Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TRÓJMIASTO i POMORSKIE: szkółka, szkółki roślin, krzewów, drzew, bylin


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na Galaktycznej (przed Renkiem)

W Chwaszczynie po lewej jadac na Żukowo (drogo ale ladne)

W Chwaszczynie po prawej przed rondem mała szkółka z tanimi bylinami

W Koleczkowie

We Wrzeszczu (czy to Zaspa?)

W Rumii/Redzie chyba 2- Flopol i na Obwodowej

Za Wejherowem po prawej (Bolszewo)

No i Gniewowo

Te zwiedziłam

Jest jeszcze chyba coś w Gdańsku

A 20-21 będzie giełda na Renku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie, Kochanie.

Osobiście wolę kupować u producenta,w szkółce bo jest poprostu taniej.

A narzuty się pośredników/ sklepów sięgają i 130%.

Wyobraźcie sobie, że dziś byliśmy w markecie ogrodniczym i płotki z wikliny kosztowały tam 12,99 - na promocji. Traf chce, że znam pana, który je wyplata i sprzedaje za 6 zł !!!! Ocherlawym berberysie za 8 zł, nie wspomnę, bo aż mi wstyd, że w ferorze zakupów wsadziłam go do wózka.

Więc lepiej kupić bezpośrednio u producenta, bo to i wybór większy i koszt niższy, a i mądra porada fachowca, też w cenie :D

Pozdrawiam ciepło Miłe Ogrodniczki - H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze bardzo dobra szkółka OKAZ w Oliwie (naprzeciwko zajezdni tramwajowej), JUSTYNA na Orunii - obie trochę drogie, ale wybór fantastyczny i roœliny pierwszej jakoœci. Poza tym szkółka w Łostowicach (przy głównej drodze z Orunii w kierunku obwodnicy (tanio). Najczęœciej kupuję w szkółce w Kokoszkach - ceny przystępne i wybór całkiem duzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Galaktycznej? Czy ta z bylinami?

Odpowiem na obie:

1. Galaktyczna jest równoległa do obwodnicy (po prawej w str. Gdańska). Trzeba wjechać przez Osowę lub obok Selgrosa.

2. Bylinki: Jadąc od Gdyni jak się zaczyna Chwaszczyno, po prawej jest małe ogrodnictwo. Jeszcze przed takim składem z kostkami i takimi tam.

W zeszłym roku płaciłam 1-2 zł za roślinkę a wszystkie ślicznie wyrosły. I dostałam gratisa :)

 

Acha-uwaga na roślinki w Koleczkowie. Małe krzewy i różne owocowe można ale moja mama kupiła choinkę, która miała kompletnie obciachany korzeń. Na wzór świątecznych.

Ja za to kupiłam drożej właśnie na Galaktycznej kilka dużych drzewek ale wszystkie pięknie rosną.

 

Przypominam o giełdzie kwiatowej na Renku w ten weekend!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha- dostałam ostatnio wizytówkę od pana który prowadzi szkółkę iglaków gdzieś niedaleko Gdyni. Muszę poszukać. 1,5m tuje ma podobno po 15 zł!! Trzeba przyjechać i wybrać a on wykopuje i przywozi.

Szukać wizytówki?

Dziękuję. Chodziło o tš szkółkę w Chwaszczynie, a Renku oczywiœcie też będę :D

Z tymi dużymi tujami bardzo bym uważał. Kupiliœmy takie w maju zeszłego roku i jedna padła, a reszta bardzo słabo roœnie. W miejsce tej padniętej kupiłem doniczkowš za 25 zł i nie doœć, że jest o wiele bardziej gęsta to pięknie roœnie.

Kupiliœmy też takie duże œwierki kopane z gruntu i z 10 właœnie pada pišty :-? , a mamy całe mnóstwo pięknie rosnšcych krzaków i drzewek, więc trochę na pielęgnacji roœlin się znamy. Te œwierki i tuje kupilismy na poczštku naszej przygody z ogrodem, bo od razu chcieliœmy mieć "las". Teraz to pokutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koleczkowa nie polecam. Sąsiadce zachorowały tuż po zakupie wszystkie cyprysy. Rośliny są trochę zaniedbane, choć o wiele tańsze niż w innych szkółkach. Dość droga, ale bardzo dobrze zaopatrzona już wspomniana szkółka w Redzie. Wszystko zdrowe i dobrze się chowa.

W Redzie są dwie- jedna Flopol(beznadzieja) a druga kawałek dalej, to ta fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi roślinki z Flopolu chorują. W tej drugiej w Redzie (przy Obwodowej?) nie byłam.

"Ważniejsze" okazy kupuję na Galaktycznej. Trochę drożej ale wszystkie mi się udały. Kupowałam tak 1.5m koreankę, sporo krzewów i wyrośniętych drzewek. Wszystko rośnie aż szumi :) Fajnie jest trafić tam na promocję. Z okazji 1 maja sprzedawali 3 wyrośnięte rododendrony za 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goja na Galaktyczną wjazd przez Osowę albo przy Selgrosie. To jest równoległa do obwodnicy. Zresztą z obwodnicy widać to ogrodnictwo. Dobrze nie pamiętam ale to chyba Kurowscy (chyba).

 

Dusia może z zakupami poczekaj na targi na Renku? To już w ten weekend a można tam znaleźć ciekawe roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...