Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej !! a jako pierwszy w Polsce wybudowałem "W Alei Wiązów" i oczywiście na Śląsku i jako Ślązak :D :D :D , jest on bardzo podobny do Elfa, tylko trochę mniejszy i prostszy w konstrukcji, Elf podoba mi się również, chociaż wolę bardziej proste formy :wink: dobrze, ze pomyślałaś o wykonaniu wejścia do garażu z budynku, jak będe miał więcej czasu to zobaczę sobie ten projekt dokładniej i może coś podpowiem

co do geodetki to rzeczywiście jest taka pocieszna, mam nadzieję, że się nie zawiedziesz, trzy tygodnie to nie jest zbyt długi okres oczekiwania na mapę, moim oczywiśzie zdaniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej !! a jako pierwszy w Polsce wybudowałem "W Alei Wiązów" i oczywiście na Śląsku i jako Ślązak :D :D :D , jest on bardzo podobny do Elfa, tylko trochę mniejszy i prostszy w konstrukcji, Elf podoba mi się również, chociaż wolę bardziej proste formy :wink: dobrze, ze pomyślałaś o wykonaniu wejścia do garażu z budynku, jak będe miał więcej czasu to zobaczę sobie ten projekt dokładniej i może coś podpowiem

co do geodetki to rzeczywiście jest taka pocieszna, mam nadzieję, że się nie zawiedziesz, trzy tygodnie to nie jest zbyt długi okres oczekiwania na mapę, moim oczywiśzie zdaniem :wink:

 

 

pokaż tą aleję :D no i trzymam cie za slowo odnosnie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie mieszkamy, dopiero jest stan surowy, ścianka oddziela część jadalną od wypoczynkowej, a jednocześnie pozostawia przestrzeń living room-u :) , nie wszyskim się ta wersja podoba, ale jest ich zdecydowana mniejszość, poza tym kominek jest centralnie i będzie chyba dobrze ogrzewał całość i łatwo jest zrobić wyprowadzenia do góry, niezbyt dobry układ to kominek z boku na ścianie obok jedynego miejsca na telewizor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Wiem, wiem Gaga2 z Imielina :) Rzut kamieniem :p Na szczescie narazie wszystko jakoś sie toczy, mamy naprawde fajnego wykonawce. Ekipa pracuje pełna para :) W piatek zakopali fundament, a juz we wtorek bedziemy zwozic pustaczki, ze skladu w Imielinie o ile dadza podobny upust do Hadexa, gdzie dostalismy 20% na Porotherm 38 ... jak sie zacznie coś kreowac to umieszcze jakaś fotke :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuję się przywołana do tablicy. :)

Oczywiście - można liczyć na moją pomoc.... jeśli takowa będzie potrzebna.

Rampa jest OK, my u nich mamy otwarty kredyt, tzn., dzwonimy, że taka a taka ekipa bedzie brać różne materiały, oni to zapisują w zeszyciku i na koniec miesiąca bierzemy fakturę i regulujemy całość. Zresztą to od właścicieli Rampy kupilismy działkę.

A właśnie obok mojego domu sprzedano dwie kolejne działki, ogłoszenia stały zalednie dwa tygodnie....poszły prawie jak świeże bułeczki ;).Ciekawe co za nowi sąsiedzi im kiedy się zaczną budować.... może ajcyś forumowicze... :)?

 

A co powiecie na jesiennego grilla?

W tę sobotę skończyliśmy kafelkowanie tarasu, trawnik już jest gotowy na przyjęcie większej, grilla zakupiliśmy.....proponuję koniec września lub początek października. jak się zbierze większa grupa, to można zorganizować grilla nad zalewem, albo .... na mojej ulicy otwarto taką knajpę pod gołym niebe, muzyka life.....co sobotę i niedzielę.....?

Czekam na odzew,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu :) Ugadalismy sie wkoncu z Rampa co do cenny pustaków :) Troche drozej niz zakladalismy, ale mozna u nich kupowac sukcesywnie co dla nas jest duzo zaleta ( transze z banku ) Szkoda ze frank szwajcarski tak słabo stoji, przydałby sie nagły wzrost jego cenny :) Mam do was pytanie ... bo Bieruń i Imielin to prawie rzut kamieniem, a ja dzis sie naczytałem sporo na forum o kradzieżach, czy mieliście takie niemile doświadczenie ? Bo u mnie okolica wydaje sie dosc spokojna, a nie chciałbym aby nasza czujność została uśpiona.

 

Ah i jeszcze jedna sprawa, strasznie podobaja mi sie kominko - piece kaflowe :) Mysle czy zbudować kominek z płyt szamotowych i dodać pare pięknych kafli ... znacie moze jakies firmy w ktorych mozna takie kafle obejrzec tu na ślasku ? Co myslicie o takim pomysle, wielkim plusem jest to, ze kominek bedzie grzał do 3-4 godzin po wygaśnięciu płomienia ( mysle ze to realne, bo tradycyjny piec kaflowy grzeje 8-12 h po wygaśnięciu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ah i jeszcze jedna sprawa, strasznie podobaja mi sie kominko - piece kaflowe :) Mysle czy zbudować kominek z płyt szamotowych i dodać pare pięknych kafli ... znacie moze jakies firmy w ktorych mozna takie kafle obejrzec tu na ślasku ?

 

Np Krystian Gola, ul.Styczniowa 17a, Katowice, tel 258-26-85, lub firma Kom-Inox, ul. Gromadzka 51k (to chyba Panewniki). Tel. 206-76-05.

Ewentualnie producent kafli - niestety w Myslenicach (12) 272-24-89.

Nie znam zadnej z tych firm - po prostu mi sie wygooglało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...