Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Patrzę na stronę MKS Kosztowy, a tam wśród sponsorów 'Pan Kamieniarz' :) Druga ciekawa pozycja to tartak w Krasowach - na swoim www piszą, że impregnują drzewo ciśnieniowo - może się to komuś przyda...

 

btw: korzystał ktoś z tego tartaku? jakieś opinie??

 

A warcając do festynu - umówmy się jak sugeruje Lala w czasie pokazów OSP - ok 16.45 - co myślicie?

 

Pozdrawiam

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jeszcze raz ja..

 

Czy ktoś z doświadczonych.. może mi podpowiedzieć jaki jest koszt pociągnięcia wodociągu (nie bezpśrednio do działki tylko głównego)?

"Okazało" się że wodę mam: ..nie na działce, nie 4 m od działki, nie 20 m od działki... ;(

I musze znać orientacyjny koszt bo trochę to podnosi koszty działki.

Nie wspomne o gazie, w tym przypadku taka informacja była by również wskazana (zwłaszcza od kogoś z Mysłowic)

 

pozdr

 

Enio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt ułażenia sieci wodociągowej w drodze asfaltowej wacha się od 200 do 250 PLN za metr. Odnośnie gazu to gazownia określa koszt w zależności od poniaesionych nakładów. NAm wyszło koszt całości ok 26 tyś. PLN, natomiast każdy z inwestorów (jest nas 5) musi zapłacić 2100 netto plus koszt mapy do celów projektowych z uzgodnieniami - 300PLN/osobę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

O jeju, Enio, brzydko to się układa. Podobno wodociąg miał być 3-4 metry od działki (???). A jak z prądem ?

Mój znajony budując w Morgach musiał ciągnąć media ok 35 metrów - opowiadał, że właśnie woda była najdroższa - ok 4000 zl o ile dobrze pamiętam, ale było to ze 3 lata temu.

 

Pozdrawiam

Wanios

 

PS. Mimo wszystko powodzenia z tą działką - może wszystko się dobrze ułoży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno. Gros kosztów to naprawa drogi czyli tłuczeń grubu, tłuczeń średni, tłuczeń drobny, na to asfalt. Jak się orientowałem to nawet do 50 % kosztów to droga (wykop i naprawa).

W polnej drodze jak krótki odcinek to możesz sam wykopać, fachowiec ułoży, wodociąg odbierze a ty sam zakopiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...