Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miło mi tutaj widziec Rybniczan.

Witaj, mi też miło widzieć kolejnego "prawie" sąsiada

 

Artur 69 : nie uważasz e te wreby troche za krókie ? mnie tez łaczyli murłate ale wrab zrobili dłuzszy ok. 80 cm i dodatkowo skręcili srubami.

Chyba niema potrzeby aby były większe. U mnie murłata na całej długości, co 1,5 m przykręcona jest szpilami (chyba fi 14), które przechodzą przez ścianę kolankową aż do zbrojenia wieńca stropu. Więc to łączenie poszczególnych kawałków jest raczej symboliczne. I tak całość sił działających na murłatę przenoszona jest właśnie poprzez szpile, a łączenie jest tak ustawione by wypadło w połowie odległości między szpilami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Dopiero teraz dostrzegłem jaki tu fajny wątek powstał :D

Mam zamiar rozpocząć budowe koło Wodzisławia mniej wiecej za miesiąc.

Im bliżej "godziny zero" tym dylematow zamiast ubywać to przybywa , nie umie sie zdecydować z czego budować i gdzie to kupić. Także wszelkie Wasze rady będą bardzo pomocne.

10 opcja scian to beton. kom.+ocieplenie a w srodku silka :D i co Wy na to ?

 

ps. ile teraz sie płaci od wymurowania jednego poziomu czy jak sie to tam nazywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Tarnowskich gór i dopiero zaczynam mojš przygodę (sorki naszš) przygodę z budowlankš - czyk\li nasz ukochany własny kšt.

 

Jakie� rady na pocżatek

 

Cześć mirola75

 

Kilka rad i uwag ogólnych:

- nie ufaj nikomu - każdy sprzedawca, wykonawca jest Twoim wrogiem - będzie dążył do tego żeby było dobrze jemu a nie Tobie

- niema takich pieniędzy których nie można "władować" w dom

- po każdym etapie będzie Ci sie wydawało, że coś można było zrobić inaczej, lepiej, taniej - przemyśl więc dokładnie czego chcesz (układ pomieszczeń, kominy, oświetlenie, punkty c.w.u. itp. itd.)

 

Myślę, że inni forumowicze coś dorzucą od siebie.

 

A w ogóle napisz coś więcej - czy masz działkę, media na niej, wybrany projekt itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych targami budowlanymi w Rybniku:

 

Z powodu głębokiej żałoby, przeżywanej przez ludzi na całym świecie, szczególnie w Polsce, otwarcie Giełdy Budownictwa i Wyposażenia DOM odbędzie się 9 kwietnia 2005 r. o godzinie 10.00.

[...]

GIEŁDĘ DOM zwiedzać można w dniach od 9 do 11 kwietnia 2005r. w godzinach od 10.00 do 18.00.

 

http://www.rybnik.pl/news.php?dzial=9&id=1113

 

Chyba się wybiorę jutro, muszę w końcu wybrać kibelki, umywalki i kafelki

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Tarnowskich gór i dopiero zaczynam mojš przygodę (sorki naszš) przygodę z budowlankš - czyk\li nasz ukochany własny kšt.

 

Jakieœ rady na pocżatek

tak jak pisze Artur, ja powiem od siebie,że miałem tynkarzy z Tarnowskich G.

uchowaj...... przed nimi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich bardzo serdecznie. Milo nam widziec jak wiele osob byduje domy w naszej okoloicy i co jeszcze lepsze chca podzielic sie swoim doswiadczeniem. Wlasnie kupilismy dziake pomiedzy Zorami i Pszczyna i zabieramy sie do roboty ( narazie papierkowej ). Planujemy zaczac budowac na wiosne przyszlego roku, w tym roku zalatwic wszystkie pozwolenia i dowiedziec sie wiecej na temat tej trudnej sztuki budowania. Na chwile obecna mamy upatrzony projekt i raczej sie na niego zdecydujemy. Z tego co wiem, to kolejnym krokiem bedzie adaptacja projektu do konkretnej dzialki. Wiecie moze ile to kosztuje ? Co wchodzi w zakres takiej adaptacji ( poza wzmocnieniem fundamentow - dzialka na szkodach gorniczych ). Moze znacie jakies tanie biura projektow, ktore moga zrobic taka adaptacje ? Prosimy o kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem pare domow zaprojektowanych przez firme Pik i musze przyznać że są całkiem ciekawie przemyslane.Co do cen to ja płaciłem 2500 za projekt robiony z nadzorem, ale jak sie pozniej okazało to jest tylko sama konstrukcją bez instalacji.Odwiedziłem dzisiaj giełde w Rybniku i jak dla poczotkującego to kiszka, praktycznie same okna,kotły itp. rzeczy które sie przydadzą akurat za rok (mam nadzieje).

 

P.S. Gdzie jest w Rybniku lub okolicy jakaś duża hurtownia zeby mozna było sobie obejrzeć ceramike, beton kom, silke ?.......bo dylemat dalej pozostaje z czego budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jamles. Tak to racja, mam odniesienie. Sprawdze u kilku innych geodetow, moze bedzie cos lepiej :wink: . A mam jeszcze pytanie z innej beczki, czy ktos budowal na szkodach gorniczych ? Czy oprocz "specjalnych" fundamentow, cos jeszcze nalezy wzmocnic, zmieniec w projekcie ? Doszly mnie sluchy, ze mozna odzyskac jakas kase od kopalni. Czy ktos ma moze jakies doswiadczenie w tej dziedzinie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja, żeby mieć do końca życia spokój ze szkodami górniczymi, kupiłem działkę

na terenach gdzie ich nie ma i nie będzie. Dom w którym spędziłem dzieciństwo

został rozebrany, w tej chwili teren jest zalany, u teściów róznica poziomów

przekracz 40cm na 14m dł. Jeżeli chodzi o zwroty to niektóre kopalnie

wypłacają różnicę za dodatkowe zbrojenie. Ja nie chciałem tej kasy

i szkód górniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczesciarz jestes :) . My tez bysmy tak chcieli, ale trafila nam sie okazja, wiec trzebabylo skorzystac. Teraz musimy sie martwic co dalej. Nie mamy jednak pojecia o ile wiecej bedzie nas to kosztowalo. Dobrze chociaz, ze kopalnia zwroci "roznice". Oby. Nie wiesz moze, kiedy mozna zwocic sie do kopalni o zwrot ? Po zakonczeniu fundamentow ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...