Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam po urlopie wypoczynkowym był to naprawdę wypoczynek a raczej rozleniwienie,bo teraz trudno wrócić na budowę /czytaj na zarośniętą działkę/.Czekam jeszcze na pozwolenie na budowę -ma być pod koniec tygodnia,może do tego czsu się jakoś spowrotem zaaklimatyzję i coś ruszy.Powiedzcie jak znosicie te upały na budowie.

Aziel w niedzielę przjeżdżłam obok Twojego domku-fajny szczególnie spodobał mi się pomysł z tym oknem w pokoju na górze po lewej stronie-super.

pozdrawiam Ewa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter

Czy ktoś ma namiary na Feniksa ze Świerklańca. Chcę kupić więźbę.

 

Jpawl-jeżeli potrzebujesz jeszcze elektryka to mogę polecić fachowca który właśnie zaczął urlop i chce dorobić.

 

Peter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakby Ci to powiedzieć.Ponoć dziś ma być pozwolenie na budowę.Potem jeszcze geodeta i przystępuję do stanu "0" tylko trochę sie boję np. lania betonu w czasie upałów,Ty chyba nie miałeś z tym najlepszych doświadczeń.W międzyczasie planuję wyjazd w góry na negocjacje cenowe tego co ponad fundamentem.Bardzo zszokowały mnie ceny wykonania mojego garażu za 40 tys.I tak sobie teraz pytam ludzi o wymurowanie garażu i fundamentów solidnie i niedrogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marto architekt mi odradził garaż drewniany.Garaż będzie wolnostojący w gąszczu drzew z kominem i takim drewnianym zadaszeniem pod którym można będzie sobie spokojnie grilować w czasie deszczu.

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczów z Wawy na Śląsku.Może kiedyś spotkamy się na Śląku nie tylko na Forum np. przy oddaniu naszych "dzieł" do użytku.Można by zorganizować jakiś ogólnopolski / i nie tylko włączając w to KaKa/ rajd szlakiem budów forumowiczów.

Marto do garażu z drewna od początku zniechęcił się mój mąż jakoś nie pasowała mu benzyna w drewnie/choć w domu też czyhają niebezpieczeństwa pożarowe np. świeczki/ a architekt to potwierdził, poza tym garaż stoi w części działki graniczącej z posiadaczem traka narazie jest spokój ale jak coś się zmieni to będzie stanowił jakąś ścianę zatrzymującą hałas. I na koniec chciałabym aby garaż porośnięty był "zielonościami"-bluszcze a to w przypadku drewna nie jest nalepsze rozwiązanie i oczywiście zadrzwienie.

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miejsca Ci na Śląsku wbrew panującym opinią bardzo ładne.

pozdrawiam Ewa

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-07-19 11:27 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląsk jest dość rozległy ja reprezentuję okolice Rybnika a tu "prawie morze"-i rybki i grzybki,które lubią "popływać" i też jest gdzie dosłownie i w prznośni i na konikach pojeżdzić i jeszcze inksze przyjemności

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w woj. śląskim i buduję na Śląsku, jednak te 100 km sprawiają, że specyfika terenu jest inna.

Na północy woj. jest gleba piaszczysta, teren płaski, drzewa głównie sosnowe.

Na południu gliny,kaminie, teren górzysty a lasy świerkowe.

Tam gdzie mieszkam- fachowcy mówią dach tylko może być sosnowy - świerk się nie nadaje.

W górach mówią dokładnie odwrotnie.

Dlatego w grupie górnośląskiej wypowiadam się sporadycznie, gdyż

wiele problemów jest poprostu różna od tych z jakimi się spotykam w górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisałam,że Śląsk jest rozległy od morza "rybnickiego" po Beskidy.Engi mam podobne problemy-buduję również w Górkach ale tylko z nazwy ale ze względu na technologię mam do czynienia z góralami.Śląscy stolarze twierdzą,że na dom tylko bale sosnowe a górale,że tylko świerk istebniański /mam nadzieję,że w razie czego "robale sosnowe" nie przyczepią się do istebniańskiego świerka, bo będzie dla nich niestrawny i jescze parę rozwiązań jest takich kontrowersyjnych :lol:

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-07-23 14:37 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...