Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Dziękuję wszystkim za informacje.

 

gaga2 nie była to Twoja ekipa, ale również jeśli chodzi o dokładność i jakość prac ni można im nic złego zarzucić, ale tempo słabe, ciągłe narzekanie "na ciężki los noszenia ciężkich bloczków..." i bałagan....

 

Pozdrawiam.

A może macie dobrych cieśli. Ten, z który rozmawiałem rzucił kwotę 45 zł /m2 dachu z pełnym deskowanie i pojedynczą papę (docelowo dachówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej fotkon!

Współczuję problemów z ekipą. Mnie z moją układa się superowo (aż sie boję czy dalej też tak pójdzie). Pan Grzegorz dba o mój portfel - załatwia upusty i negocjuje (aż mnie to czasem zaskakuje), a nie woła o żadną dodatkową kasę mimo że często podwozi materiał swoim autem. Oyb tak do końca. :wink:

Pozdrawiam i trzymam kciuki

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy problem z "cuchnącym" kominkiem wolnostojącym, śmierdzi "toto" w lecie gdy się w nim nie pali że trudno wytrzymać. Czy ktoś z państwa miał taki problem i może go jakoś rozwiązał bedę wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam wszystkich budujących na Śląsku. pwm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pwm!

Moje doświadczenia z kominiem są nikłe ale ostatnio ten temat omawiałem z moimi budowlańcami. Pierwsza kwestia - czy masz szyber? Moi fachmani twierdzą że kominek najlepiej "korkować" na dole, czyli na wlocie powietrza do niego (wszelkiego rodzaju kratki regulujące dopływ powietrza). Odradzają mi szyber nad kominkiem jako potencjalnie bardziej niebezpieczny. Tak czy owak szyber musi być. Druga sprawa - czy masz kanał wentylacyjny w pokoju "kominkowym"? W moim projekcie takiego kanału nie mam, ale wiem, że go zrobimy - taka jest sugestia fachowców.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piejar Dzięki za "odzew" kominek nasz jak wspominałem jest wolonostojący na wylocie spalin mam szyber, który zamyka prawie cały wylot spalin, poza tym na kominku sa różne "przysłony" do regulacji dopływu świeżego powietrza, kominek stoi w "salonie" połączonym z kuchnią -pomieszczenia są wentylowane grawitacyjnie. Pomimo zamknięcia wszystkich "szybrów" kominek cuchnie nadal. Myślę o założeniu na komin jakiegoś urządzenia, które poprawi ciąg w kominie bo zauważyłem że teraz w lecie w kominie mam "ciąg odwrotny" i to jest przyczyną tych przykrych "zapachów". Pozdrawiam. pwm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wszystkich ostrzegam przed firmą z Mikołowa - kiedyś się nazywali DEKS, teraz zbankrutowali, ludzi pookradali, ale wiem że dalej sobie radzą i w majestacie prawa śmieją się z tych okradzionych na grubą kasę.

 

Krzysztof G. niewysoki w okularach, cwaniaczek, robi wrażenie gadaniem, a drugi to Leszek Z., "specjalizuje" się w oknach i drzwiach. Z nimi trzyma się Grzegorz, z wąsem, też cwaniak. Mają niebieskie pandy w leasingu, może im już zabrali. Ostrzegam, u mnie na budowie wszystko schrzanili, bo nie potrafią budować, za co się wezmą to schrfzanią i wyłudzili grube pieniądze.

Nie dajcie się nabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie naciągną gość z tym kopaniem. Kopał od 7:00 i do 10:30 udało mu się zdjąć humus ok.140 mkw x 0,20 m. Potem zabrał się do koapania. Około godz. 13:30 dzwonię do jego szefa, który zaręczał że kopanie będzie trwało najwyżej do 13:00. Krótka rozmowa i mam nadzieję że do 16:00 będzie koniec. Zgrozza - wydaje mi się że daliśmy się naciągnąć bo gość bierze od godziny. Przynajmniej ekipa wydaje się w miarę konkretna.

 

Podziękowania wszystkim kibicującym, a zwłaszcza przyszłej sąsiadce Lali :lol:

Lala, a jak tam u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zaglądam tu od paru tygodni już, chętnie czytam Wasze dyskusje, próbuję się zorientować w lokalnym rynku i cenach... i myślę, że czas najwyższy żeby się ujawnić/przywitać, bo czuję się jakbym podsłuchiwała zza ściany. Jestesmy na etapie wyboru projektu. Kupiliśmy działkę 9arów opadającą na południe... - mała, ale piękna. Na tym etapie widzimy aż trzy opcje: Pracownia Domino (bo mają już pełne podpiwniczenie i uwzględniają pochyłości terenu) - numerki 6, 7 i 17. Duży rozrzut, wiem. Trudny wybór: tani i ciasny, czy droższy i przestronny....???

 

Podoba mi się jednak ten etap: marzenia się już spełniają a kasa jeszcze nie odpływa :)

 

Pozdrawiam wszystkich!

 

PS. Może ktoś buduje któryś z wyżej wymienionych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle " wsadziłam" post...sorry :oops:

Jeszcze raz zapytam:

Decydując się na zakup działki w Bytomiu - Górnikach sprawdziłam przebieg autostrady A1. Ostatnio słyszałam, że plany przebiegu autostrady nieco się zmieniły. Nie wiem, czy to prawda, ale czy ktoś coś wie na ten temat? Czy znowuż będę zmuszona szukać w urzędach kogoś kompetentnego w tej dziedzinie?Pozdrawiam. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...