Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam..

 

Szukam dobrych bloczkow fundamentowych w okolicach Rybnika..

 

 

Pozdrawiam

Paradox

 

 

Nie wiem jak teraz ja kiedyś kupowałam w Eleasie, ale wiem, że teraz tę betoniarnię przejął Budozbyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Mieli my tu jakiś czas tymu tradycja, że godało się po śląsku...ale jakoś tak się przestało godać...wszystko przez jamlesa :wink:

:o :o :o :roll: :wink:

zaś skuli mnie :evil: :wink:

przipomnij mi, bo jo już sie trocha zapominom :oops: :wink:

 

Nie przipomnam Ci bo sama nie pamietom...może jakieś 20 stron tym :o 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie szkód górniczych - myśle że najlepiej pytania dotyczące szkód zadawać kierownikowi budowy, w odpowiedzi na pytanie czy wstrząsy pochodzenia górniczego o przyspieszeniu drgań do 40mm/s2 oznaczają jakiś stopień szkód moge jedynie powiedzieć, że u nas był to wskaźnik 120mm/s2 co oznacza drugi stopień szkód górniczych

kategoria szkód zwiazana jest z przewidywana deformacją gruntu i obejmuje parametry:

wektor poziomy przemieszczenia gruntu -e(im mniejsze tym lepiej)

nachylenie T (im mniejsze tym lepiej)

promień krzywizny R (im wieksze tym lepiej) -to wszystko obrazuje o ile chałupka moze sie przekrzywić

Przyspieszenie drgań jest czym innym i sa do tego osobne kategorie sejsmiczne. 40 mm/s2 to jest wg literatury o ile pamietam niezauważalne przez człowieka a tylko rejestrowane przez aparaturę.

120mm/s2 jest podawane jako srednie -juz odczuwane przez czlowieka ale nie ma wpływu na budynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca zaproponował cenę 20 000 za fundament, mury, stropy akermana i dach ( więźba i położenie dachówki cementowej). Dom (z poddaszem uzytkowym) ma wymiary 11x11m. Wykopy i ławę zrobimy sami. Poradźcie, czy to dobra cena? Muszę zbić koszty do minimum i zastanawiam się, czy szukać dalej. Czy będzie taniej, jeśli wezmę kilku wykonawców zamiast tego jednego do całości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca zaproponował cenę 20 000 za fundament, mury, stropy akermana i dach ( więźba i położenie dachówki cementowej). Dom (z poddaszem uzytkowym) ma wymiary 11x11m. Wykopy i ławę zrobimy sami. Poradźcie, czy to dobra cena? Muszę zbić koszty do minimum i zastanawiam się, czy szukać dalej. Czy będzie taniej, jeśli wezmę kilku wykonawców zamiast tego jednego do całości?

Ja mam taką samą cenę za prace od stanu zerowego po dachówkę, dom ma podobne wymiary. Przegląd brygad był na jesieni i te 20 tys. to było najmniej.

Jeśli są solidni to ich bierz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie, czy ktoś może polecić jakąś ekipę z okolic Mikołowa do podłóg, a mianowicie:

-- położenie ok. 60 m2 deski (merbau lub dąb, 80 - 120cm) na klej + cyklinowanie + olejowanie;

-- położenie ok. 80 m2 deski barlineckiej (lub podobnej).

Macie jakies doświadczenia cenowe w tym zakresie???

 

Przypominam sie z zapytaniem.

Katać to wszyscy kładli se tyn drewniany zol samymu??? :(

Pozdrowienia

yp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yupiter - mój mąż układam samodzielnie panele z Wołomina (to inny producent, ale panele takie same jak Barlinek, tyle że tańsze) i efekt jest imponujacy. To na prawdę prosta robota. A tych wykonwaców których pytaliśmy to chcieli około 40PLN za m2 (własnie z okolic Mikołowa i Katowic). Co do parkietu to nie wiem, bo jak pytałam w zeszłym roku, to proponowali mi (z Mikołowa, Lędzin i Rudy Sląskiej) po 150-170PLN za m2 gotowego parkietu z I gat. dębu (materiał wraz z robocizną: 4 razy cyklinowany i 3 warstwy lakieru chemoutwardzalnego - bo jak powiedzieli, te wodorozcienczalne to straszny badziew - po prostu nie dają gwarancji na swoje wyroby). O olejowanie nie pytałam, bo cena już samego parkietu mnie przygięła. Tak więc mam na parterze Wołomin, a na poddaszu Classen Prestigo AC4 - 8mm i jest OK (układał tez mój chop).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca zaproponował cenę 20 000 za fundament, mury, stropy akermana i dach ( więźba i położenie dachówki cementowej). ...

Cena jest b.dobra. Czy ten dom jest podpiwniczony? Bo jeżeli tak to już absolutna rewelacja. :)

Uważaj tylko drobiazgi w stylu "ale strzemiona muszą być gotowe". Dokładnie dogadaj się co do zakresu prac i spisz sobie umowę (albo przynajmniej pisemnie uzgodnij zakres prac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tej grupy używa do ogrzewania domu kominka z DGP? Wiem. że mieszkamy na Śląsku i dostęp do groszka jest na bieżąco, ale ja bym tak chciała drzewem...I po przyglądnięciu się częstotliwości wpisów widać, że trochę tu niemrawo :cry: A ja jestem gaduła!

A tak poważnie mam wiele pytań tylko boję się ich zadawać żeby nie wyskoczyło- idż sobie na "szukaj".. Obecnie mam stan surowy zamknięty i szukam kogoś od tynków cementowo- wapiennych - mieszkam blisko Mikołowa, Tych... Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...