Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ed-mar

Recommended Posts

Sonika Może masz rację. Troszkę bardziej przyłożę się w salonie. W garderobie nie grozi raczej zaplamienie. Chociaż ... jak widać parę postów wyżej - są rzeczy na ziemi i na niebie (a zwłaszcza na polerowanym gresie) o których się inwestorom nie śniło :wink: :evil:

 

Mi polecano w sklepie CIF-a. Chciałem użyć specjalnego płynu HG do usuwania wosków (wosk jest w jego nazwie), ale nie mieli na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 432
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znalazłam te wątki:

 

http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=reply&t=70981

 

http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=reply&t=92051

 

a tak wygląda rzeczone cudo :wink: :

 

 

http://images29.fotosik.pl/141/6c5849df1787ce1dmed.jpg

 

trzeba tylko pamiętać, żeby go dokładnie usunąć ze szpar przed położeniem fugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witam...co do gresu polerowanego chińskiego ,czy też polskiego a może i włoskiego to bardzo ważna jest impregnacja przed położeniem,później przed fugowaniem i nie ma tu wyjątku kto go produkuje tak mi powiedział facet w Castoramie ,a tak nawiasem mówiąc kupiłam chiński do łazienki Venus beige i na salon gres polerowany ale nie wiem czy w ogóle ma jakąś nazwę ;) zrobiłam tak jak facet powiedział w castoramie i nie narzekam i mogłabym powiedzieć ,że jest nawet lepszy jak włoski czy polski bo przynajmniej jest równy i można kłaść go bez fugi to moje spostrzeżenie do salonu wchodzę bezpośrednio z dworu kamienie piach itp...i nie ma śladu gresik błyszczy się w oczach:) zobaczę jak długo to będzie i mam nadzieję że tak zostanie do wymiany i znudzenia prze zemnie ..:)moja rada pytajcie dużo jak kupujecie i najlepiej kupować w dużych sklepach handlowych takich jak Leroy Merlin itp...tam sam pracownicy ,a nie właściciele którym zależy tylko na sprzedaży:)papaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...co do gresu polerowanego chińskiego ,czy też polskiego a może i włoskiego to bardzo ważna jest impregnacja przed położeniem,później przed fugowaniem [...] kupiłam chiński do łazienki Venus beige i na salon gres polerowany [...] zrobiłam tak jak facet powiedział w castoramie i nie narzekam i mogłabym powiedzieć ,że jest nawet lepszy jak włoski czy polski bo przynajmniej jest równy i można kłaść go bez fugi [...] moja rada pytajcie dużo jak kupujecie i najlepiej kupować w dużych sklepach handlowych takich jak Leroy Merlin itp...tam sam pracownicy ,a nie właściciele i strzeże mówią

HG zaleca pierwsze impregnowanie po położeniu, a drugie po wyschnięciu fug (po 2 tygodniach). Co jest bardzo ważne - płytkarz musi czysto kłaść płytki, żeby mu się nie zabrudziły. Impregnacja po fugowaniu zabezpiecza też fugi.

To czy gres jest chiński, włoski czy polski ma się nijak do kładzenia bez fugi. Płytki po prostu muszą być rektyfikowane. Przykładowo Nowa Gala w "Niezbędniku profesjonalisty" na swojej stronie podaje które są rektyfikowane, a które tylko kalibrowane, a także jakie mogą być odchyłki. Polecam tę lekturę :) Ja sobie darowałem kładzenie bez fugi, czy też przeginanie z cienkością fugi. 3mm to minimum, żeby płytarz mógł ładnie wcisnąć materiał i potem nie było problemów.

Sprzedawcy są też w małych sklepach. Poza tym różnie to bywa ze znajomością tematu u kiepsko opłacanego sprzedawcy. Nie jestem też pewien, czy w hipermarketach też nie mają premii za wynik. Ja po prostu czytam, a potem chodzę do sklepu. Czasem zadaję pytania kontrolne - taktyka "wilk w owczej skórze". No cóż - sam jestem sprzedawcą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz racje z impregnacją po fugowaniu ,mi powiedziano przed położeniem i przed fugowaniem żeby klej i kolorowe fugi nie pozostawił plam .A co do płytek położył mi fachowiec na spoine 1,5 i niebyły zakupione jako rektyfikowane i wyglądają super ,a do sprzedawcow to spotyka sie roznych ,i mi trafił sie ten wyjatek ktoremu zalezy na pracy :lol:i jako sprzedawca powinieneś wiedziec ze Polska norma dopuscza iles milemtrow odchyłu od normy nawet przy płytce rektyfikowanej..pozdrawiam :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej jest od spody płytek, więc nie trzeba brudzić góry. Poza tym plamy starte na bieżąco nie przebarwią płytek. Po prostu gresu polerowanego nie powinien kłaść byle pyprak, a jak ktoś ma jakotakie doświadczenie, to wie jak to zrobić czysto. Ba - nawet fugowanie można zrobić tak, że się nie pobrudzi gresu, ale już wolałem się zabezpieczyć ;)

Na chińszczyźnie może nie być podane, że są rektyfikowane. Być może tak nie trzymają wymiarów, że nie ma wyjścia i muszą je frezować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś te płytki nazwa troja.

 

 

 

Witam ...mam Troja zrobiony komineki wyszedł świetnie ja tak uważam i z tej samej kolekcji mam zrobioną łazienkę WENUS ..SUPER PłYTKI CHINSKIE ,ALE RADZE DOBREGO FACHOWCA DO DOCINANIA TYCH PLYT

http://foto.onet.pl/13pb5,kkkosc8snkfo,dme9q,u.html#dme9q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

zastanawiam się, czy warto kupić gres polerowany sprowadzany z chin. Jest on prawie trzykrotnie tańszy od innych producentow (49zl m.kw.). Estetyka nie budzi moich zastrzezen. Boje sie tylko o scieralnosci i/lub katy proste samych plytek.

 

Czy ktos z szanownych forumowiczow uzytkowal taki gres u siebie? Jakie sa wasze opinie? kupowac?

 

Dzieki

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiam się, czy warto kupić gres polerowany sprowadzany z chin. Jest on prawie trzykrotnie tańszy od innych producentow (49zl m.kw.). Estetyka nie budzi moich zastrzezen. Boje sie tylko o scieralnosci i/lub katy proste samych plytek.

 

Czy ktos z szanownych forumowiczow uzytkowal taki gres u siebie? Jakie sa wasze opinie? kupowac?

 

Dzieki

Piotrek

 

witamy na forum ;-)

 

jest tu miliony wypowiedzi na ten temat ....

dlaczego nie poszukasz ? ;-)

 

PS

kupuj ten gres smialo ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nie spotkałem nigdzie gresu w takim rozmiarze. Jedyne co przekraczało 60cm to były płytki lub kamień. Jeżeli chodzi o ten ostatni, to jest duże pole manewru. Standardowo dostarczane są "płytki" (granit, bazalt, marmur i pewnie inne) w konkretnej rozmiarówce, ale jeżeli trzeba wyłożyć dużą powierzchnię (salon, hotel, kościół), to możliwe jest zamówienie u producenta "płytek" w dowolnym rozmiarze.

Popróbuj wygooglać czy faktycznie taki gres istnieje, a potem drążyć kto go sprzedaje. Być może trzeba będzie zrobić to po angielsku czy... hiszpańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80x80 to format wręcz niebywały :D.

Powyżej 60 cm są 90x30, 90x90 120x60 i 120x120.Te ostatnie produkuje zaledwie pare firm.

PS Z ciekawości zapytam. Dlaczego akurat taki niespotykany format Cię interesuje ?

 

Czy 80x80 czy 90x90 to akurat dla mnie nie ma znaczenia byle większy niż 60x60, bo mam duże pomieszczenie to duży gres będzie lepiej wyglądał. W tej chwili już właściwie udało mi się znaleźć ten który m isię podoba niestety za sporą cenę 170/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - 60-tki potrafią kosztować tyle i więcej. Nawet polskie. Ze wzrostem rozmiaru rośnie też bardzo szybko cena. 170 za taki duży format to i tak mało.

 

Pamiętaj, żeby użyć odpowiedni klej do płytek wielkoformatowych. Widziałem popękane małe plytki, a takie kolosy wymagają odpowiedniego traktowania. A jak u Ciebie z dylatacjami skoro masz taką powierzchnię? Ja nie pomyślałem i nie dopilnowałem c.o.-wników i teraz muszę rozłożyć płytki zgodnie z dylatacjami, a to dylatacje powinny być tam gdzie chcę fugę :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...