Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

moi drodzy napiszcie w jakisch cenach kupujecie materialy budowlane . interesuje mnie cena za pustak poryzowany (cena m2 ) 25 i 30 P+W styropian , dachowka cementowa . z poczatkiem maja zaczynam budowe w rybniku . tylko nie piszcie ze budozbyt taki cacy bo w rzeczywistosci jak na tak duzy sklad budowalny ceny maja kosmiczne (w podrzednym builderze mozna kupic taniej )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z poczatkiem maja zaczynam budowe w rybniku . tylko nie piszcie ze budozbyt taki cacy bo w rzeczywistosci jak na tak duzy sklad budowalny ceny maja kosmiczne (w podrzednym builderze mozna kupic taniej )

Ja buduję się w Radlinie. Oto jak kupowałem:

MAX - Carmex Paruszowiec (już go tam nie ma, jest w Wodzisławiu),

stal - skład GS Rybnik a potem Centrostal Rybnik Piaski

beton - Eleas a potem Eleas przejęty przez Budozbyt

bloczki betonowe - Budozbyt

cały dach - (dachówka Wiekor L15, folie, akcesoria) - Budozbyt,

drzewo na więźbę - tartak Mrózek Świnna k Żywca - UNIKAĆ JAK OGNIA,

cement, mat na drenaż,folie, gwoździe, plastyfikatory i inne drobiazgi - Hadex Radlin-Głożyny,

piasek - Budozbyt,

łączniki metalowe, śruby - Kross Rybnik

Materiały starałem się kupować jak najtaniej stąd taki rozrzut między firmami. Nigdzie nie otrzymałem dobrej oferty w stylu "dobra cena gdy 100% materiału z naszej firmy"

Szczegóły cenowe na priv. Gdzie budujesz w Rybniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piejar tak buduje w rybniku dokladnie mowiac w popielowie .z rozpoznania jakie zrobilem to najtaniej maja builderze na wodzislawskiej kolo krzyza :) ale i tak patrzac na oferty cenowe skladow z innych regiownow polski te nasze w rybniku nie sa satysfekszyn . byc moze ich za zlabo przyciskam , ale wlasnie jaka moze byc cena porothermu 25 i 30 i braasu tak aby strony byly zadowolone .na razie interesuje sie tym czego kupie najwiecej . a odnosnie zamowien na caly dom to faktycznie handlowca nie zalezy szczegolnie na pozyskaniu takiego klineta i najpradopodobnie bede bral towar z kilku miejsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przyciskanie to nic mi to nigdy nie dało. Być może wynika to ze specyfiki naszego regionu :p , a może ja nie umiem się targować :-? . Mąż kuzynki (Kraków) twierdzi że mieszkamy na bogatym i rozpuszczonym Śląsku i stąd brak skłonności do negocjacji. Materiał musisz kupić i pewno nie pod Warszawą :wink: więc na coś się w końcu zgodzisz. Mnie czasem trafiał szlag jak czytałem jakie ludzie dostają upusty na "dzień dobry". Mnie nikt takiego prezentu nie zrobił. Próbowałem sił w okolicach Opola, Wrocławia i faktycznie ceny niższe ale muszą coś dziabnąć za transport. Ja nie kupowałbym porothermu 25 na ściany zewnętrzne bo droższy a i tak musisz ocieplić. Postawiłem je z b. taniego MAX-a 1,65 za szt (leier).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piejar masz racje ale wynika to raczej z tego ze chyba fakycznie jestesmy slazacy kasiasci bo nikt sie nie targuje , ludzie sa u nas tacy ze ida do pierszego lepszego skladu i kupuja. sprzedawcy nie sa przyzwyczajeni do targowania .moze sie myle ale osoby ktore zanam wlasnie tak kupuja , glownie gornicy . pajer chyba bede kupowal tak jak ty czyli tam gdzie taniej , chociaz chcialbym wziasc wszystko u jednego . a z cenani to glupna , np . u nas styropian kosztuje obecnie 115zl/m3 a w polsce mozna kupic za 95zl/m3 i tak z wszystkim PH30 u nas 4,4zl/szt a w posce ponizej 4 zl . strasznie te nasze hurtownie rozpuszczone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłam narazie materiał na sciany w małej rodzinnej firmie, Porotherm W 30 po 3,05 a 25 po 4,07 , co prawda w Buldierze było taniej ale bardzo podobała mi sie obsługa w małej rodzinnej firmie z tradycjami. Pan bardzo rzeczowo doradzał co i jak, a poza tym zasięgnęłam opini ludzi którzy juz tam kupowali materiał jest dowozony w takich ilosciach jak potrzeba, a własciliel dogaduje się z wykonawcą i pyta na bierzaco co mu bedzie potrzebne w najblizszym czasie ( mam nadzieje że tak bedzie)chociaż brzmi to jak bajka. czas pokaże. Teraz tylko byle do wiosny , no i jeszce szczegół pozwolenie na budowę czekam od 27 grudnia.

pozdrawiam

Jolla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem jak sprawuje sie program Buduj Dom z PSB ma ktos moze doswiadczenia zwiazane z tym programem?

No to sprawuje się tak: w grudniu 2004 wypełniłem wniosek w firmie C w Rybniku i do dzisiaj nie ma żadnego odzewu ze strony PSB - żadnej korespondencji nie wspominając o karcie.

 

Tak tez myslalem...zwykły chwyt handlowy nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłam narazie materiał na sciany w małej rodzinnej firmie, Porotherm W 30 po 3,05 a 25 po 4,07 , co prawda w Buldierze było taniej ale bardzo podobała mi sie obsługa w małej rodzinnej firmie z tradycjami.

Jolla

Podaj jezeli możesz namiary na te firme albo adres www. bo zawsze warto pojechac i pogadac moze faktycznie maja dobrą oferte..

Z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Też planuję wiosną ruszyć. Na razie mam obiecaną decyzję o war. zabud - bo tam gdzie chcę budowac nie ma planu. Mam projekt indywidualny w trakcie poprawek. Mam ekipę i wielkie plany.... A co z tego wyjdzie ??

Budować chcę między Rybnikiem a Raciborzem - uciekam z Popielowa w Rybniku (no cóż niektórzy tu budują.. POZDRAWIAM).

Ogrzewać chcę kotłem jednofunkcyjnym na olej z zamkniętą komorą spalania. Wiecie może gdzie coś takiego znaleźć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłam się totalnie!!!

Mąż dał tydzień temu projekt szefowi firmy, który być może będzie budował nasz domek. I dziś dzwoni, by dowiedzieć się, na ile wycenił robociznę itp. a on na to, ŻE PROJEKT JEST NIECZYTELNY I NIC Z NIEGO NIE WYNIKA!!!

Dodam, że to projekt gotowy z firmy archon.

i ŻEBY ARCHITEKT ADOPTUJĄCY COŚ Z TYM ZROBIŁ.

Normalnie mnie zatkało.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zauważyłam, że była tu mowa o firmie DAMBUD z Mikołowa. Moge o nich nieco poopowiadać, bo to oni budowali nasz dom. Wszelkie informacje podam tylko na priv, ale zaglądając m.in. do mojego dziennika budowy na forum można o nich zebrać jakieś informacje,

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...