Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TRÓJMIASTO i POMORSKIE: szkółka, szkółki roślin, krzewów, drzew, bylin


Recommended Posts

szmaragdy u moich dalszych sasiadów wybiły bardzo wysoko..jak na jeden sezonik...podsypuja je nawozem do iglakow na wiosne...jedna lyzcezka od herbaty na jedna tujke...

 

Jak kupowaliśmy szmaragdy, to kobieta ze szkółki mówiła żeby sypnąć łyżeczkę zwykłej Azofoski pod każdego. Jesienią będę wiedział jaki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja posadziłam szmaragdy kupione na allegro po 7zł/ szt, 80cm wzrostu, pięknie rozrośnięte, kopane z gruntu i teraz, po upływie 3 miesięcy, urosły już o 10cm !!!

A posadzone są w niemal pełnym cieniu, na wietrznym stanowisku, gdzie mają stanowić wypełnienie zapory przeciwwietrznej - kiedyś :D.

Co tydzień podlewam gnojowicą z pokrzyw i jak widzę słuzy im to :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@ nie dojechałam :cry: miałam urwanie głowy w firmie, może uda mi sie jutro i jeśli Dusia2006 nie wykupiła wszystkiego, to Ci kupię. W sobotę o ile się wyrobię czasowo jadąc do Koleczkowa oczywiście wpadnę na kofi :D

ps. I proszę mi tu po nazwisku tzn z żadnymi takimi nazwami traw i innych takich nie wyjeżdżać...ja tu ledwo liściaste od iglastych odróżniam a ty mi tu tak... 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje tuje szmaragd mają po 7 lat, były przesadzane dwa lata temu i mają po 3 m.

 

a jakie wysokie byly jak je kupilas 7-lat temu? :lol:

 

 

Jak ja kupowałam swoje, miały ok 50 cm i były dość cieńkie. Teraz po roku mają na pewno 60 ale troszkę "utyły".

Też sypię łyżeczkę florowitu do iglaków.

Miałam trochę problemów z pleśnią śniegową, może dlatego nie rosną tak jak innym forumowiczom.

Zaobserwowałam natomiast że nawet po deszczu jak ich nie podlejesz porządnie raz na jakiś czas od razu schną gałązki. One nie znoszą suszy.

Przynajmniej te młode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja posadziłam szmaragdy kupione na allegro po 7zł/ szt, 80cm wzrostu, pięknie rozrośnięte, kopane z gruntu i teraz, po upływie 3 miesięcy, urosły już o 10cm !!!

A posadzone są w niemal pełnym cieniu, na wietrznym stanowisku, gdzie mają stanowić wypełnienie zapory przeciwwietrznej - kiedyś :D.

Co tydzień podlewam gnojowicą z pokrzyw i jak widzę słuzy im to :p

 

 

oj to wielkość thuj chyba razem z korzeniem, bo nawet na allego raczej takie wielkości kosztują ponad 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Witaj Ewo, jestem tu pierwszy raz i wpadło mi w oko, że jesteś doskonale zorientowana w okolicy Trójmiasta, jeśli chodzi o szkółki.

Czy możesz mi podpowiedzieć (polecić) dobrego ogrodnika w Trójmieście (mieszkam czasowo w Gdyni) ? A może wiesz też, kto w okolicy oferuje ładne altanki?

Z góry dziękuję za odpowiedź, buziaczki

Bro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RACJA EWUNIU, zapomniałam o giełdzie

ale te funkie które widziałam - cudo

Prawie jak ta :wink: przesadzam ale tylko troszkę

http://images2.fotosik.pl/68/1ddc920bddb3d170.jpg zdjęcie hanki55

 

Przepraszam, ale co to za roslina?

Po prostu piekna.

 

Hosta Funkia SUM AND SUBSTANCE

jest teraz na allegro za...10 zł!!!!!!!!!!!!!!! u amkkomp .:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Koleczkowo już działa? Może ktoś był, albo przejeżdżał i widział czu już ruszyli. W zeszłym roku o tej porze było zamknięte na cztery spusty, ale leżał jeszcze śnieg.

Nie mogę się już doczekać, mam mnóstwo planów... :)

Nie wiem, jak Koleczkowo, ale widziałem otwartą szkółkę przy obwodnicy (niedaleko Renka) i byłem w szkółce w Kokoszkach. OCzywiście Justyna i OKAZ w Oliwie też otwarte, ale oni chyba nie zamykają na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...