Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TRÓJMIASTO i POMORSKIE: szkółka, szkółki roślin, krzewów, drzew, bylin


Recommended Posts

My kupujemy głónie u producentów, bo ceny niziutkie, a i negocjować można :D

- W Kasince Wielkiej - iglaki

- W Mszanie Dolnej - byliny

- W Łodygowicach pomiedzy Bielsko-Białą a Żywcem ( chyba 5 ha ekspozycji!!!) - wszystko o czym zamarzycie , a także materiał importowany. Samo oglądanie to 2-3 godziny !!!!!!!!!!!! Rarytasy, małe, duże i średnie okazy, choć ceny - iście warszawskie. Ale warto tam zajrzeć choćby po unikaty. Ja miałam takie oczy :o

 

Tanie, wypieszczone i różne formy szczepione ( np. buk czerwony, płaczący 2 m - 30 zł !!!! Winter Gold - 30 zł ) - Budzów, za mostkiem w dół 1 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chciałbym Was przestrzec przed zakupami w szkółce w Gniewowie. Skuszony reklmami w gdańskiej Trójce wybrałęm się tam w zeszły weekend i kupiłem tam sadzonki bluszczu z nakrapianymi liściami (biało-zielone). Ładnie wyglądające sadzonki miały około metra wysokości, więc je wziąłem. Dzisiaj chciałęm je wkopać w ogrodzie i lekko się zdziwiłem :evil: Te rośliny praktycznie w ogóle nie miały korzeni! Ledwie takie 3-4 cm wąsy :evil: Kupiłem już parę roślin w pojemniku (także bluszczy) i żadna nie wyglądała w ten sposób. Po prostu ją ucięto i wsadzono w ziemię dla zmyły :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanka55,

 

a w Mszanie to w którym miejscu, przed pocztą w prawo ( przed skrętem na Niedzwiedź i Szczawę. Mszanę znam bo mam tam rodzinę i na wakacje jeździłem do babci. W Kasince to przy drodze do Mszany?

A w Krakowie nie polecasz żadnej szkółki?

 

W Mszanie, to przy torach kolejowych. Jak jedziesz od centrum Mszany, to skręcasz w lewo, chyba ul. Polna? i pod górkę. Tubylcy powiedzą :D

W Kasince na zakręcie - szkółka jest przy samej drodze, po obu stronach i parę ha na górze, ale główne wejście i ekspozycja sa przy jezdni, na łuku drogi.

Nie sposób przejechac, bo wiadać donice :D

Przepraszam, że tak oględnie tłumaczę, ale nie jestem tubylką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przykro stwierdzić, ale chyba szkółka w Gniewowie rzeczywiście bardzo się popsuła. Kiedyś mieszkając w Wejherowie często tam bywałem i często robiłem zakupy. Zresztą iglaki tam kupione przetrwały balkon na 4 piętrze w bloku (od strony bardzo nasłonecznionej), problemy w trakcie budowy domu (rosły sobie tuż obok rusztowań i stert "resztek" budowlanych).

Podobne opinie o G. slyszałem na zeszłorocznych targach w Renku.

 

Pozdrawiam

Adamski

 

PS> Wiecie może kiedy w tym roku są targi ogrodnicze w Renku?

 

 

Chciałbym Was przestrzec przed zakupami w szkółce w Gniewowie. Skuszony reklmami w gdańskiej Trójce wybrałęm się tam w zeszły weekend i kupiłem tam sadzonki bluszczu z nakrapianymi liściami (biało-zielone). Ładnie wyglądające sadzonki miały około metra wysokości, więc je wziąłem. Dzisiaj chciałęm je wkopać w ogrodzie i lekko się zdziwiłem :evil: Te rośliny praktycznie w ogóle nie miały korzeni! Ledwie takie 3-4 cm wąsy :evil: Kupiłem już parę roślin w pojemniku (także bluszczy) i żadna nie wyglądała w ten sposób. Po prostu ją ucięto i wsadzono w ziemię dla zmyły :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14-15.04 - targi ogrodnicze ""Wiosna 2007" Strzelino koło Słupska

19-20.05 - GRAJMY W ZIELONE 2007 - Renk/Gdańsk

03-04.06 - XVI Pomorskie Targi Rolno-Przemysłowe Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych Lubań k/Koœścierzyny

 

Na pierwszych nie byłem, ostatnie polecam - taniej, niż w Renku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam

Do istniejącej listy szkółek chciałbym dodać jeszcze jedną. JEst co prawda nieco oddalona od Trójmiasta, ale warto tam podjechać w trakcie jakiejś wycieczki na Kaszuby :D Szkółka mieści się w Mierzeszynie kolo Jagatowa i posiada nawet swoja stronę: http://www.szkolkazosi.com.pl/.

Maja bardzo duży wybór wszelkich możliwych roślin po bardzo przystępnych cenach. Zakupiłem tam kilka szczepionych iglaków, za które w Trójmieście zapłaciłbym z 50% więcej :-? Wielki plus i na pewno jeszcze tam wrócę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Chciałbym Was przestrzec przed zakupami w szkółce w Gniewowie. Skuszony reklmami w gdańskiej Trójce wybrałęm się tam w zeszły weekend i kupiłem tam sadzonki bluszczu z nakrapianymi liściami (biało-zielone). Ładnie wyglądające sadzonki miały około metra wysokości, więc je wziąłem. Dzisiaj chciałęm je wkopać w ogrodzie i lekko się zdziwiłem :evil: Te rośliny praktycznie w ogóle nie miały korzeni! Ledwie takie 3-4 cm wąsy :evil: Kupiłem już parę roślin w pojemniku (także bluszczy) i żadna nie wyglądała w ten sposób. Po prostu ją ucięto i wsadzono w ziemię dla zmyły :evil:

 

 

Nie wiem, gdzie Pan lub Pani zakupiła bluszcze, ale to chyba nie w Gniewowie. Od kilku lat współpracuję z tą ( i innymi, ale w mniejszym zakresie) szkółką i nigdy do tej pory nie zdarzyło się, aby materiał był złej lub "gorszej jakości". Jeżeli faktycznie materiał pochodził z Gniewowa, to pewnie został zakupiony dużo wcześniej i pozostawiony samemu sobie nawet bez podlewania, że w końcu roślina padła :cry: Szkółka cieszy się dobra sławą, sama produkuje roślinki i dlatego korzystam z nich przy tworzeniu ogrodów. Do tej pory zaden z moich klientów nawet słowa złego nie powiedział o szkółce, bo wszystko rośnie, kwitnie, owocuje tak jak powinno. Sama mam dużo roślin z tej szkółki i wiem, co to za materiał i nie uwierzę w to, że sprzedano rośliny w stanie przez rispetto opisywanym. Jak Ci rispetto nie wstyd? Dlaczego nikt Twoich rewelacji o roślinkach z Gniewowa nie potwierdził???? Bo napisałes nieprawdę, albo masz układ z jakąś szkółką - może z ta , którą podałeś w jednym z następnych postów, a może po prostu ktoś nie może znieść, że ciężka praca właścicieli i wiedza jaką przekazują o roslinach klientom kogoś w oczy kole! Sama wybierając rośliny słyszę opinie innych klientów jak mówią, że takiej obsługi i wiedzy, a przy tym roślin, które po prostu rosna, a nie mdleją i gina, nie ma nigdzie więcej. Cenię tą szkółkę i dziwię się, że jej właściciele dopiero po namowach innych projektantów zaczynają działania prawne. Szkoda, że ten rispetto nawet nie pokusił się o podanie kilku linków do szkółek, tyko wskazał jedną - w Mierzeszynie.... Co to oznacza? ..... hmmm można się domyślec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co? Adwokat? Szkółka może ma dobrą renomę, ale mi sprzedała chłam taki jak opisałem. Może miałem pecha, ale więcej tam nie pojadę, a jak ktoś chce robić testy we własnym zakresie to nie widzę przeciwwskazań.

Resztę twoich inwektyw pozostawię bez komentarza, bo bardziej wygląda mi to na post pracownika szkółki, niż klienta. Liczba postów na forum zdaje się to potwierdzać. Śmierdzi mi to na kilometr. Szczególnie, że zamiast pozytywnych opinii skupiasz się na inwektywach.

Skoro już wywołano temat, to dodam, że szkółka jakiś czas temu skontaktowała się ze mną mailowo w podobnym stylu (choć nie tak ostro). Jakby faktycznie zależało im na klientach, to przeprosiliby, zaproponowali wymianę na zdrowy egzemplarz i nie byłoby sprawy, bo mam świadomość tego, że w dużej szkółce może trafić się partia kiepskiego materiału od kiepskiego dostawcy, choć przy odpowiedniej kontroli właściciele powinni to wychwycić. A tu co? Ani be, ani me, ani kukuryku. Ocenę tego, czy warto tam jechać pozostawiam forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja i wielu moich znajomych (w tym z zagranicy) akurat bardzo sobie chwalimy tą szkółkę, jest świetna, ludzie profesjonalni, wybór i jakość bez zarzutu, naprawdę nie spotkałam się żeby ktoś narzekał

Rispetto a ten bluszcz przyjął się i rośnie u Ciebie? napisz szczerze, bo szkoda pisać źle o ludziach, którzy wiele pracy i serca wkładają w tą szkółkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjął się i rośnie do teraz, ale niesmak pozostał. On nie miał się "przyjmować", tylko rosnąć od razu, a ja musiałem cierpliwie czekać aż wypuści korzonki i właściwie dopiero po roku zaczął rosnąć. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia. Po Twojej opinii widzę, że może jednak trafił mi się felerny egzemplarz. W takim razie potraktujmy to jako wypadek przy pracy. Z mojej strony EOT.

A już abstrahując od tego przypadku mogę polecić szkółkę Cyrzan, ale nie tą w Chwaszczynie, ale ich główną siedzibę w Garczu. Wybór mają tam o wiele większy i czesto można trafić na piękne egzemplarze w korzystnych cenach. Może dzieje się tak, bo w Chwaszczynie mają tylko dorosłe egzemplarze, a w Garczu można kupić "maluchy".

 

Tak jeszcze na marginesie, bo to wątek o 3mieście.

Gdyby ktoś z Was jechał trasą "szczecińską", to serdecznie polecam szkółkę p. Ciepłuchy w Rzesznikowie koło Rymania, gdzie mają olbrzymi wybór azalii, rododendronów i innych roślin z tej grupy oraz jadąc w kierunku "warszawskim" szkółkę p. Szmita w Pęchcinie koło Ciechanowa (chyba jedna z większych szkółek w Polsce). Wiem, że to kawał drogi, ale jak szukacie jakichś rarytasów, to tylko tam :D Ponadto do tej drugiej warto pojechać choćby tylko dla przepięknego ogrodu ozdobnego. Obydwie szkółki to raj dla kolekcjonerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co? Adwokat? Szkółka może ma dobrą renomę, ale mi sprzedała chłam taki jak opisałem. Może miałem pecha, ale więcej tam nie pojadę, a jak ktoś chce robić testy we własnym zakresie to nie widzę przeciwwskazań.

Resztę twoich inwektyw pozostawię bez komentarza, bo bardziej wygląda mi to na post pracownika szkółki, niż klienta. Liczba postów na forum zdaje się to potwierdzać. Śmierdzi mi to na kilometr. Szczególnie, że zamiast pozytywnych opinii skupiasz się na inwektywach.

Skoro już wywołano temat, to dodam, że szkółka jakiś czas temu skontaktowała się ze mną mailowo w podobnym stylu (choć nie tak ostro). Jakby faktycznie zależało im na klientach, to przeprosiliby, zaproponowali wymianę na zdrowy egzemplarz i nie byłoby sprawy, bo mam świadomość tego, że w dużej szkółce może trafić się partia kiepskiego materiału od kiepskiego dostawcy, choć przy odpowiedniej kontroli właściciele powinni to wychwycić. A tu co? Ani be, ani me, ani kukuryku. Ocenę tego, czy warto tam jechać pozostawiam forumowiczom.

 

 

A fe! Nieładnie kłamczuszku! I tu Cię mam! Gdybyś był kiedykolwiek w szkółce w Gniewowie, bo byś wiedział, że to kilka hektarów upraw[/b] i że nic tam nie przychodzi od dostawcy, tylko rodzi się i rośnie w szkółce .... od maluszka, do wielkoluda i nie trzeba być super bystrym i dalekowidzem, żeby objąć teren zajmowany przez szkółkę - no teraz jak byś się pojawił (pojawiła) to pewnie nie wiedząc, że to ty jesteś tym, co tak wrednie opisałeś szkółkę, to by Ci ten pan właściciel pokazał na kamerze teren- widziałam to, jak pokazywał jakiemuś klientowi, jak płaciłam za moje roślinki! Poza tym jeśli masz więcej niż moje 155 cm wzrostu, to stojąc na werandzie biura byś objął teren szkółki wzrokiem, bo ja w adidsasach bedąc niskiego wzrostu to zauważyłam. Wstydź się rispetto, wstydź. Szkalujesz dobre imię zapracowanych ludzi, którzy na to sobie nie zasłużyli, a do tych szkółek co je teraz pędem wymieniasz, żeby nie być posądzonym o współpracę z którąś to się przejedź i zobacz ile przy ich roślinach jest oryginalnych etykietek z Holandii - bo ja widziałam... Nu! Nu! NU! rispetto! Nu! Nu! Nu! - moje dziecko wie, co to oznacza, jak tak mówię, mimo, że ma pół roku - a czy Ty wiesz? To Ty jesteś winien przeprosiny szkółce za to, że albo złośliwie, albo celowo, albo z głupoty próbowałeś zniszczyć dobre imię i dzieło wielu, wielu lat pracy tych państwa w Gniewowie. A jak byś posłuchał tego, co wiedzą o roślinach oni i ich pracownicy,o odmianach, uprawie i jak to przekazują klientom, to pewnie nabrałbyś respektu, bo ja mimo, że wiem wiele o roślinach wiem, to rozmawiając z nimi nadal wiem, że im więcej wiem, tym mniej wiem.... Nu! Nu!Nu! :oops: :oops: Nie trzeba być czyimś ani pracownikiem, ani adwokatem, żeby zareagować na bzdurne niepoparte przez nikogo poza Tobą rewelacje człowieku! Fe! Skompromitowałeś się! Taki duży, a taki kłamczuszek!Chyba poczytam regulamin forum dokładnie i sama podpowiem tym państwu, jak będę po roślinki, żeby się z Tobą prawnie rozmówili, a Ty potrafisz im w oczy spojrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do istniejącej listy szkółek chciałbym dodać jeszcze jedną. JEst co prawda nieco oddalona od Trójmiasta, ale warto tam podjechać w trakcie jakiejś wycieczki na Kaszuby :D Szkółka mieści się w Mierzeszynie kolo Jagatowa i posiada nawet swoja stronę: http://www.szkolkazosi.com.pl/.

Maja bardzo duży wybór wszelkich możliwych roślin po bardzo przystępnych cenach. Zakupiłem tam kilka szczepionych iglaków, za które w Trójmieście zapłaciłbym z 50% więcej :-? Wielki plus i na pewno jeszcze tam wrócę :D

 

 

    WITAM

     

    Zanim polecisz sprawdź, problemy z wejściem na strone, ale to do przeżycia. Odnosze dziwne wrażenie, że pomylono nazwy roślin (akurat to mnie zaintrygowało i sprawdzam dokładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjął się i rośnie do teraz, ale niesmak pozostał. On nie miał się "przyjmować", tylko rosnąć od razu, a ja musiałem cierpliwie czekać aż wypuści korzonki i właściwie dopiero po roku zaczął rosnąć. Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia. Po Twojej opinii widzę, że może jednak trafił mi się felerny egzemplarz. W takim razie potraktujmy to jako wypadek przy pracy. Z mojej strony EOT....

 

A fe! Nieładnie kłamczuszku! I tu Cię mam! Gdybyś był kiedykolwiek w szkółce w Gniewowie, bo byś wiedział, że to kilka hektarów upraw[/b] i że nic tam nie przychodzi od dostawcy, tylko rodzi się i rośnie w szkółce .... od maluszka, do wielkoluda i nie trzeba być super bystrym i dalekowidzem, żeby objąć teren zajmowany przez szkółkę - no teraz jak byś się pojawił (pojawiła) to pewnie nie wiedząc, że to ty jesteś tym, co tak wrednie opisałeś szkółkę, to by Ci ten pan właściciel pokazał na kamerze teren- widziałam to, jak pokazywał jakiemuś klientowi, jak płaciłam za moje roślinki! Poza tym jeśli masz więcej niż moje 155 cm wzrostu, to stojąc na werandzie biura byś objął teren szkółki wzrokiem, bo ja w adidsasach bedąc niskiego wzrostu to zauważyłam. Wstydź się rispetto, wstydź. Szkalujesz dobre imię zapracowanych ludzi, którzy na to sobie nie zasłużyli, a do tych szkółek co je teraz pędem wymieniasz, żeby nie być posądzonym o współpracę z którąś to się przejedź i zobacz ile przy ich roślinach jest oryginalnych etykietek z Holandii - bo ja widziałam... Nu! Nu! NU! rispetto! Nu! Nu! Nu! - moje dziecko wie, co to oznacza, jak tak mówię, mimo, że ma pół roku - a czy Ty wiesz? To Ty jesteś winien przeprosiny szkółce za to, że albo złośliwie, albo celowo, albo z głupoty próbowałeś zniszczyć dobre imię i dzieło wielu, wielu lat pracy tych państwa w Gniewowie. A jak byś posłuchał tego, co wiedzą o roślinach oni i ich pracownicy,o odmianach, uprawie i jak to przekazują klientom, to pewnie nabrałbyś respektu, bo ja mimo, że wiem wiele o roślinach wiem, to rozmawiając z nimi nadal wiem, że im więcej wiem, tym mniej wiem.... Nu! Nu!Nu! Nie trzeba być czyimś ani pracownikiem, ani adwokatem, żeby zareagować na bzdurne niepoparte przez nikogo poza Tobą rewelacje człowieku! Fe! Skompromitowałeś się! Taki duży, a taki kłamczuszek!Chyba poczytam regulamin forum dokładnie i sama podpowiem tym państwu, jak będę po roślinki, żeby się z Tobą prawnie rozmówili, a Ty potrafisz im w oczy spojrzeć?

 

I się potwierdzają kompleksy - weź Ty się ogrodniczka uspokój, wody się napij albo co... nu nu nu - chyba spadnę z krzesła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przez przypadek przeczytałem poniższą negatywną krzywdzącą opinię o

Szkółce roślin z GNIEWOWA. Jestem ich klientem od połowy lat dziewięćdziesiątych i jestem bardzo zadowolony z poczynionych zakupów. Poleciłem również tego producenta rodzinie i wielu znajomym i nikt mi się nie uskarżał, że został oszukany czy, że wprowadziłem go w błąd. Zaletą tego producenta jest dla mnie hodowla roślin od podstaw i w warunkach naturalnych, czyli i takich jakie panują w moim ogrodzie (jestem mieszkańcem Gdyni), natomiast w wielu punktach sprzedaży roślin kupujemy rośliny częstokroć importowane, hodowane w szklarniach itp., rośliny te często nie akceptują naszego klimatu. Cenię sobie również to, że dokonując zakupów w Szkółce w Gniewowie zawsze otrzymałem fachową i wyczerpującą poradę na temat pielęgnacji roślin.

Pozdrawiam wszystkich, również i właścicieli Szkółki w Gniewowie - TAK TRZYMAĆ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przez przypadek przeczytałem poniższą negatywną krzywdzącą opinię o

Szkółce roślin z GNIEWOWA. Jestem ich klientem od połowy lat dziewięćdziesiątych i jestem bardzo zadowolony z poczynionych zakupów. Poleciłem również tego producenta rodzinie i wielu znajomym i nikt mi się nie uskarżał, że został oszukany czy, że wprowadziłem go w błąd. Zaletą tego producenta jest dla mnie hodowla roślin od podstaw i w warunkach naturalnych, czyli i takich jakie panują w moim ogrodzie (jestem mieszkańcem Gdyni), natomiast w wielu punktach sprzedaży roślin kupujemy rośliny częstokroć importowane, hodowane w szklarniach itp., rośliny te często nie akceptują naszego klimatu. Cenię sobie również to, że dokonując zakupów w Szkółce w Gniewowie zawsze otrzymałem fachową i wyczerpującą poradę na temat pielęgnacji roślin.Pozdrawiam wszystkich, również i właścicieli Szkółki w Gniewowie - TAK TRZYMAĆ !

 

 

Witam

Święte słowa w Gniewowie byłem, kupowałem i jak na szkółę może lepiej szkołę niezłą dostałem.

 

Odniosłem wrażenie, że kupowałem przy okazji - pozyskiwania informacji, odnośnie prawidłowej pielęgnacji roślin.

 

Polecam odwiedzić to miejsce, można zobaczyć efekt - połączenia pracy z pasją.

 

GNIEWOWO POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...