Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oczywiście,że da radę. Odpowiednio wyginasz przyciętą na wymiar blachę, wilgotną płytę pilśniową czy też coś innego- równie elastycznego. "Sztrabujesz" ją w prostokątnej formie zbroisz i wylewasz beton.

Samym drewnem też można to wykonać. Trzeba tylko "pobawić" się z układaniem w odpowiedni łuk wąskich listew. Szerokość ich zależy od tego jaka krzywiznę chcesz uzyskać. Jak to wygląda w praktyce można zobaczyć spoglądając na wykonanie łuków w najbliższym kościele zbudowanym w stylu neoromańskim. Z tym, że oczywiście cegłę należy w domyśle zastapić wąską listwą.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temat schodów będę przerabiać jak dobrze pójdzie gdzieś za miesiąc a pytanie było tak przy okazji.Dobrze jednak wiedzieć co mnie czeka.Póki co podejmuję decyzję czy zrobić wylewkę na gruncie czy zastosować te betoniki na prętach.Za drugim rozwiązanie przemawia fakt,że tak na mój "babski rozum" to nie muszę się martwić czy piasek dobrze zagęszczony,nie ma szans na podmakanie gdyby co i oczywiście mała próżnia-dory izolator ciepła. ale po wypowiedziach w wymianie doświadczeń sama nie wiem co zrobić

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aziel jakie masz fundamenty z bloczków czy monolit.Wydawało mi się,że jestem taka uwiadomiona w temacie budowa a im bliżej tym więcej obaw mnie męczy.

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się chyba zdecyduję na lane z gruchy.

Do jpawl mam namiary na te drugie schody - mają siedzibę naprzeciw Merkpolu w Rybniku można ich zobaczyć również w internecie schody Centrum Informacji o Schodach region śląsk Strzałka.

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nie wiem, czy przyjmiecie mnie do grupy?

Buduję na Śląsku. Na łamach Forum zaprezentowałam się pod tematem Forum-debiut!!! - i aby nie potrzebnie narażać Was na powtórki z rozrywki - mam nadzieję, że ktoś o mnie już czytał? - nie będę już się powtarzać.

Chętnie, chętnie bardzo chętnie podzielę się z Wami moimi wrażeniami (z budowy).

Lawio

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: lawio dnia 2003-01-08 07:56 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lawio moja radość jest tym większa, że jesteś inwestorką bo panie jakoś wykruszyły się z naszego Klubu.Faktycznie zaniedbałam się na Forum ale prace na budowie ruszyły.Przydałby się na moje kłopoty Bednarski bo one są ostatnio moją specjalnością.

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...