Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich Ślązoków ( no i Gości tyż....).

 

Szukam kogoś, kto zna namiary na firmę robiącą obróbki blacharskie z okolic Mikołowa.

Może ktoś kogoś poleci......

 

Pozdrawiam wszystkich, również Nieślązoków, "gościnnie" budujących na Ślasku swoje domki i proponuję nie indyczyć się (jak któryś z przedmówców), gdy kto inny powie "..., a u as na Śląsku....".

Proponuję wyjazd krajoznawczo - etnograficzny chociażby do naszych zachodnich sąsiadów na Bayery, w celu zapoznania się z specyfiką zachowań tubylczych (a właściwie tambylczych), związanych z identyfikowaniem się ze swoja małą ojczyzną.

Pozdrowienia

:lol: yp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yupiter gdzie zaopatrywałeś się w stal , jeszcze troche tego potrzebuję, dodatkowy konakt przyda sięi!.

 

 

W rzeczywistości budowałem (i właściwie jeszcze dalej buduję) systemem półgospodarczym.

Planowałem jakiś etap roboty i szukałem ekipy.

Cena zazwyczaj za robociznę razem z materiałem.

Tak więc w przypadku stali nie mogę Ci żadnym namiarem służyć, bo zwyczajnie nie wiem.

U mnie z czasem krucho, więc ta metoda może trochę droższa, niż kupowanie samemu materiałów, u mnie się sprawdziła w 100%.

Ekipy jak najbardziej sprawdzone i godne zaufania (też finansowo).

Naturalnie parametry materiałów były zawsze dokładnie ustalone.

Pozdowienia

yp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :lol:

Czy ktoś zna się i może nam poradzić, która metoda impregnacji drewna na więźbę jest lepsza:zanurzeniowa czy ciśnieniowa ??

lepsza ciśnieniowa, tańsza zanurzeniowa, bo możesz to zrobić sam........

jeżeli masz chęci i czas........ja tak robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yupiter Dzięki za odpowiedz, faktycznie łącząc cenę materiału z robocizną uzyskujemy 7% Vat a budowlańcy i tak mają swoje rabaty, szukając materiału na własną rękę czasami trzeba bardziej kombinować. W większości opieram się na sprawdzonych namiarach na okoliczne hurtownie, czasami gdzieś jadąc przy okazji wstępuję.

 

rihat69 Jamles ma rację jak masz czas zrób to sam. Wczoraj rozmawiałem z moim dekarzem i powiedział że drewno może mieć piękny zielony kolor, ale nie od impregnatu solnego ale od barwnika dodanego przez naciągaczy. Po drugie lepiej przywieść sobie wcześnie drewno i niech trochę poleży aż wyschnie a później na spokojnie samemu zaimpregnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :lol:

Czy ktoś zna się i może nam poradzić, która metoda impregnacji drewna na więźbę jest lepsza:zanurzeniowa czy ciśnieniowa ??

lepsza ciśnieniowa, tańsza zanurzeniowa, bo możesz to zrobić sam........

jeżeli masz chęci i czas........ja tak robiłem

 

Ja też sam impregnowałem moją więźbę, a było tego ponad 11 kubików drewna. W pracy bardzo pomagał opryskiwacz ogrodniczy pojemności 5l. Malowało się bardzo szybko. "Przeleciałem" całość trzykrotnie w kilkudniowych odstępach czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w PSB Świeochłowice, Gliwice, Builder w Gliwicach, Profit Zabrze, CMB Zabrze i najszybciej i kompleksowo tylko Builder, dałem projekt - wszystko w ciągu 2 dni. Ceny ważne do końca lutego. (krótki termin( Przykładowe ceny brutto: bloczek bet - 3,6 porotherm 44 - 5.16, por. 38 - 4.46, dachówka koramic 2,46. Może macie jakieś inne oferty??!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przeleciałem" całość trzykrotnie w kilkudniowych odstępach czasu.

Moje doświadczenia są podobne. Lepiej to zrobić samemu bo przynajmniej wiesz co masz. Jeżeli drzewo jest mokre (świeże z lasu) to żadna impregnacja w tartaku nie pomoże - mokre drzewo nie wpije impregnatu. Zostanie Ci barwnik na powierzchni. Lepiej kupić je trochę wcześniej, przesuszyć i impregnować. Co do oszukiwania przy impregnacji to podzielam opinię że kolor zaimpregnowanego drzewa powoduje barwnik a nie sam impregnat. Ja miałem taki impregnat (solny), w którym barwnik można było dodać lub nie.

JW - nie wiem skąd cena na bloczek betonowy - ja brałem po 2,10 z Budozbytu Jejkowice. Dachówka jest w dobrej cenie (o ile jest to brutto) i raczej bym ją brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po 620 netto (impregnowane) za kubik to tanio czy drogo?

Ja kupiłem drzewo impregnowane po 540 netto za kubik ale żałuję tego zakupu. Jeżeli jest to impregnacja ciśnieniowa to cena jest godna rozważenia. Ja miałem w okolicach Rybnika oferty po 540-580 netto plus 110-120 za impregnację ciśnieniową lub 40-60 za zanurzeniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 za zanurzeniową to moim zdaniem przesada. Wiem, że niektóre impregnaty są drogie. Ja na 100% nie miałbym zaufania do wykonawcy że użył faktycznie tego impregnatu przez określony czas ale to moje osobiste uprzedzenia. Poza tym, jak pisałem - jeżeli drzewo jest mokre (prosto z lasu) to nie napije się impregnatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...