Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Oczywiście - chodzi o najbliższą NIEDZIELĘ :)

 

Do zobaczenia!

Wanios

 

PS. Krasowy-Kosztowy to mała społeczność, pewnie wszyscy się znają nawzajem, więc będą się ludzie gwarnie bawić. Jak spotkacie samotną parkę z kilkumiesięcznym synkiem, która nie ma do kogo buzi otworzyć - to musimy być my ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

1. ...no i po spotkaniu - miło było Was poznać :)

2. Wyszło na to, że wszystkie działki, które oferował 'Pan Kamieniarz' są już sprzedane, ehhh ;(

3. Jeżeli obiłoby się Wam o uszy jakieś info o działce na sprzedaż (Krasowy i okolice)- pamiętajcie o mnie pls!

 

Pozdrawiam

Wanios

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzystwo Krasowskie!

 

Mam nadzieję, że dobrze bawiliście się na niedzielnym festynie. Żałuję, że nie poznałem Was osobiście, ale byłem zbyt zajęty świętowaniem awansu razem z moją drużyną i nie wyglądałem zbyt wyjściowo:) Co do prośby Wanios-a (nie wiem czy dobrze odmieniam) to na ulicy Białobrzeskiej w Kosztowach są bardzo fajne 3 działki. Poza tym na ulicy dzióbka są do sprzedania parterowe domy (niewkończone)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

W wielu postach czytałem o tym, jak często i z czego okradane są budowy. Wydawało mi się, że okolica (w Mikołowie ul. Jagodowa) w której buduję dom jest bezpieczna. Sąsiedzi zapewniali mnie, że właściwie przez okres budowy u nich nic nie zginęło. Trochę im zaufałem, ale nie do końca. Korzystając z uprzejmości najbliższych sąsiadów, co cenniejsze narzędzia przechowujemy u Nich. I stało się! Wczoraj w nocy włamano się do szopy na mojej budowie. Co prawda szopa drewniana zamykana na skobel i kłódkę, ale jednak zamknięta.

Chciałem w tym miejscu ostrzec wszystkich i zaproponować, aby nie kupować z niewiadomego źródła "okazyjnie", proponowanych przypadkowo materiałów i drobnego sprzętu. Jeżeli my budujący i nasi wykonawcy nie kupimy to może w ten sposób ograniczając rynek przyczynimy się do likwidacji tych drobnych kradzieży. W moim przypadku ukradziono:

- kątówkę i dwie lekko zużyta tarcze,

- komplet wierteł do drewna,

- stary czarny zegarek elektroniczny (na rękę),

- przedłużacz ogrodowy z uziemieniem dł 20m,

- przedłużacz 3fazowy 32A dł 20m,

- nietypowy przedłużacz 3fazowy z włącznikiem (do betoniarki) dł 2m, wtyczka 32A gniazdo 16A,

- i inne drobiazgi.

 

Prośba, jeżeli ktoś zaproponuje Wam szczególnie te przedłużacze napiszcie.

 

A tak o stanie budowy to właśnie wczoraj zalaliśmy ławy.

 

Pozdrawiam i ostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sylla!

 

Ponieważ czekałem na pozwolenie na budowę dość długo (dzięki min. architektowi wykonującemu adaptację projektu typowego z dobudowaniem łącznika i garażu) ekipy, które brałem pod uwagę jako potencjalnych wykonawców znalazły sobie inną robotę. Ja mam rodzinną ekipę, która co prawda ma dość wysokie ceny, ale płacę im wyłącznie za robociznę. Ekipy, z którymi rozmawiałem w większości budowały z materiałów "własnych", co podraża koszt budowy o ok. 25-40%. Stąd ekipy, które znam nie są tanie. Szczegóły mogę przesłać na prywatny adres.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam materialow

piasek, bloczki betonowe, cement

 

powiecie - masz ksiazke telefoniczna to dzwon

tak tez zrobilem, ale wiecie

zawsze jest ryzyko ze mimo to sie przeplaci, bo akurat tej firmy co jest najlepsza nie bylo w ksiazce itd

 

wiec bloczki 38x25x12 znalazlem po 2.87 brutto z dowozem raczej gratisowym, ale trzeba zaplacic kaucje za palety 20 pln za sztuke

 

znacie miejsce z lepzsa oferta?

w okolicy tarnowskich gor , bytomia?

 

 

piasek to na razie znalazlem goscia z tatra 27 ton- i on bierze ponoc 200 PLN za kurs

a piasek kosztuje okolo 15- 20 PLN za tone

 

 

jesli chodzi o cement to na razie nie mam nic

zwiru tez nie

 

pomozcie sasiedzi....

 

 

ps:dzisiaj tyczenie budynku- moze rzuce jakas fotke do dziennika budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam materialow

piasek, bloczki betonowe, cement

 

powiecie - masz ksiazke telefoniczna to dzwon

tak tez zrobilem, ale wiecie

zawsze jest ryzyko ze mimo to sie przeplaci, bo akurat tej firmy co jest najlepsza nie bylo w ksiazce itd

 

wiec bloczki 38x25x12 znalazlem po 2.87 brutto z dowozem raczej gratisowym, ale trzeba zaplacic kaucje za palety 20 pln za sztuke

 

znacie miejsce z lepzsa oferta?

w okolicy tarnowskich gor , bytomia?

 

 

piasek to na razie znalazlem goscia z tatra 27 ton- i on bierze ponoc 200 PLN za kurs

a piasek kosztuje okolo 15- 20 PLN za tone

 

 

jesli chodzi o cement to na razie nie mam nic

zwiru tez nie

 

pomozcie sasiedzi....

 

 

ps:dzisiaj tyczenie budynku- moze rzuce jakas fotke do dziennika budowy

 

Bloczki kupiłem w Budo-zbyt Rybnik po 2,1 brutto z dowozem 31.12.2004

Cement Hadex, Carmex 320/t brutto

Piasek marny 12,2/t płukany 20/t transport 40-70 za kurs auto 7-10 ton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamles - jestem pod wrażeniem Twoich danych

a jak tam wczoraj beło przy dniu ojca ?? , bo jo nie pamiyntom czy żech dostoł tyta czy w tyta :roll: :wink: :D :D

najpierw u ojca na kierchofie, potem dostołech tabulka szokolady od dziołchy i synka,

dołech gyszynk szwigrowi (dwa majzle prosto od kowola, dzisioj dołoża mu trzeci taki dukszy z brechy zrobiony), potem przeczytali my bajka

pana Bolsa 8) :lol: :wink:

a te dane to jo pogooglowoł po necie, miołech trocha czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Fotkon,

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czytałam twoje perypetie związane z pozwoleniem na budowę - otrzymałes je w końcu?? Niestety nie bardzo mogłam się zagłębiać w forum i nie doczytałam.

My zamierzamy się budować w Łaziskach Górnych, pozwolenia mamy i teraz czekamy na decyzję kredytową /mam nadzieję, że pozytywną/. Powoli rozglądamy się właśnie za jakąs fajną ekipą /lub kilkoma/, bo niestety zdolności w kierunku budowania nie posiadamy :-( Mąz jest elektrykiem, więc przynajmniej jeden element mamy z głowy:-). Miałabym prośbę o przesłanie namiarów na te ekipy, które znalazłeś. Nasz domek jest mły i prosty, więc jest szansa, że finansowo nas to nie przerośnie aż tak bardzo. Mam przynajmniej taką nadzieję. Jesli można wiedzieć to w jakim rejonie Mikołowa zamierzasz się budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...