Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

niestety nie wiem, najlepiej pójść na kopalnię do Szkód Górniczych i popytać o szczegóły, ktoś na forum, chyba z Tych pisał, że trzeba zrobić płytę fundamentową na koszt kopalni, ale trzeba podpisać, że zrzeka się

roszczeń na wypadek wystąpienia w przyszłości szkód górniczych.

Musicie popytać na "waszej" kopalni co pod Waszym domem będzie dołki kopać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja buduję, a w zasadzie zaczynam dopiero na szkodach górniczych. Mam III kat. przydatności. Co do zwrotu kasy, to po zakończeniu budowy, mam tu na myśli wykonanie fundamentów, wieńcy i ew. innych wzmocnień odebranych przez kier. bud. i insp. nadzoru. Tyle wiem z teorii bo pytałem mojego kierownika. Co do kosztów to czy ja wiem? Są one wyższe, bo dochdzą większe średnice prętów, ściągi przekątne. U mnie fundament zbrojony był prętami fi=12 po 4-ry, wieńce też + beton B15. Po adaptacji mam zrobione ściągi poprzeczne i przekątne. Ławy zbrojone prętami fi 20 i 18, wieńce fi 14 + beton B20. Wg projektu ok. 2,1 tony na cały budynek - po adaptacji 4,5 tony. Jest różnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nasza chatka też stoi na 3kat.sz g. prawdopodobnie kopalnia zwraca jakieś tam pieniądze, ale ile to jest to niewiemy.Podobno zwraca sądownie ale ile wtym prawdy to niewiadomo bo dopiero będziemy załatwiać . Stali poszło dość trochę na ławy no i parę słupów na rogach i kilka w ścianach potem to wszystko jest łączone ze zbrojeniem stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo witam dzięki za odpowiedź

 

Coś więcej, hmm, jestem na etapie robienia wszystkich papierków i rozglądam się gdzie kto (tzn lepiej , taniej i co z tego wybrać)

 

co do projektu to chyba wybierzemy coś takiego:

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=51&id_autora=1&spacer=2&proj=BERBERYS

 

Ma być w miarę mały, funkcjonalny i.... miły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy (Katowice),

dopiero szukam działki, projektu, i zastanawiam się nad technologią..

Wolałbym aby jedna firma załatwiła całość (np. praefa - czyli mysłowicki prefbud)..ale liczę też koszty.

Planuję zacząć w przyszłym roku (coś małego co zastąpi nam mieszkanie)

 

Pozdrawiam

..kiedyś musie być ten pierwszy raz..

Enio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy (Katowice),

dopiero szukam działki, projektu, i zastanawiam się nad technologią..

Wolałbym aby jedna firma załatwiła całość (np. praefa - czyli mysłowicki prefbud)..ale liczę też koszty.

Planuję zacząć w przyszłym roku (coś małego co zastąpi nam mieszkanie)

 

Pozdrawiam

..kiedyś musie być ten pierwszy raz..

Enio

1,5 roku temu byłam na tym samym etapie. Niestety - moje plany nie wypaliły tak jak chciałam. Po pierwsze - dopiero po 3 miesiącach znalazlam odpowiednią działkę. Prawie rok właściciel załatwiał warunki zabudowy ( nie ma planów zagospod. przestrzennego, a sprzedawanych jest kilka działek obok siebie ). Teraz czekamy na decyzję Agencji Rynku Rolnego dotyczącą prawa pierwokupu ( mam nadzieję, że zrezygnują ). Potem pozwolenie na budowę, odrolnienie działki i dopiero można zaczynać. Nie wiem, czy uda się w tym roku. Pozdrawiam. Aha! I oczywicie po przeliczeniu kosztów zrezygnowałam z budowania przrz jedną firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam, czy warto wejść w jedną firmę. Z jednej strony jak coś nie tak - wiadomo do kogo z reklamacją, z drugiej mam poczucie że koszty będą conajmniej troche za duże.

Wg. wyceny prostego domku (D 09 Muratora) 102m2 z dachówką Braas'a w stanie pod klucz ale bez podłóg, białego monażu, i stolarki wewn - około 200 000.

 

Ale prawda jest taka że nie mam pojęcia ile realizacja takiego projektu do tego stanu może kosztować w innych technologiach. Trochę te się boję w kwestii nadzrou budowy, na co nie bardzo mam czas, a na pewno nie mam wiedzy.

Może ktoś mnie uświadomi? Jakie są realne min. koszty takiej inwestycji?

 

Pozdrawiam wszystkich formumowiczów..

Enio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych i nie tylko :lol:

właśnie otrzymałem wycene robocizny mojego domku Murator C33 ( obrazek obok :D )

która prezentuje sie tak:

1STAN ZEROWY -- 11200PLN

- roboty ziemne

- chudy beton

- ławy fundamentowe

- ściany fumdamentowe

- izolacja przeciwwilgociowa

- izolacja cieplna

- zasypanie i zagęszczenie fundamentów

2. PARTER -- 9800PLN

- izolacje przeciwwilgociowe poziome

- ściany zewnętrze POROTHERM

- ściany dzialowe

- kominy - 3szt.

- schody żelbetowe

- strop FERT

3. PODDASZE I DACH --- 10400PLN

-ściany zewnętrze

- wieniec żelbet.

- ścianki dzialowe

- kominy

- więżba dachowa

- pokrycie dachówką

- orynnowanie

- obróbki blacharskie

- montaż okien dachowych

RAZEM 31400PLN DO ZAPŁATY :cry:

 

Poprzednie wyceny miałem z materiałem ( ale robocizna była w granicach 50000PLN)

Parametry domu

ławy fundamentowe ok. 13m3 , ściany fundamentowe ok. 70 m2 , ściany zewnętrzne ok. 185m2 , ściany wewnętrzne ok. 120m2, podłoba rarteru ok. 90m2, strop ok. 90m2 , pokrycie dachu ok. 205m2

Prosze o opinie na temat wysokości obocizny :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że cena nie jest najwyższa, aczkolwiek zetknęłam się już z ceną 25000 - ale za nieco mniejszy dom. Ciekawi mnie jednak, czy będziesz sam zamawiał materiały, czy w tym będzie także uczestniczyć firma? Jeśli tak, to prosiłabym o namiary na tę firmę budowlaną. Na razie jeszcze nie buduję, ale zbieram informacje. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...