcie? Ja na 90% nie robię i przejści do garażu zrobię przez kotłownię (śluza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu schodów. Rozrysowałem sobie wszystko i wyszło mi, że przy podwyższeniu ścianki kolankowej w pomieszczeniu nad garażem o 15 cm w stosunku do projektu i zrobieniu 4 stopni w zabiegu (tak jak u Wojtka) można dać spocznik na tym samym poziomie co podłoga w pomieszczeniu nad garażem. Pozwoli to na zlikwidowanie dwóch schodków, które nie bardzo mi się podobają oraz umożliwi swobodne przechodzenie pod spocznikiem po drodze do garażu. Robiąc spocznik według projektu trzeba schodki prowadzące do garażu robić blisko łazienki, natomiast w mojej wersji jest pełna dowolność.

 

Nie mam projektu przy sobie/chyba trzeba go cały czas nosić ze sobą :lol: / ale ustalmy ile schodów,jaka wysokość,głebokość, skąd chcesz je zacząć? I chcesz zlikwidować te dwa schodki ze spocznika do pomieszenia nad garażem? Jak to się będzie miało w stosunku do schodów ze spocznika na górę?

 

Robicie drzwi do pomieszczenia pod schodami tak jak w projekcie? Ja na 90% nie robię i przejści do garażu zrobię przez kotłownię (śluza)[/quote]

 

Też zastanawiałem się czy tam drzwi robić, czy wogóle tam się zmieszczą oraz ile zajmą miejsca. Zastanawiam się czy tam pod schodami na tej ścianie z garażem nie byłoby dobre miejsce na tablicę zasilającą dla całego domu. Najlepiej byłoby rzucić okiem u Wojtka.

Ja robię przejście z garażu do cz.mieszkalnej na wprost schodów a wejście do kotłowni z garażu z 4 powodów:

-w kotłowni będę miał pompę hydroforową i będzie przez to ciszej w domu

-planuję zrobić dodatkowy przewód dymowy,poszerzając obecny komin dla pieca dodatkowego-jeszcze nie wiem jakiego i on też musi się tam zmieścić

-robiąc tak jak Ty, część kotłowni będzie zajęta na przejście a wcale ona nie jest duża

-robiąc wejście na wprost schodów łatwiej będzie przenosić jakieś dłuższe przedmioty

Już nie pamiętam jak to jest u Wojtka?

 

Wojtek- czym się kierowałeś wybierając firmę Oknoplast z Krakowa? Pytam dlatego, że jej przedstawiciela mam na miejscu i jak się wstępnie, w zeszłym roku orientowłem to mieli korzystne ceny. Ile płacisz za nie i zjakim upustem?

 

Pozdr. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chcę zlikwidować te dwa schodki. Będę miał 12 schodków 18,7 cm x 28 cm, w tym 4 w spoczniku. Schody zajmą więc 100 cm (spocznik) + 8x28cm= 100+224=324 cm. Skończą się więc 6 cm przed końcem wiatrołapu. Różnica poziomów to 224 cm (224/12=18,6666). Różnica ta to -45+235 (wys. garażu)+24 (grubość stropu)+10 (podłoga - u mnie z ogrzewaniem podłogowym) = +224 cm.

Rozrysowałem sobie dokładnie schody i wychodzi mi wysokość pod ścianą 190 cm więc jest ok. Na środku schodów jest wtedy ok 230cm.

 

Jeśli chodzi o tablicę elektryczną u mnie będzie właśnie pod schodami - tam dałem bednarkę od uziemienia ławy.

 

Jak sobie wyobrażasz drzwi pomiędzy korytarzem a pomieszczeniem pod schodami? Ja patrzyłem u Wojtka i nie bardzo jest gdzie je umieścić, ale nie jestem specjalistą więc może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrysowałem sobie dokładnie schody i wychodzi mi wysokość pod ścianą 190 cm więc jest ok. Na środku schodów jest wtedy ok 230cm

 

Jeśli możesz to prześlij mi ten rysunek. Może trzeba poprosić w biurze, żeby mam zaprojektowali takie schody w ramach tej zmiany którą nam mają przysłać, z likwidacją tych 2 schodków. okazuje się, że oni mają specjalne programy w których widzą to wszystko w innej perspektywie niż to jest w projekcie. A jak będzie ze schodami na piętro bo w/g tego co mogę sobie wyobrazić bez projektu to zniknąłby 1 schodek pierwszy.

 

Jak sobie wyobrażasz drzwi pomiędzy korytarzem a pomieszczeniem pod schodami?

 

Myślałem żeby się otwierały do środka tego pomieszczenia pod schodami , na ścianę między garażem. Albo pomyśleć trzeba nad jakimiś rozsuwanymi, harmonijkowymi? Właśnie zobaczenie tego w rzeczywistości dałoby może jakieś rozwiązanie. Nie za bardzo już pamiętam ale jest to malutkie pomieszczonko które najlepiej byłoby jakoś zamknąć.

 

A co sądzicie o pomyśle, żeby zrobić drzwi do kotłowni z garażu nie tak jak w projekcie - przy oknie, ale zaraz przy drzwiach z kotłowni do domu?

 

Najlepiej to sobie rozrysuj w skali, żeby później nie było kolizji i w zależności od tego co będziesz miał w tej kotłowni oraz weź pod uwagę to czym ja się kierowałem. Będziesz miał aż troje drzwi u mnie będzie dwoje na przejściu z garażu do domu, zajmują Ci dodatkową pow. ściany i podłogi kotłowni, problem z dłuższymi rzeczami.

 

Pozdr. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...