Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Może ktoś poleci, gdzie najtaniej piasek, pospółka, cement w okolicach Mikołowa?

 

Pozdrawiam

 

Z tego co pamiętam to piaskownia jest gdzieś w Gardawicach, ale dokładnych namiarów nie znam

 

PS. Przypomniałem sobie, że mam ich wizytówkę:

 

Piaskownia JARUB

Orzesze-Gardawice, ul. Centralna 27

tel. 221-42-50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam: Pan Gruszczyk tel. 601 426 316 - wozi tylko całe Tatry (ale ceny ma OK),

nastepna to Pani Janina Stencel (troche droga ale ma wszystko na czas) tel. 226 14 88.

Jak będziesz kupowac piasek z Gardawic to uważaj na złoże, z którego kopią (piasek I gat. różni sie od siebie i to bardzo :( :( )

Też buduję w Mikołowie.

A Jarub nie ma własnego transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Niestety z rozlicznych powodów, w tym i związanych z moją dłuższą nieobecnością na forum nie udało mi się przygotowac majowego spotkania. Zapewniam, że późnym latem i wczesną jesienią nad zalewem też jest pięknie..... U mnie już trawa jest wysiana, może do końca sierpnia jakoś się wzmocni....., ogród też założony.... ciągle zamierzam zrealizować moje zaproszenie.... i tylko przesunąć je w czasie. Mam nadzieję, że uda miś dać znać o wszystkim z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaga jesteś rozgrzeszona :wink: .

Teraz i tak trudno z czasem, może wczesną jesienią będzie lepiej.

Dla Twojej świeżej trawki takie spotkanie nie było by najlepsze, a jesienią po kilku/nastu koszeniach powinna być już bezpieczna.

pozdrawiam

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaga jesteś rozgrzeszona :wink: .

Teraz i tak trudno z czasem, może wczesną jesienią będzie lepiej.

Dla Twojej świeżej trawki takie spotkanie nie było by najlepsze, a jesienią po kilku/nastu koszeniach powinna być już bezpieczna.

pozdrawiam

Edzia

Popieram

na jesień bede już w formie to chętnie przyjade nad zalew.

Gaga - a jakie masz już doświadczenia z GWC ? Ciekawe jak bedzie sie sprawdzać latem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za miłi słowa.

Bodzio - GWC to takie never ending story..... tym razem mamy zastrzeżenia do sterowania.... pod koniec zimy zorientowaliśmy się, ze mamy chyba na odwrót założone bądź sterowanie bądź przepustnice i zimą powietrze było ciągnięte przez czerpnię w ścianie a nie przez GWC, chociaż sterownik pokazywał że ciągnie z miejsca cieplejszego i że to właśnie jest GWC, tymczasem nie czułu się ciągu powietrza w okolicach naszej atrakcyjnej rury, za to blaszki od czerpniściennej aż furgały... odkryliśmy to dopiero niedawno, bo przedtem nie chciało nam się chodzić po działce(zimno, krajobraz pobudowlany itp).... jeszcze nie rozwiązaliśmny tego problemu poza tym, że przestawiliśmy sterowanie na pobór powietrza chłodniejszego i wtedy powietrze jest czerpane z czerpni ściennej ? ! ?? Jak sie zrobią upały, to przestawimy sterowanie na pobór powietrza ze źrodła cieplejszego i wtedy..... będziemy mieli chłodniejsze powietrze z GWC... tak yto teraz mniej więcej działa....

Pozdrawiam,

Gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Po długich zabiegach udało mi się znależć wykonawcę na stan surowy. Gość jest polecony przez parę osób a do tego umiarkowanie drogi.

Trochę smutny jest fakt, że jeden z oferentów obsmarował mnie jako "naciągacza" na forum, bo cena którą mu sugerowałem była jego zdaniem za niska. Cóż, jeżeli czyjaś cena jest dla mnie za wysoka to po prostu mówię że nie stać mnie na niego i dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wreszcie początek. Po blisko 4 latach oczekiwania (od decyzji o kupnie działki w Mikołowie) wszystkie formalności załatwione, media doprowadzone i zacząłem kopać. Dom, który sobie wymarzyliśmy (Żona, Syn i ja) jest częściowo podpiwniczony i tu kopiąc przeżyłem pierwszy szok (nie licząc przyłączy wodnego i kanalizacyjnego z utwardzeniem 50 m drogi dojazdowej), koszt wykopu. Gość, zresztą polecany na tym forum oszacował wykop na 3000 zł. W tym koparka i wywrotka odwożąca ziemię z wykopu na wolną część działki. Czy to dużo, czy nie????? Może ktoś z Was kopał pod piwnice i poda dla porównania kwotę?

 

O dalszych zmaganiach z placem budowy będę pisał na bieżąco.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę Ci za bardzo pomóc bo nawet nie wiem jak duży ma być Twój wykop. Ja biorę jednego wykonawcę do wszystkiego tak, aby nie musieć przeżywać stresów z targowaniem sie o każdą pierdołę. Jak już zacznę to mam nadzieję że będę dbał "tylko" o dostarczanie materiałóów i wody mineralnej.

Pozdrawiam i trzymam kciuki. Trzymajcie za mnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotkon, ja kopałam w zeszłym roku pod piwnice. Wykop o wymiarach szer * długość * głebokość = 18 m * 14 m * 1,7m. Kopał mi Rzeszutek z Mikołowa = koparka UDS oraz tatra do wywozu (a miałam jeszcze z 7 tatr gruzu z rozbiórki stodoły i garażu z działki) przez 23 godziny (2 dni pracy bez zbędnych przerw), wywóz ziemi na max. odległośc 400m. Koszt całości 150,00PLN * 23 godz. = 3 450,00PLN. Nie wiem czy to było drogo, ale tyle zapłaciłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te roboty ziemne to wydaje mi się, że drogo. Godz. pracy koparki w okolicy

Knurów, Pilchowice, Stanica to 50-60 zł. Samochód, traktor do odwozu

ziemi powinno być w tej samej cenie, więc w sumie 100-120zł za godz.

byłoby ok. Ale Mikołów to już prawie metropolia :wink: więc ceny pewnie

wyższe :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po negocjacjach udało się znacznie "obniżyć" koszt wykopu, ale i tak wyszło ponad 150 zł./godzinę!

 

Teraz równanie ręczne i wykopywanie "schodków" w ławach (wynikających z częściowego podpiwniczenia) podsypka z piasku pod chudziak, zagęszczenie i w drugiej połowie tygodnia (jak pogoda będzie łaskawa) pierwsze betonowanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...