Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy ogrodzić działkę przed, czy w po budowie? (ogrodzenie najtańsze typu siatka)

 

pozdrowionka,

Olinka

warto choć niekoniecznie przed budową . Pamiętaj o dużych autach , które muszą sie zmieścić i ew. nawrócić , częśc placu na materiał , czasem miejsce na różne przygotówki , barak i... wygódka. Warto grodzić przed złodziejami i sasiadami i dla własnej wyobraźni- ile mamy przestrzenii " życiowej ".

Siatke można kupić w każdej wiekszej hurtowni ( powlekaną ) a róznice ceny niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z bodziem warto ogrodzić np. z trzech stron a od strony

wjazdu jakaś prowizoryczna szeroka brama, albo siatka do zwinięcia jak

przyjeżdżają np. "gruszki" z betonem, Kamazy z piaskiem.

PS. Kiedyś OBI miało najtańszą siatkę Beckerta, albo mój kolega z pracy 8)

ja kupiłem w Obi :oops: , była tańsza, ale to było 4 lata temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Może ktoś wie, jak najlepiej podzielić murłatę i płatwie na części. Tartak, który wykonuje mi więźbę powiedział, że 13,70m murłaty i płatwi nie jest w stanie sensownie wyciąć z pojedynczych pni. Należy je złożyć z mniejszych kawałków w trakcie montażu. Niestety architekt (Jedno z biur w Katowicach) trochę sprawę olewa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wiem jeszcze nic o murłatach :( - jesteśmy dopiero na etapie pozwolenia na budowę;

 

Dzięki za podpowiedzi dot. grodzenia działki - kończąc ten może nie całkiem ciekawy wątek - ogrodzimy z trzech stron, na razie bez bramy, aby pojazdy mogły bezkarnie sobie wjechać i wyjechać;

pytanie czy kupić słupki metalowe z prawdziwego zdarzenia (takie na zawsze) czy też może drewniane beleco i potem robić ładne ogrodzenie...

 

 

wiosennie pozdrawiam

Olinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tych budujących i tych przymierzających sie do budowy swojego domku.

Jestesmy z Jastrzebia Zdroju, a nasza działeczka znajduje sie w Marklowicach.

Właśnie czekamy na powrót naszego projektu z adaptacji,i równierz nie

możemy doczekać się wiosny.

Pozdrowienia Monika i Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Może ktoś wie, jak najlepiej podzielić murłatę i płatwie na części. Tartak, który wykonuje mi więźbę powiedział, że 13,70m murłaty i płatwi nie jest w stanie sensownie wyciąć z pojedynczych pni. Należy je złożyć z mniejszych kawałków w trakcie montażu. Niestety architekt (Jedno z biur w Katowicach) trochę sprawę olewa.

 

Pozdrawiam

każdy cieśla da sobie radę, robi się zacios i skręca śrubami, moim zdaniem nie wykonanie tej długości jest problemem, a dostarczenie tej

długości elementu na budowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy kupić słupki metalowe z prawdziwego zdarzenia (takie na zawsze) czy też może drewniane beleco i potem robić ładne ogrodzenie...

wiosennie pozdrawiam

Olinka

możesz kupić słupki Beakerta, plastik z zatopionymi prętami metalowymi,

koszt coś ponad 30zł za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imman-podobno w Jastrzębiu szybko się załatwia papierologię ale nasza budowa należy pod Zebrzydowice a tam coś załatwić to trzeba mieć anielską cierpliwość.Najwięcej czasu zeszło w telekomunikacji prawie miesiąc czekaliśmy na pieczęć potrzebną do warunków technicznych(w naszej gminie wymaganą).A tak poszło nawet sprawnie.Najgorsza sprawa z architektem do szybkich nie należy,tak więc obstawiam że to wy wbijecie pierwszą łopatę. Pozdrowienia i aby do wiosny Monika i Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Może ktoś wie, jak najlepiej podzielić murłatę i płatwie na części. Tartak, który wykonuje mi więźbę powiedział, że 13,70m murłaty i płatwi nie jest w stanie sensownie wyciąć z pojedynczych pni. Należy je złożyć z mniejszych kawałków w trakcie montażu. Niestety architekt (Jedno z biur w Katowicach) trochę sprawę olewa.

 

Pozdrawiam

 

Na moim dachu też mam murłaty długości 12 m, ale w zestawieniu drzewa na więżbę były ona już podzielone na 2 części.

Cieśle wcale się nie dziwili, że niema jednego 12-metrowego kawałka i nie mieli żadnego problemu z połączeniem.

A wyglądało to tak:

http://www.kompart.net.pl/artur/murlata.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika , Paweł mój domek nie za duży , ale dla 3 osobowej rodziny i dużego psa wystarczy, 133 pow.użytkowej , po co ogrzewać np. 250 m.

Wybrałem PH 44, bo wielu moich znajomych ma z tego materiału domki i są zadowoleni ( poza tym moja żona nie chce mieć chemii na ściananch w postaci wełny czy styropianu , ma pewne odchylenie zawodowe na ten temat ) A wiadomo z żoną nie wygrasz....hi.hi

Pozdrawiam wszyskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...