Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Myślałem, że o tym czasie będę już budował, ale ciągle czekam na pozwolenie (choć w międzyczasie wykonałem przyłącza oprócz gazu) do działki. W związku z oczekiwaniem mam jeszcze pytanie do Was, czy ktoś zetknął się z ekipami budowlanymi panów: Grzybowskiego i Józefa Zająca? Podobno budowali wiele na terenia Katowic i Mikołowa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych i nie tylko

właśnie otrzymałem wycene robocizny mojego domku Murator C33 ( obrazek obok )

która prezentuje sie tak:

1STAN ZEROWY -- 9800PLN

- chudy beton

- ławy fundamentowe

- ściany fumdamentowe

- izolacja przeciwwilgociowa

- izolacja cieplna

 

2. PARTER -- 9800PLN

- izolacje przeciwwilgociowe poziome

- ściany zewnętrze POROTHERM

- ściany dzialowe

- kominy - 3szt.

- schody żelbetowe

- strop FERT

3. PODDASZE I DACH --- 10400PLN

-ściany zewnętrze

- wieniec żelbet.

- ścianki dzialowe

- kominy

- więżba dachowa

- pokrycie dachówką

- orynnowanie

- obróbki blacharskie

- montaż okien dachowych

RAZEM 29500PLN DO ZAPŁATY

 

Poprzednie wyceny miałem z materiałem ( ale robocizna była w granicach 50000PLN)

Parametry domu

ławy fundamentowe ok. 13m3 , ściany fundamentowe ok. 70 m2 , ściany zewnętrzne ok. 185m2 , ściany wewnętrzne ok. 120m2, podłoba rarteru ok. 90m2, strop ok. 90m2 , pokrycie dachu ok. 205m2

Prosze o opinie na temat wysokości obocizny

pozdrawiam

Powrót do góry

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Enio!

 

Buduję się w Mikołowie. Przekląłem już administrację Urzędu Miasta i Starostwa, bo czekam ciągle na pozwolenie (już od 2001 roku) w tej chwili jestem od początku kwietnia gotowy do budowy, a ciągle nie mam pozwolenia!!!!!

A na marginesie poszukuję betoniarki no i stempli. Może ktoś z okolic Mikołowa ma?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam działkę budowlaną w okolicy Częstochowy.

Działka znajduje się w miejscowości Choroń koło Poraja. Powierzchnia działki to 1952m.kw, częściowo ogrodzona, media w granicy, działka przy głównej ulicy w małej, spokojnej miejscowości, pozwolenie na budowę + projekt domu, działka ma kształt prostokąta z dojazdem z dwóch stron. Niekłopotliwe sąsiedztwo, w najbliższej okolicy szkoła podstawowa i sklep. Do dworca kolejowego w Poraju 3 km.

Cena za 1 m.kw to 17 zł do uzgodnienia.

 

e-mail: [email protected] lub na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) A tak przy okazji ładne kilka dni temu zostawiłem linka z namiarem na wstępny widoczek mojej chatki, czy ktoś z Was może oglądał, jeżeli tak to może ewentualnie jakieś drobne sugestie, czy i co warto, albo co i czego nie.

Powiadają w świecie, że pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi na sprzedaż dla przyjaciela a dopiero trzeci dla siebie, no i właśnie nie wiem czy dam radę dojść do trzeciego, albo od razu .............. zacząc od trzeciego.

 

 

Pozdrowinka i do... miłego poczytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dla przypomnienia:

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=51&id_autora=1&spacer=2&proj=BERBERYS

 

 

tak podoba mi się ciemny ( może nawet czarny dach) i szary tynk, tylko kiedy ja do tego etapu dojdę?!?!?!??!

 

Jak wszystko będzie ok to w maju 2010r. będzie parapetówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja od trzech dni ciesze się stanem zerowym- koszt około 22.000 z dobrym drenażem i studnią drenażową, no i oczywiście sam stan zerowy z dużym wypasem (ocieplenie ścian fundamentowych, wypełnienie, zagęszczenie, obsypywanie, robocizna etc.)

 

uważam, że jest bardzo nieprzyjemny okres budowy i niestety przeplata się wiele wątków istotnych później

 

aż strach pomyśleć, że 60 procent ocenia najgorszy etam jako wykończeniówkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...