Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A nie wydaje wam sie ze mowicie o domach budowanych 20-30 lat temu, wtedy gdy nikt nie pomyslał zeby badać stopień szkód górniczych, a co do piero mówić o dodatkowych zbrojeniach czy chocby o jakości cementu komunistycznego, wylewaniu dodatkowych wieńców itp. Tak mi sie wydaje. Jak mówiłem buduje dom na 3 stopniu, architekci dokładnie wszystko wyliczyli, a dookoła buduje sie mnóstwo domów, a jeszcze wiecej juz stoji. I nie słyszalem zeby ktoś narzekał. Taka jest moja opinia.

teść zaczął budować w 1978r i już wtedy miał projekt fundamentów na

szkody górnicze z dodatkowym zbrojeniem, kopalnia zwróciła koszty po

zakończeniu budowy, chyba w 1987r, cement był komunistyczny i jeżeli

chodzi o pęknięcia to one nie są jakieś powalające. Problemem jest osiadanie

terenu, które powoduje przechył istniejących domów. Dom wybudowany

w tym roku wobec sąsiednich wygląda jak wieża w Pizie. Ten dom został

wybudowany przez ludzi, którym stary dom "rozlazl się" na tej samej

działce i jest przeznaczony do rozbiórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"Na wiosnę zaczynam budowę . Wynajełam ekipę, która będzie budować do stanu surowego otwarty i mam do was prośbę czy kwota 40tyś jaką chcą za robozinzę jest dostępna . Dom ma pow.220m z garażem dwustaniskowym. Bardzo proszę o opinię.

Sinta "

 

Witam!

Podaj więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Na wiosnę zaczynam budowę . Wynajełam ekipę, która będzie budować do stanu surowego otwarty i mam do was prośbę czy kwota 40tyś jaką chcą za robozinzę jest dostępna . Dom ma pow.220m z garażem dwustaniskowym. Bardzo proszę o opinię.

Sinta

 

Jesli nie masz pojęcia o budowie i jest to ekipa sprawdzona i policzy Ci materiały z 7% vatem (co daje tez oszczednosc) to spr.utargowac do 33-35 tys. i przybij piątke :wink:

Mozesz tez zrobic tak jak ja - mianowicie stan surowy wyjdzie mnie ok. 20 tyś. (robocizna) ale tydzien temu odkryłem pierwszego siwego włosa na mej bujnej czuprynie :lol: ....wybor nalezy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy w Jastrzębiu. Narazie mamy fundamenty a od wiosny startujemy z murami. Czy ktoś jest zorientowany gdzie najtaniej kupimy porotherm 30 ? Pozdrawiam

 

Moim marzeniem jest też zamieszkać w Jastrzębiu, oczywiście na swoim. Interesuje mnie jak długo trwała u Was procedura związana z pozoleniem na budowę. Ja na razie na sam wyrys i wypis z planu czekam ponad dwa tygodnie, ciekawi mnie czy są przepisy regulujące terminy, które obowiązują wydział architektury? Pozdrawiam i życzę bezproblemowej budowy. gosiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bodzio ten taras to masz z tego co widze nasypowy ? ......u mnie wyskoczyły piwnice i mam podobnie do zasypania dwa tarasy - moje pytanie: posiadało Ci coś ??

wszystko siadło w normie ( siadało 2 latka), teraz mam chudziaka na wierzchu więc pełna kultura, dalszego osiadania nie widze.

dużo zależy od materiału , czyli na pewno nie może to być czysta glina lub czysty piasek, a humus tylko na skarpie

 

witam wszytkich nowych i nie tylko...

W Jastrzebiu jest hurtownia Hadex lecz aktualnych cen nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REMIGIUSZ

 

Zorientowałam się w Tamirze i muszę Ci powiedzieć, że po rozmowie z miłym panem mam mętlik w głowie ponieważ na porotherm (na który byłam zdecydowana) ceny zbyt dobrej nie dostałam ale zaproponował maxa w cenie 1,80 za szt. Teraz nie wiem czy budować z maxa czy z porothermu? Który materiał lepszy?

Doświadczeni pomóżcie podjąć decyzję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...