Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam wszystkich

jestem tu nowy od przełom kwietni-maja rozpoczynam budowe w Orzeszu

i z wiązku z tym mam kilka pytań:

1. Gdzie w okolicy Orzesza są sprawdzone skłądy - dobre ceny :wink:

2. Czy możecie polecić ekipę do budowy od ław do dachu - głównie ławy, mury i stropy(dach osobno) - w miare tanich i spawdzonych

 

kontakt;

GG 1298413

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cze sebakor ja się buduje w Łaziskach a zaopatruje między innymi w Ornontowicach (Hurtownia Giebel -Ornontowice ul. Bujakowska 2) rozmawiaj z Łukaszem Gieblem z nim można się dogadać. A tak w ogóle to bez targowania lepiej nigdy nie kupuj, każdy ma swoje nażuty a i tak płączą że ci sprzedają prawie po kosztach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym rejonie ostro działa Lubar z rybnika maja wszystko od A do Z (sami produkują beton) itd jak chcesz sobie wycenić cały projekt to może lepiej do nich.

W Rydniku od 31marca do 2 kwietnia są targi DOM, tam wystawiają się nasi lokalni budowlańcy - może przy okazji coś ciekawego znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebakor,

my również budujemy w Orzeszu a dokładnie w Jaśkowicach.jesteśmy na etapie wykończeniówki i mogę polecić następujące hurtownie w których dostaliśmy najlepsze ceny. Niestety nie wszystko było najtańsze w jedne hurtowni:

- Buster (Gliwice, Mikołów) - bloczki betonowe, ocieplenie fundamentów, płyty k-g, okna połaciowe

- Builder (Tychy, Rybnik) - Porotherm, dachowka

- okna (Therma Tychy)

- Lubar - beton

- Ornontowice Giebel - mniejsze zakupy

 

Niestety ceny w Budozbycie nie były zbyt atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebakor

to ja jeszcze ze swojej strony dodam:

- sklep HERDZINA w Czerwionce przy przejeździe kolejowym na ul. Furgoła

- hurtownia MEDREM w Rybniku przy wylocie na Wodzisław (najlepiej jechać ty nowym kawałkiem obwodnicy obok dworca PKS)

- firma GRZEŚ w Stanowicach (po lewej stronie, jadąc od Orzesza w kierunku Rybnika, 200m za rondem na Czerwionkę i Żory) - mają sporo płytek i gresów oraz ceramikę sanitarną, na zamówienie sprowadzą wszystko co sobie wymyślisz - w przystępnych cenach

 

poza tym:

- GIEBEL jest OK

- w Budozbycie też się można było kiedyś dogadać co do cen, sposobu i terminu płatności - szczególnie przy większych zakupach, ale raczej trzeba pojechać na ul. Wierzbową (obok zajezdni MPK) , bo tam jest centrala. Na Paruszowcu chyba nie są tak chętni do współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do REMIGIUSZ jak będe tak "daleko to napewno się odezwe na razie dzięki, a możesz zrobić kosztorys dachu - jeśli tak to daj znać

pozdrawiam

 

 

moge zrobić ale robocizny bo materiał to niech sobie hurtownia liczy ja nie mam na to czasu.

prosze przesłac rzut dachu na mój emeil.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odebrałem projekt, za godzinke jade złożyc do UM

papiery o pozwolenie na budowe.

niestety w projekcie nie mam zestawienia materiałów nie mówiąc o kosztorysie. czy któryś z szanownych grupowiczów zlecał wykonanie kosztorysu? jesli tak to:

- ile ta przyjemnosc kosztowała? (moj domek 120m2)

- gdzie go wykonywaliście? prosilbym o jakis namiar telefoniczny.

 

pozdrawiam

Piotr

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad firma LUBAR. WIele osób ma bardzo złe doświadczenia z tą firmą. Są najtańsi, ale np. u nich 1 m3 betonu, to u innego dostawcy 0,8m3. To taki szczegół. Pomijam już, że do betonu dodają pyły elektrowniane. Mój wykonawca musiał zlewać, a później kuć (bo mu się zpomniało o kilku prętach przy schodach) betoz z ELEASA i był zaskoczony (in PLUS) jego jakością. Sam zawsze polecał i pracował z LUBAR'em, ale po moich doświadczeniach zrezygnował z LUBARu. Ja jak wyliczyłam że ma starczyć 14 m3, to starczyło, a w LUBARze zawsze braknie (jak mawiali robotnicy - w LUBARze są mniejsze kubiki :) :) :).

Natomiast decyzja o wyborze dostawcy materiałów należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bochyn ja zawiozłem wczoraj projekt do wyceny kosztorysu materiałów do firmy Lubar i Budo-Zbyt w Rybniku - kosztorys jest darmowy a teraz poszukuje brygady do murowania

 

a miałes w projekcie przynajmniej zestawienie materiałów?

bo bez tego chyba na żadnym składzie nie zrobia mi kosztorysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...