Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1451.jpg

 

Również życzę wszystkim

Zdrowych, Radosnych i Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

U mnie pierwsze święta w nowym domu, w szerokim gronie rodzinnym /14 osób/..wiecie jaką mam tremę :wink:

pozdrawiam

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze życzenia świąteczne wszystkim Forumowiczom składają pwm.

Przede wszystkim dużo, dużo dobrego, zdrowia, pogody ducha na codzień, tym co budują miłego budowania, tym co już mieszkają samych radosnych dni, WESOŁYCH RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. pwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już "wszystko" wysło!

A teraz problem z "innej beczki",

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Mamy do pokrycia 150m2 dachu dwuspadowego na domku letniskowym, chcemy to zrobić papą, czy ktoś z Państwa podzielił by się swoimi doświadczeniami w tym "względzie". Jak się do tego zabrać, może jakieś namiary na firmę, która by to zrobiła, domek jest w Ujsołach woj. śląskie.

Pozdrawiamy wiosennie wszystkich Forumowiczów.pwm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak po dyngusie????????

 

Jamles o czym Ty piszesz, jaki dyngus? :o

 

W mojej wsi tradycja zanikła, przyszło trzech małolatów i symbolicznie pokropili i po dyngusie :evil: :wink: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !!!! Dawno mnie tutaj nie było !!!!! Ale nareszcie nadeszła wiosna i mam nadzieję że nasze forum znowu odżyje..????? Tak jak i my budowlańcy pełni energi do kolejnego sezonu budowlanego :D :D ! Ja oczywiście zaraz na wstępie mam problemy :cry: :evil: chcemy w tym roku wybudować garaż ale żeby to zrobić musimy najpierw wyburzyc istniejący budynek gospodarczy jak jeszcze 3 tygodnie temu było kilku chętnych do tej roboty to teraz wszyscy juz pracują i termin znowu sie odwleka o conajmniej miesiąc - dzisiaj umówiliśmy się jeszcze z jednym panem posiadającycm sprzet ciężki - zobaczymy może nam się uda coś załatwić?

Pozdrawiam wszystkich budujacych

Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha dyngus.... u nas w Imielinie (ach, jak to dobrze brzmi... :)) po Mszy ksiądz z wiadrami i kropidłem wszystkie parafianki szczodrobliwie kropił, a to kropidło to takie porządne było... :).

Po okresie nieobecności znów mam dostęp do netu.:)

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak po dyngusie????????

 

Jamles o czym Ty piszesz, jaki dyngus? :o

 

W mojej wsi tradycja zanikła, przyszło trzech małolatów i symbolicznie pokropili i po dyngusie :evil: :wink: ...

jak byłem u szwagrówki to przyjechał peleton jak na Wyścigu Pokoju

i lali gdzie popadło tylko czemu do moich butów :roll: :evil: :lol: :wink:

Żona z córką dwa razy się przebierały chociaż dostaliśmy z synem przydział

na kwaretkę wody :lol: :wink:

W kościele wikary poprosił panie o pozostanie na 5min i lał kropidłem,

a proboszcz w drzwiach wejściowych z P-64 :o :lol: :wink:

gaga, ilona witam po długiej Waszej niebytności na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dosyć długiej przerwie...

 

Budowa (z dokładnością do jednej łazienki i spraw formalnych z przyłączem energetycznym) skończona, więc szukam projektanta ogrodów z terenu Śląska. Do zagospodarowania jest 1400 m2 działki (razem z domem), która wcześniej była polem ziemniaków, czyli jest do zrobienia praktycznie wszystko jeśli chodzi o architekturę ogrodową i roślinność

 

Mam co prawda jakieś swoje koncepcje, ale po przeglądnięciu kilku pozycji fachowych (np Brookesa) - "wiem, że nic nie wiem" w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jpawl - ja jestem dokładnie na tym samym etapie co Ty. Już mam za sobą rozmowę z projektantem i mam taki sobie wstępny projekt wizualny i wycenę ogrodu. W najbliższym czasie mamy uzgodnić ostateczny kosztorys i firma weźmie się na wykonanie ogrodu - w naszym wypadku to wykonanie trawnika i wytyczenie grządek, a może jeszcze starczy nam trochę kasy na jakieś krzaczki i drzewka i inne rosliny. :)

Jeśli jesteś zainteresowany, to daj znać na priv. Możesz też obejrzeć ich stronę: http://www.daglezja.pl

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaga, czemu nie na Forum - niech pozostali też poznają dylematy, które będą mieli za czas jakiś ;)

 

Jeśli można dopytać, to w jaki sposób projektanci wzięli się do roboty ? Była jakaś wizja lokalna, zdjęcia, badanie gleby, nasłonecznienia, weryfikacja instalacji etc ? Ile, że tak powiem, zmian koncepcji u klienta

jest wliczonych w cenę pierwotną. Czy podpowiadają jakieś rozwiązania, czy należy liczyć wyłącznie na własną inwencję (i co najważniejsze, czy

są w stanie "wybić z głowy" jakiś kompletnie idiotyczny wymysł klienta, czy raczej "klient nasz pan, co prawda trochę głupi, ale płaci to ma...")

 

Na WWW podawali przykład "wkomponowania" wirtualnego ogrodu w zdjęcie - to jest wariant jednorazowy, czy można sobie pooglądać jak te same roślinki wyglądają po 1, 2, 5, 10 latach ?

Jak wygląda i jak dokładny jest projekt ? Czy oprócz samego rysunku jest specyfikacja materiałowo-roślinna (plus ew. koszty materiałów, roślin i robocizny). Czy "robią wszystko" tzn prace ziemne, nawierzchnie, instalacje (nawadnianie już widziałem na WWW, ale np. oświetlenia), małą architekturę, czy skupiają się tylko na nasadzeniach ??

 

O koszty spytam na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi tutaj widziec Rybniczan . Ja wybudowałem nie opodal siedziby firmy Lubar . Zgadzam sie co do firmy Kolbud , poczatkowo byli drodzy ale potem spuscili na cench , pozatym nie samowita wspólpraca z nimi , oby wiecej takich firm bylo a zabieram sie za jeszcze jeden dom. polecam takze Budozbyt ( obok Ekonomika ) tutaj sprawa wygląda podobnie. Ja na szczeście budowe mam juz za soba i powoli zaczynam "odcinac kupony"

 

Artur 69 : nie uważasz e te wreby troche za krókie ? mnie tez łaczyli murłate ale wrab zrobili dłuzszy ok. 80 cm i dodatkowo skręcili srubami.

 

Grzegorz_Janusz : polecam wodociągi , zdecydowanie mniej "problemow" a jesli chodzi o wodociagi w Wodzislawiu Sl. takze stosunkowo tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...