Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ed-mar

Recommended Posts

Witam, ja też oglądałam terakoty w sklepie stoje rozglądam się i widzę cudowne płytki do łazienki na ścianę błyszczą z daleka, poprosiłam pana a on mówi, że to chińska terakota cena coś ok.70zł , wyglądem to jeszcze przypominały trawertyn czy marmur, co prawda nie jestem na tym etapie, ale jak będę to nie będę patrzyła czy to chińskie bo tylko te mnie w zachwyt wprawiły, była tam strona http://www.wema.pl Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 432
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja też mam chiński gres polerowany, prawie na całym parterze i jestem z niego zadowolona. Jest myty samą wodą i nie ma smug. Nie był impregnowany, bo nie mielismy juz na to siły i użytkujemy go 5 miesięcy, jest ok. Był już na nim wylany kubuś, wino itp. i czyści się dobrze. Fugi są epoksydowe, więc również nic nie przyjmują.

Na zdjęciach troszkę widać, jak się błyszczy

http://foto.onet.pl/7t7nf,cm9m70ho0sm0,80sn7,u.html#80slk

http://foto.onet.pl/7t7nf,cm9m70ho0sm0,80sn7,u.html#80sn7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam.

Właśnie zakupiłem chiński gres polerowany. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić kiedy należy wyczyścić go z tego wosku: przed ułożeniem czy po?

Bo imregnować z tego co czytałem należy przed fugowaniem.

 

ułożyć, wyczyścic z wosku, zaimpregnować , zafugowac , wyczyścić po fugowaniu ( i najlepiej jeszcze raz zaimpregnować)

 

pozdrawiam,

KasiaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Przy wydanych 300 tys na dom róznica 5 tys. kosztem świętego spokoju to żadna różnica
.

Gratuluję dochodów :)

Jeżeli takie podejście do tematu stosujesz to skoro przy samym tylko gresie nadkładasz 5 tys, to nie mów że to mało i nie porównuj kosztów CAŁEGO DOMU z jednym z jego elementów jakim jest gres.

Drzwi, okna, tynki, wanna, baterie, dachówka itp. itp. itp. jeżeli wszedzie nadkładasz po piątaku ;-) to podejrzewam że zamiast 300 tys zrobi się co najmniej 400 tys, a to juz jest fiu fiu

 

Pszeplaszam baldzo, ale o jakiej walucie tutaj mowa?

Ja szacuję koszty chaty na ponad 450 tys. zł, mimo iż rozpocząłem budowę w 2000 roku i nie mieszkam w metropolii. Też mam dylemat cenowo-gresowy. Jeżeli pójdę w niechiński, to będzie to ponad 455 tys. zł. Gdybym mógł się nie liczyć z kasą, to pewnie kupiłbym jakiś super-ober-gres hiszpański czy włoski za 300zł /m2. Póki co próbuję rozgryźć czy chińszczyzna spełni nasze wymogi jako tako, czy jak 80% chińskich wyrobów będzie to tandeta. Zauważcie, że wiele wyrobów dobrych też pochodzi z Chin. Synek miał kupę zabawek Disneya, Lego czy Fischer Price'a wyprodukowanych w Chinach i upilnowali jakości. Sonika też ma dobry chiński gres, więc ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ostatnio w Maximusie (blisko Warszawy), w hali D jest stoisko z chińskimi

gresami bardzo duży wybór, ceny przyzwoite, wzory przepiękne, że można dostać zawrotu głowy sama nie wiem co mam wybrać.

 

Ten Maximus to jest to centrum handlu hurtowego przy drodze nr 8?

 

Jak to co - to co jest dobre! Wciąć płytki i je tłuc oraz brudzić :lol: Która wytrzyma to kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to normalne, że pod powłoką błyszczącą jest jakby kurz, który sprawia wrażenie mgiełki? Płytka się błyszczy ale z bliska widać tą mgiełkę. Zastanawiam się czy tak ma być czy coś nie tak z tą płytką. Kupiłam jedną na próbę w cenie 39,90 za metr w Nomi - może ktoś też ma i coś powie na ten temat? Czy inne chińskie też tak mają? To chyba nie jest efekt tego wosku, o którym nota bene sprzedawcy nic nie wiedzieli. No ale może po prostu są niedoinformowani. Czy ten wosk to taka powłoka tłustawa czy coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to normalne, że pod powłoką błyszczącą jest jakby kurz, który sprawia wrażenie mgiełki? Płytka się błyszczy ale z bliska widać tą mgiełkę. Zastanawiam się czy tak ma być czy coś nie tak z tą płytką. Kupiłam jedną na próbę w cenie 39,90 za metr w Nomi - może ktoś też ma i coś powie na ten temat? Czy inne chińskie też tak mają? To chyba nie jest efekt tego wosku, o którym nota bene sprzedawcy nic nie wiedzieli. No ale może po prostu są niedoinformowani. Czy ten wosk to taka powłoka tłustawa czy coś innego?

 

Chyba nie. Wosk powoduje, że płytka wygląda jak matowa. Weź sobie kredkę świecową i przejdź po płytce, to zobaczysz jak będzie wyglądać. Jak się błyszczy, to znaczy ktoś starł już go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam kredkami - rysują. Czyli wosku niet? Czekam na opinie na temat "kurzu" pod powłoką błyszczącą.

 

Nie, nie - chodziło o to, że kredkami zrobisz podobną warstwę jak wosk.

Z pewnością nie może być czegoś matowego pod połyskiem, bo znaczy to, iż wosku już starłaś (powierzchnia się błyszczy), a "diabeł siedzi" pod spodem, czyli nastąpiło uszkodzenie wewnętrzne IMHO. A może taka jest "uroda" tych płytek? A może nastąpiły jakieś wewnętrzne pęknięcia? Nie wiem co znaczy ten parametr o mikropęknięciach czy pęknięciach włosowatych (nie pamiętam dokładnej nazwy, a nie chce mi się szukać).

Ja nie jestem ekspertem, więc jak ktoś wie, to napisze dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Ludzie co wy takiego pięknego widzicie w tym polerowanym gresie. Przecież to podłoga iście z salonu samochodowego :) .Zero przytulności i ciepła ma taka podłoga. Taka błyszcząca tafla kojarzy mi sie z papciami muzealnymi.

Ja bym tego w domu nie zniosła-a

Ale to moja opinia :) .

 

Lucynko-jak ktoś lubi minimalistyczne klimaty w domu, kuchni-to raczej sosnowych desek nie położy........ A panele nie zawsze sie sprawdzają np z podłogówką.... Gres to elegancja i minimalizm-i wszystko musi do siebie pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja z kolei mam inny "problem". Zamowilam gres

hiszpanski za 85,- zl/m2 (30x60) i wlasnie sie zastanawialam,

czy to nie przypadkiem chinszczyzna, bo tez mi odradzano....

Ale Pan w sklepie wypieral sie, jakoby to mialaby byc chinszczyzna

i w katalogu nawet (firmy Alcorense) pokazal mi, ze on widnieje,

jako produkt hiszpanski. Nawet naslalam kolege, ktory

zapytal o pochodzenie tego gresu (dokladnie zapytal, gdzie byl on produkowany), bo chce kupic 100 m2 do firmy, gdzie jest wykonawca-plytkarzem :)

i nie chce "strzelic gafy", ze polozyl im chinskie plytki. Pan sie zarzekal,

hiszpanskie. Zamowilam wiec.... Potem pozyczylam sobie jedna plytke (zeby

dopasowac kolorystyke drzwi itp) i teraz sie zastanawiam znowu,

czy to jednak nie podroba.... jest bardzo matowy, nawet sciereczka z woda przecieralam i nic.... i wlasnie te Wasze informacje, ze chinski gres jest

zabezpieczany woskami, daly mi znowu do myslenia....

Niepolerowany, ciemny braz.... jak ja to bede czyscic???

A w dodatku, jak zacznie pekac, bo upadla mi moneta

lub kluczyki.... O rany......

 

Pozdrawiam,

Cierpiaca GGGosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy takiego pięknego widzicie w tym polerowanym gresie. Przecież to podłoga iście z salonu samochodowego :) .Zero przytulności i ciepła ma taka podłoga. Taka błyszcząca tafla kojarzy mi sie z papciami muzealnymi.

Ja bym tego w domu nie zniosła-ale to moja opinia :) .

 

Skoro masz taką opinię o gresie polerowanym to po co wchodzisz w wątek temu poświęcony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy takiego pięknego widzicie w tym polerowanym gresie. Przecież to podłoga iście z salonu samochodowego :) .Zero przytulności i ciepła ma taka podłoga. Taka błyszcząca tafla kojarzy mi sie z papciami muzealnymi.

Ja bym tego w domu nie zniosła-a

Ale to moja opinia :) .

 

Lucynko-jak ktoś lubi minimalistyczne klimaty w domu, kuchni-to raczej sosnowych desek nie położy........ A panele nie zawsze sie sprawdzają np z podłogówką.... Gres to elegancja i minimalizm-i wszystko musi do siebie pasować

 

Dokładnie tak :) Mi to żona nawet nie pozwoliła zostawić odkrytych desek na suficie. Na stryszku dałem solidne deski i chciałem polakierować od spodu przed założeniem i zaoszczędzić na ich przykrywaniu. Nie wyglądają moim zdaniem za bardza "ludowo". No ale żona nie lubi kompromisów i nie zaoszczędzę ;) Wszystko musi idealnie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taką opinię o gresie polerowanym to po co wchodzisz w wątek temu poświęcony?

 

Dobre pytanie-weszłam tu po to aby sie utwierdzić w tym ze gres polerowany to badziewie. Ja tez jestem zwolenniczką stylu nowoczesnego, ale lustro na podłodze to nie koniecznie to co sie z tym stylem kojarzy. Przecież istnieje piękny gres szkliwiony, są ceramiczne płytki podłogowe w dość sporych rozmiarach. Czy od razu trzeba sie pchać w polerkę z którą potem sa same problemy?

Ja tez mam podłogówkę na całym dole i właśnie wątki na muratorze wyleczyły mnie skutecznie z gresu polerowanego.

Będziemy kłaść glazurę hiszpańską na podłogówce-myślę ze z tym nie będzie takich problemów jak z gresem polerowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz taką opinię o gresie polerowanym to po co wchodzisz w wątek temu poświęcony?

 

Dobre pytanie-weszłam tu po to aby sie utwierdzić w tym ze gres polerowany to badziewie. Ja tez jestem zwolenniczką stylu nowoczesnego, ale lustro na podłodze to nie koniecznie to co sie z tym stylem kojarzy. Przecież istnieje piękny gres szkliwiony, są ceramiczne płytki podłogowe w dość sporych rozmiarach. Czy od razu trzeba sie pchać w polerkę z którą potem sa same problemy?

Ja tez mam podłogówkę na całym dole i właśnie wątki na muratorze wyleczyły mnie skutecznie z gresu polerowanego.

Będziemy kłaść glazurę hiszpańską na podłogówce-myślę ze z tym nie będzie takich problemów jak z gresem polerowanym.

 

 

Idac dalej tym tropem nalezałoby zatem stwierdzić, ze buty na obcasie, stringi i makijaż to tez badziewie,bo po co sobie robić problemy.

 

Troche mitow w tym watku też powstalo.

-Wnetrza minimalistyczne moga byc urzadzane rownież z podloga drewnianą - nie wiem co wedlug Was wyklucza ten material?

 

-Gres polerowany nie zarysuje sie od spadajacej monety, nawet jesli bedzie to moneta o masie 1 kilograma.

 

-Wosku na gresach nie usunie sie woda.

 

-Gres polerowany czysci sie sama wodą / po usunieciu konserwcji/

 

-Powierzchnie dobrego gresu mozna zarysować, zmatowić tylko materiałem twardszym od gresu - jest tego niewiele w naszym otoczeniu , chociaz zagrozenie jest spore np kwarc , korund, diament :D .

 

-Gresy chinskie sa nieprzewidywalne - niska cena nie wynika tylko z tego , ze sila robocza w Chinach jest niska.Tak jak z toksycznymi farbami , zabawkami i niebezpieczna elektronika, takze tutaj czesto zdarzają im się wpadki.

 

-Nieprawda jest tez, ze kazdy gres hiszpanski bedzie super a chinski do bani.

Kiepska plytka gresowa z Hiszpani bedzie i tak drozsza niz lepsza od niej plytka chinska.

 

- Ponownie impregnowany gres/zwlaszcza ciemny/ moze byc trudny do utrzymania w stanie czystego "lustra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...