Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oj ale ta grupa gorny slask malo aktywna i malo pomocna

jeszcze nigdy mi tu chyba nikt nic nie odpowiedzial

po co tworzyc takie grupy?

ta grupa sie powinna nazywac grupa bodzia ;)

:oops:

Ale se nagrabiłeś u niektórych forumowiczów ze śląska :wink: :D .

jeżeli ktoś nie odpowiada to znaczy, że albo nie ma nic do powiedzenia w danym temacie, albo .... źle zadane pytanie :wink: :D .

poza tym kiedyś z Twoich postów wywnioskowałem że Twoja wiedza (teoretyczna) jest dużo większa od pozostałych forumowiczów, a Ty oczekujesz jedynie potwierdzenia Twoich teorii, więc nie każdy ma chęć z Tobą dyskutować. Tu jest dużo ludzi mogących pomóc w różnych sprawach, którzy już coś zrobili, ale - sorki - Twój styl nie jest zbyt zachęcający do dialogu. Budowa domu to jest proces, w którym kazdy może popełnić błędy ( i je popełnia) a Ty uważasz sie za nieomylnego. Budowa domu to nie naprawa auta i jeżdzenie nim ( nie naprawisz go w weekend i nie zwalisz wszystkiego na mechanika) auto możesz reklamować, wymienić a z domem to już troche gorzej. Chwała Ci , że masz odwagę sie budować i rozmawiasz o tym , ale tu są inne realia niż na zachodzie i nie wybudujesz domu w ten sposób jak sobie to wyobrażasz. Mimo to życze Ci powodzenia i chętnie pomoge w wybranych sprawach i tematach

ps- nie czytałem zbyt dużo Twoich postów, więc moge sie troche mylić w ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bodzio za podjecie rekawicy ;)

 

no nie mow mi ze nikt nie wie gdzie moge kupic pospolke, czy inaczej mowiac najtanszy piasek na zasypywanie fundamentow

albo ze zle zadalem to pytanie....

fakt jest faktem, ze grupa g.s. jest bardzo malo aktywna

 

sam bym chetnie tu sie poudzielal i ja troche rozruszal, ale kurcze jak sa 2 posty dziennie

a czasami przez tydzien zadnego

to sie troche odechciewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 1950
leon pospółka to pospółka a piasek to piasek i nie możn stawiać znaku równości pomiędzy pospółką a piaskiem. piasek z reguły się kopie, pospółkę wydobywa się z rzeki składa się z różnych frakcji, nie tylko piasku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon pospółka to pospółka a piasek to piasek i nie możn stawiać znaku równości pomiędzy pospółką a piaskiem. piasek z reguły się kopie, pospółkę wydobywa się z rzeki składa się z różnych frakcji, nie tylko piasku

 

 

kurcze ale jestescie drobiazgowi

potrzebuje materialu do wypelnienia przestrzeni miedzy scianami fundamentowymi

jesli pospolka sie nadaje to prosze o namiary na pospolke

jesli nie to prosze o namiary na najtanszy piasek

 

przeciez kazdy z was zasypywal fundamenty,

 

nie mozecie zdradzic gdzie tanio kupic material?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przeciez kazdy z was zasypywal fundamenty,

 

nie mozecie zdradzic gdzie tanio kupic material?

 

Najtaniej pewnie w Kotlarni (ok. 15-16 zł/t) - pozostaje kwestia transportu. Jak nie masz swojego duuuuuuużego samochodu to koszt transportu będzie kilkukrotnie wiekszy niż wartość pospółki. Tak więc szukaj jak najbliżej placu budowy (może popytaj na sąsiednich budowach skąd przywozili) i nie obrażaj się na cały świat, że Ci nikt z drugiego krańca Śląska nie odpisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamlesie

nie jestem pewny czy faktycznie transport jest drozszy od piasku

znalazlem transport 17 ton za 200 PLN

i mam nadziej ze mozna taniej

 

napisz ile u ciebie kosztowal transport a ile piasek

z gory dzieki

 

ale fajnei sie kreca pogaduszki

normalnie nie poznaje tej grupy...:)

 

 

a wlasnei zapomnialbym

poszukuje tez taniego cementu i takiego 2 cm paska blachy ocynkowanej podziurkowanego (stosuje sie do laczenia drewna, podwieszania rur itd- ja chce z neigo zrobic kotwy do sciany 3 warstwowej)

 

acha i nie mam jeszcze tych slupow podpierajacych strop monolityczny przy wylewaniu

najchetniej odkupilbym jakies z odzysku niedrogo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha i nie mam jeszcze tych slupow podpierajacych strop monolityczny przy wylewaniu najchetniej odkupilbym jakies z odzysku niedrogo ;)

 

Te "slupy podpierajace" to stemple. Cena 1,5-3 zł/szt w zależności od długości i zużycia. I znowu - najlepiej przejdź się po sąsiednich budowach, zobacz kto już ma szalunek albo stemple luzem i umów się że je odkupisz jak nie będą już potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamles prosilbym o jakies dokladniejsze namiary na piasek i moze tez na twojego szwagra skoro ma tani transport

Piaskownia Pilchowice/k Gliwic tel. 32/ 2356200

dzisiejsze ceny(dzwoniłem przed chwilą): 5zł/t, 8zł/t i płukany 24zł/t, ceny brutto

Szwagier jest rolnikiem a nie transprtowcem, a ponad to jakieś 40km do Ciebie,

traktorem to trwałoby wieki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja szukam dobrej ziemi ogrodowej.

Muszę dokupić jakieś dwie wywrotki.

Z tej co mam nie jestem zadowolona, dużo w niej chwastów i gliny.

pozdrawiam

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...