Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oddam gruz po rozbiórce w ilości 10-15 starów,

Zabrze , Gliwice i okolice.

 

byłbym równiez wdzieczny za informacje jesli widzieliście gdzies przy drodze tabliczki "przyjme gruz" z góry dzieki za namiary na takie miejsca.

 

Pilnie szukam nowego kierownika budowy!!! Dobrego. Takiego, co by się przykładał i wczuwał. Budowa w Zabrzu. POMOŻECIE??? LICZĘ NA WAS.

PROSZĘ. -P-I-L-N-E-

Zosia

 

dołączam sie do prośby koleżanki,

chce wystartować w przyszłym roku jak sniegi zejda

więc powoli trzeba sie zacząc rozgladać :)

 

 

 

pozdrawiam

Piotr

[email protected]

0-602-597805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sasiadów. Niestety nie jestem w stanie pomoc jeśli chodzi o kierownika budowy i gruz. Za to mam pytanie.

 

Gdzie i jakie okna dachowe kupowaliście ( w okolicach K-ce, Imielin, Bieruń :) ) Pytam bo mam dylemat. Osobiscie skłaniam sie na Veluxy GZL, chciałbym to z klamką na dole, ale nie wiem czy jest to jakoś ładnie wykonane ? Ma ktoś takie albo widział gdzies ? No i ten GZL ... a moze lepiej GGL. Nie wiem czy jest duża róznica w wykonaniu ? Na stronie z Veluxa znalazłem takie zdanie "Okna z obróbką TOPfinish nie wymagają malowania zaraz po ich zamontowaniu." Czy to oznacza że GZL ( BASEfinish ) trzeba malować ?

Chętnie posłucham co Wy wybraliście. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbę: potrzebuję kupić deskę podłogową sosnową na ok.17m2, gdzieś w okolicy Gliwic i proszę o namiary. Wiadomo: tania i dobrze sezonowana. W zeszłym roku kupiłem w tartaku w Rzeczycach i tak się rozeschła, że można czasem mały palec włorzyć w szpary, a na dodatek strzela jak z pistoletu. Dobra jest za to w Obi (dł.2400mm); kupiłbym, ale za dużo byłoby odpadów. Też mam od roku w innym pomieszczeniu i nie ma ani jednej szpary. Cud! :)

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Będę budować "prawie" w Katowicach. (Jakieś trzysta metrów od granicy :lol: )

 

Niestety ze względu na słówko "będę" na początku mojego postu niewiele mogę pomóc komukolwiek. Za to śledzę wszystko co tu się dzieje z uwagą.

 

MartaL - ja też mam taki "porypany" plan. Nawet kierunek sztachetek określony. O kolorze dachówki, bryle domu i rodzaju tynku nie wspominając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam jeszcze ogłoszenie, po raz ostatni:

 

oddam gruz po rozbiórce w ilości 10-15 starów,

Zabrze , Gliwice, Ruda Śl i okolice.

pokrywam transport.

 

byłbym równiez wdzieczny za informacje jesli widzieliście gdzies przy drodze tabliczki "przyjme gruz" z góry dzieki za namiary na takie miejsca.

 

pozdrawiam

Piotr

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mała prosba o poradę - udało mi się znależć bardzo atrakcyjną dla mnie działkę - atrakcyjna pod względem finansowym ,wielkoscią - (29 arów) i położeniem terenu - widziałem parę działek i jeszcze nie było takiej która wywarłaby na mnie takie wrażenie.Zawsze jednak jest jakieś ale... - okazuje się bowiem że działka ta leży na szkodach górniczych i to nie małych ( 4 stopień - to chyba największy) i dlatego mam pytanko -buduje ktoś na takiej ziemi ?Co radzicie - kupować czy dać sobie spokój i szukać dalej?pozd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mała prosba o poradę - udało mi się znależć bardzo atrakcyjną dla mnie działkę - atrakcyjna pod względem finansowym ,wielkoscią - (29 arów) i położeniem terenu - widziałem parę działek i jeszcze nie było takiej która wywarłaby na mnie takie wrażenie.Zawsze jednak jest jakieś ale... - okazuje się bowiem że działka ta leży na szkodach górniczych i to nie małych ( 4 stopień - to chyba największy) i dlatego mam pytanko -buduje ktoś na takiej ziemi ?Co radzicie - kupować czy dać sobie spokój i szukać dalej?pozd.

nie buduje na szkodach , ale Ty to musisz na pewno w tym domu wylać wiecej betonu niż potu wszystkich budujących ten dom , a stali to ...jeden tir może nie wystarczyć .

nie wiem jak ze szkieletowcami , ale chyba też ... stalowe z licznymi drogami ewakuacyjnymi :wink: :D

a poważnie to bym nie ryzykował życia i szukał dalej

pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podac namiary na fachowca, którego firma budowała mój dom:

Fachowiec jest z Chruszczobrodu (okolice Dąbrowy Górniczej)

Jacek Kuzior tel. 673-11-12 lub 0505 681 661 prosi aby dzwonić w godzinach popołudniowych na stacjonarny, a na komórce jest uchwytny cały czas.

Zapewniam że z odległością nie będzie problemu bo skoro jeździli na moją budowę do Poraja to ze zleceniami w innch rejonach na pewno nie bedzie problemu.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mała prosba o poradę - udało mi się znależć bardzo atrakcyjną dla mnie działkę - atrakcyjna pod względem finansowym ,wielkoscią - (29 arów) i położeniem terenu - widziałem parę działek i jeszcze nie było takiej która wywarłaby na mnie takie wrażenie.Zawsze jednak jest jakieś ale... - okazuje się bowiem że działka ta leży na szkodach górniczych i to nie małych ( 4 stopień - to chyba największy) i dlatego mam pytanko -buduje ktoś na takiej ziemi ?Co radzicie - kupować czy dać sobie spokój i szukać dalej?pozd.

 

My z bratem budujemy na 3 stopniu i powiem ze nie jest tak źle jakby sie mogło wydawać. Otóż architekt uwzględnia to w projkcie dajac dodatkowe zbrojenia w fundament oraz strop w rogach budynku puszczone są wieńce betonowe zazbrojone i dodatkowao pręty w scianach. W każdym razie jak nasz KB skończył strop to powiedział ze na tym to mogą helikoptery lądować :) Koszt dodatkowego zbrojenia zwraca kopalnia. My własnie składamy wniosek :) Jesli masz juz projekt to spytaj architekta co potrzeba dorobic na 4 stopień. Warto zrezygnować ze ścian jednowarstwowych, na rzecz dwuwarstwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mała prosba o poradę - udało mi się znależć bardzo atrakcyjną dla mnie działkę - atrakcyjna pod względem finansowym ,wielkoscią - (29 arów) i położeniem terenu - widziałem parę działek i jeszcze nie było takiej która wywarłaby na mnie takie wrażenie.Zawsze jednak jest jakieś ale... - okazuje się bowiem że działka ta leży na szkodach górniczych i to nie małych ( 4 stopień - to chyba największy) i dlatego mam pytanko -buduje ktoś na takiej ziemi ?Co radzicie - kupować czy dać sobie spokój i szukać dalej?pozd.

ja mieszkałem na szkodach od dziecka, niestety tego domu juz nie ma :(

rozebrany a teren w tej chwili zalany, u teściów na 14m różnica poziomów

wynosi ok 43cm.

Ja szukałbym dalej innej działki.

PS. Wybudowałem dom na terenie bez szkód górniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale mi też byłoby szkoda wsadzić 200 tyś w coś co mogłoby się zacząć rozchodzić po roku albo dwóch a nawet po piętnastu latach .W życiu bym na szkodach nie budował.Dziwie się ludziom którym kopalnia wypłaca odszkodowanie za dom (Jankowice k/Rybnika)a oni budują nowy 200 albo 300 metrów dalej bo tam nie ma szkód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje wam sie ze mowicie o domach budowanych 20-30 lat temu, wtedy gdy nikt nie pomyslał zeby badać stopień szkód górniczych, a co do piero mówić o dodatkowych zbrojeniach czy chocby o jakości cementu komunistycznego, wylewaniu dodatkowych wieńców itp. Tak mi sie wydaje. Jak mówiłem buduje dom na 3 stopniu, architekci dokładnie wszystko wyliczyli, a dookoła buduje sie mnóstwo domów, a jeszcze wiecej juz stoji. I nie słyszalem zeby ktoś narzekał. Taka jest moja opinia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduję na I kategorii szkód (wg kopalni). Niektórzy twierdzą, że kopalnie czasem ściemniają (zaniżają) żeby mniej płacić za dodatkowe zabezpieczenia. Ja się nie obawiam, bo:

- wszędzie dookoła są domy (bez pęknięć),

- eksploatacja pode mną się zakończyła i nie będzie już prowadzona,

- mam zabezpieczenia na III kat szkód.

Temat szkód rozważaliśmy przed zakupem działki i doszliśmy do wniosku, że niebezpieczeństwo jest niewielkie, ale wcześniej poszedłem na kopalnię i (nieoficjalnie) dowiedziałem jakie jet zagrożenie - widziałem mapy osiadania. Gdybym miał jak Ty IV kategorię - osobiście nie zdecydowałbym się na zakup. Cena działki może być atrakcyjna właśnie ze względu na warunki geologiczne. Oczywiście - można w przypadku rozlatywania się domu walczyć z kopalnią i wywalczyć sensowne pieniądze nawet na budowę nowego domu, ale dla mnie byłoby to zbyt wyczerpujące psychicznie. Ja nastawiam się na radość mieszkania w nowym domu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...