Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, kilka wierszy czytałem coś o Miasteczku, ja (mam nadzieję) zaczynam od wiosny w Tarn Górach i mam nadzieję, ze ekipa się sprawdzi.

 

Jestem na etapie szukanie kierownika budowy- ichceny sa tak rozbieżne, że nie mam pojęcia od czego to zależy,

 

O ile możecie podać to ile średnio Was wykasowal takie kierownik?????

 

 

Z góry serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fotkon: ja mam okna i okiennice Gebauera, a także drzwi zewn. i wewnętrzne (wg indywidualnego zamówienia w kolorze storarki okiennej - jest taka możliwość) Nie mam żadnych zastrzeżeń, okna, drzwi, okiennice są piękne, starannie wykonanie, montaż OK; pełny profesjonalizm. Po ok. 8 mies przyjechali na naszą prośbę doregulować drzwi, bez ekstra kosztów.

Słowem: dobrze wydane pieniądze. No, może z terminami im nie do końca wyszło, ale to był czas szaleństwa związanego z Vat-em i chyba mieli zbyt dużo zamówień w stosunku do możliwości produkcyjnych.

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktos z szanownych grupowiczów ogrzewa dom

piecem na eko-groszek z podajnikiem?

jesli tak to prosilbym o krotka charakterystyke,

jaka powierzchnia jest ogrzewana, jaki model pieca posiadacie,

jakie jest srednie spalanie roczne, plusy i minusy uzytkownia takiego kotła, na co zwracac uwage przy zakupie? itp.

z góry dzięki.

 

pozdrawiam

Piotr

[email protected]

 

PS: przepraszam za powtorzenie zapytania ale wczesniejszy wpis

zostal juz dawno przykryty a mysle ze mam sznase otrzymac tutaj interesujace mnie informacje, w koncu mieszkamy na Ślasku i wegiel mamy najtańszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja w pierwszych planach dotyczących ogrzewania domu myślałem o piecu na olej opałowy (brak była w pobliżu gazociągu), potem kiedy gazociąg pojawił się 300 m od mojej działki brałem pod uwagę gaz jako paliwo, a teraz po zamieszaniu na rynkach zdecydowany jestem na piec na "eko groszek". Dzięki mojemu wspaniałemu Kierownikowi Budowy zrobiliśmy dodatkowy komin spalinowy (mam dwa RONDO Plus i RONDO) i oddzielną piwnicę na drugi piec. Wiem, że istnieją przynajmniej dwie firmy z Pszczyny i Lublińca warte uwagi. W tej chwili jestem w trakcie zbierania ofert na wykonanie instalacji CO i zobaczymy co za propozycję otrzymam. A swoją drogą zaczynam "studiowanie" tematu "piece ekologiczne z podajnikiem".

 

O wynikach wkrótce

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja w pierwszych planach dotyczących ogrzewania domu myślałem o piecu na olej opałowy (brak była w pobliżu gazociągu), potem kiedy gazociąg pojawił się 300 m od mojej działki brałem pod uwagę gaz jako paliwo, a teraz po zamieszaniu na rynkach zdecydowany jestem na piec na "eko groszek". Dzięki mojemu wspaniałemu Kierownikowi Budowy zrobiliśmy dodatkowy komin spalinowy (mam dwa RONDO Plus i RONDO) i oddzielną piwnicę na drugi piec. Wiem, że istnieją przynajmniej dwie firmy z Pszczyny i Lublińca warte uwagi. W tej chwili jestem w trakcie zbierania ofert na wykonanie instalacji CO i zobaczymy co za propozycję otrzymam. A swoją drogą zaczynam "studiowanie" tematu "piece ekologiczne z podajnikiem".

 

O wynikach wkrótce

Pozdrawiam

 

w grupie siła ;)

 

pierwotnie mialem w planach piec jednofunkcyjny z zasobnikiem plus

kominek z płaszczem wodnym, w trakcie realizacji projektu i poglębiania sie mojej wiedzy na ten temat zaczynalem powoli odchodzic od tematu gazu jako glownego zrodla ogrzewania. przede wszystkim nie podobała mi się wizja kotłowni w salonie, cos innego palenie w kominku dla przyjemości od czasu do czasu , a co innego dzien w dzień co 4 godziny dokładac do kominka celem przyoszczedzenia na zuzyciu gazu. calkowicie przekonala mnie do odejscia od gazu kwota oszczednosci w przeciagu roku ktora sobie obliczyłem porownujac wydatki na gaz moich rodzicow i tesciow a wydatki na wegiel chociazby forumowiczow. oczywiscie porownywalem domy podobne gabararytowo. do tego wszystkiego dochodzi jeszcze wyzszy koszt wkładu z płaszczem wodnym plus potrzebne do tego urzadzenia (pompa , sterowniki itp)

do plusow ogrzewania gazem mozna w sumie zaliczyc tylko czy az

to ze gaz jest praktycznie bezobslugowy.

 

minusem ekogroszka jest to ze jednak potrzebuje on obslugi od czasu do czasu czyli uzupelnianie zasobnika co 3-4 dni, wynoszenie popiolu co tydzien, czyszczenie pieca do miesiac-dwa, jednak postanowilem ze nie jest az takie utrudnienia zeby wypuszczac w powietrze ciężko zarobione pieniążki.

 

jedynym problemem któryjest tylko zasypywanie zasobnika podczas dluzszej nieobecnosci , bo wiadomo dla płci pieknej (żony) może byc problemem przerzucenie 150kg węgla :D

 

w kazdym razie rozwiaze ten problem zakladajac najtanszy na rynku,

piec gazowy jednofunkcyjny (koszt okolo 2200) ktory bedzie sluzyl w jakis awaryjnych sytuacjach takich jak na przyklad moj wyjazd ewentualnie zlamana reke, noga, grypa obrzydliwa 2 tygodniowa itp.

 

konkretnego modelu jeszcze nie wybralem, mam na to sporo czasu jeszcze, w kazdym razie tu tez nie bedzie latwo gdyz kazdy ma swoje plusy i minusy np: slimakowy czyli taki wciagajacy od dolu moze sie zablokowaći trzeba zejsc do kotlowni to naprawic (pomoc zaden problem, mlotek i gwozdek odpowiedni) a z koleji te z podanijkiem z boku pieca dzialaja na zasadzie ze wpychaja gorszek do pieca z boku, moze sie zdarzac tak ze bedzie przepychal groszek ktory nie do konca bedzie wypalony, ponoc to kwestia odpowiednich ustawien ale jeszcze do konca teamtu nie wchlonalem.

 

dlatego dalej czekam na rady osob ktore juz uzywaja takich pieców,

ich uwagi i rady moga sie dla nas okazac bezcenne.

dodatkowo gdyby udało mi sie wprosic do kogos na kawe :wink: celem "pomacanie" to bylby szczyt moich oczekiwań (obiecuje ze pojawie sie z ciastkami i nie tylko 8) )

 

pozdrawiam

Piotr

[email protected]

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nikt nie kupuje w Budo-zbycie w Rybniku?

ja kupowałem tylko stropian pod wylewki chyba 2 lata temu, jakiś upust

dostałem plus transport gratis.

Kolega, który zaczął jesienią, kupił u nich beton i został "wprowadzony"

jako dobry klient i kupił u nich porotherm i dachówkę Robena i uzyskał

bardzo dobre ceny.

Wcześniej był u nich "z ulicy" i ta sama wycena była rażąco wyższa.

Kolega jest zadowolony.

Ja korzystałem z Bustera w Gliwicach i też byłem zadowolony.

Kolega robił też wycenę w Busterze, ale trochę lepszą ofertę dał mu Budozbyt.

Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ktoś z Was ma jakieś opinie dotyczące okien drewnianych firm: GEBAUER, GLUMATEX i STOLAR-BUD? Jestem na etapie zamawiania okien i te firmy wydają się atrakcyjne.

Polecam firmę Glumatex naprawde to co oni robią to poziom swiatowy!!!

Chodzi mi o wykonanie jak i montaż.

Widziałem dwa domy z Ich oknami i zrobilem tak :o ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kilka informacji i wątpliwości związanych z piecami C.O. na eko groszek.

 

Jestem po rozmowie z przedstawicielem firmy HEF z Lublińca. Dowiedziałem się, że piec dla prawidłowej eksploatacji musi utrzymywać w kotle temperaturę wody nie niższą niż 56 stopni.

I tu pierwsze pytanie do praktyków użytkujących takie piece, ja radzą sobie latem z ogrzewaniem wyłącznie wody użytkowej? Zwłaszcza w tych porach dnia, w których zapotrzebowanie na wodę jest minimalne?

 

Piece wymagają materiałów (rury) mogących pracować w wysokich temperaturach (zakładając minimalną temperaturę wody zasilającej 56 i maksymalną 95 stopni) jak poradzić sobie z doborem materiałów na instalację?

 

Zgodnie z prawem piece węglowe muszą pracować w instalacjach typu otwartego, jak zabezpieczyć się przed tlenem powodującym korozję (szczególnie w kotle)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nikt nie kupuje w Budo-zbycie w Rybniku?

 

Ja zostawiłem w Budo-Zbycie ładnych kilkadziesią tysięcy złotówek. Na początek zamówiłem porotherm na cały dom. Dostałem spory upust przy dokonaniu przedpłaty, transport za darmo, handlowca-opiekuna z którym się kontaktowałem telefonicznie i ustalałem terminy dostaw kolejnych palet (a transportów było kilkanaście). Przy kolejnych większych zamówieniach (klinkier, blachodachówka, folia paroprzepuszczalna i paroizolacyjna, wełna itp.) dostałem upust i dwutygodniowy termin płatności.

Ogólnie byłem zadowolony ze współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...