Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam PIXI i DIXI!

 

Zapisami w planie zagospodarowania przestrzennego dla miasta Mikołów zostałem zobligowany do wykonania ekspertyzy geotechnicznej mojej działki (papier konieczny do pozwolenia na budowę). Znalazłem, a właściwie mi polecono gościa z GIG, który taką ekspertyzę wykonał za bagatela 2000 zł.

 

Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kilka postów temu Bodzio pytał o gwc. Do tej pory miałam mieszane uczucia,..,.. aż nadeszły upały..... przełączyliśmy wentylację na czerpnię z GWC, zamknęliśmy wszystkie okna i w domu temp. utrzymywała się w okolicach 22 st. C, podczas gdy za zewnątrz znacznie przekraczała 30 st. No i nabawiłam się kataru ;)

teraz nie dam złego słowa powiedzieć o GWC....szkoda tylko że nie da się tego precyzyjnie sterować, n. poprzez zadaną temp..... ale klimatyzacja to to nie jest :)

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o podanie przyblizonych cen jakie architekci żadają za projekt zagospodarowania działki ( wraz z wrysowaniem projektowanego budynku na mapke) oraz ile powinna kosztowac adaptacja fundamentów pod szkody górnicze ( 1 klasa) mniemam ze chodzi tu o przeliczenie i wzmocnienie konstrukcji fundamentów ??!? jak sprawa wyglada na ślasku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o podanie przyblizonych cen jakie architekci żadają za projekt zagospodarowania działki ( wraz z wrysowaniem projektowanego budynku na mapke) oraz ile powinna kosztowac adaptacja fundamentów pod szkody górnicze ( 1 klasa) mniemam ze chodzi tu o przeliczenie i wzmocnienie konstrukcji fundamentów ??!? jak sprawa wyglada na ślasku?

Za adaptację bez zmian w projekcie wraz z planem zagospodarowania działki 900 PLN + VAT. Myślę, że co do szkód górniczych - należy się zwrócić do Wyższego Urzędu Górniczego - oni mają już u siebie wszelkie dane i taką opinię mogą wydać - za ile? nie wiem ( u mnie te sprawy były załatwiane na etapie ustalania warunków zabudowy). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co jakiś czas tu zaglądam żeby przestrzec przed firmą DEKS z Mikołowa - firma najprawdopodobniej nie istnieje a ludzie to Krzysztof G (w okularach niewysoki, gadkę ma niezłą, pan inżynier, robi niestety dobre wrażenie, z Mikołowa lub okolic), Leszek Z (młodszy od Krzysztofa, zajmował się m.in. sprzedażą okien), Grzegorz (nazwiska nigdy nie znaliśmy) - niewysoki, z wąsem. Jeźdzli niebieskim fiatem Panda.

Jeśli ktokolwiek ma z nimi do czynienia lub wie cokolwiek o ostatnich ich dokonaniach lub kontaktach - bardzo, bardzo proszę o wiadomość. Będziemy bardzo zobowiązani za wszelkie informacje, choćby o tym, w jakich rejonach się pokazują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się :D

 

Jeszcze raz zacznę....

Witam wszystkich budujących na pięknej ziemi śląskiej :D

 

My dopiero zaczynamy..

Kupiliśmy działkę w Mysłowicach i nieświadomi przyszłości, jesteśmy pełni optymizmu :D

Pocieszam się myślą, że jak wam się udało to i nam się uda.

I tego będziemy się trzymać :D

pozdrawiam;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...