Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Olinku:)

Olinku, a nie wiemy czy planujesz jakąś budowe?

Czy masz działeczkę, gdzie?

Napisz coś więcej:)

pozdrawiam:)

Lala

Działkę mam w Sosnowcu a zamierzam zbudować coś takiego (link do postu - może ocenicie bo już blisko do zakupu projektu) http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=50897 . Mam nadzieję że zdołam zacząć w przyszłym roku - a kiedy skończyć zdołam to się okaże :wink: . Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

W końcu 14.06 ruszyłem z budową. Na dziś gotowe są ławy (solidne bo na szkodach) i część drenażu. Jutro lejemy chudziak.

Ekipa spisuje się super i oby tak było do końca. Kasa leci że aż strach ale cóż ... nie może być inaczej.

Pozdruffka dla wszystkich budujących.

 

prześlij prosże na priva namiary na ekipę szukamy kogoś (z kogo ludzie są zadowoleni) startujemy na wiosnę'06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!

Poszukuję ekipy do postawienia stanu surowego zamkniętego. Dostałam dzisiaj kosztorys od ekipy na stan surowy otwarty domu o całkowitej powierzchni 239m kw = 241 000 zł netto, to chyba lekka przesada....

 

 

pozdrawiam

marzena

to ....duża przesada :roll:

z materiałami ? +7% VAT to ok. 260 000zł to poniżej 1100zł za 1mkw,

jakby to było z oknami i drzwiami wejściowymi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przemyśl zakup materiałów we własnym zakresie, zapłacisz 22%VAT-u,

ale załatwisz sobie upusty i może wyjdzie taniej niż zakupy przez wykonawcę, bo firma policzy 7% VAT-u,

ale doliczy 10-15% za zakup materiałów i jeszcze zgarnie upusty tam gdzie się zaopatruje.

Weź projekt i zestawienie materiałów i odwiedź kilka hurtowni, żeby

przeliczyli Ci ile u nich będzie kosztował materiał np. na ściany, na dach,

i będziesz mieć porównanie co do wyceny przez tę Twoją firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!

Poszukuję ekipy do postawienia stanu surowego zamkniętego. Dostałam dzisiaj kosztorys od ekipy na stan surowy otwarty domu o całkowitej powierzchni 239m kw = 241 000 zł netto, to chyba lekka przesada....

 

 

pozdrawiam

marzena

 

Ta przesada nie jest lekka!!!

Moja chałupa to prostokąt 10x12 m plus garaż 6x6 z boku. Powierzchnia? piwnica+parter+piętro+garaż +pokój nad garażem=400m2 ??? :-)))

Koszt stanu surowego z dachem i z robocizną to ok 120 000 PLN brutto. Materiały kupuję sam

Z firmy typu mat+rob=7%VAT dostałem ofertę na 160 000 netto :-)

Poozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzby nikt w okolocach tarnowskich gor nie kupowal silikatow?

ja juz kupilem w koncu silke E 18

ale chcialem kuic ludynie- nikt nie chcial mi sprzedac a fabraka zaproponowala smieszny uklad- drogo i bez rozladunku

olalem ich

szkoda jednak ze nie udalo sie bo ludynia wydawala mi sie ok

na razie kupielm materialu na parter

moze w przyszlym sezonie kupie cos z ludyni na poddasze....

jak macie jakies namiary to bede wdzieczny

w dalszym ciagu szukam tez taniego wypelnienia miedzy fundamenty, tak aby razem z transportem cena byla ponizej 15 PLN za tone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...