Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem tu zupełnie nowy, ale dołaczam do grona budujących.

Narazie z zoną mamy jeszcze lekkie obawy czy nas to nie przerośnie - w mozliwosciach, no ale do odwaznych świat nalezy :)

 

Mamy projekt, pozwolenie na budowe, za 2 tygodnie maja zaczynac z wykopaliskami pod fundamenty.

Przegladam forum, ale chciałbym sie od Was dowiedziec czy na cos mam zwrocic szczegolną uwage na samym początku budowy?

 

Pozdrawiam

Wojtas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja w tym tygodniu zamówiłam bloczki w firmie ABRA z Żor (0324751262) najtańsza oferta jaką znalazłam. Jeszcze taniej podobno jest w Suszcu ale nie znam namiarów -jak sie dowiedziałam miałam juz złożone zamówienie.

 

Ja mam za to inny problem właśnie się dowiedziałam że umówiony z nami od 3 miesięcy murarz zrezygnował. Szukam wykonawcę do ścian jednowarstwych z białego betonu komórkowego Żelisławice albo Kolbuszowa. Może ktoś ma namiary na murarza, który budował z takiego materiału i może go polecić. Nie chcę wykonawcy przypadkowego z wiadomych wzgledów - ściana jednowarstwowa. Buduje w Łaziskach Dolnych na granicy z Mikołowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloczki fundamentowe podawałam wyżej cena była bodajże 2,35 natomias stal zamówiliœmy w PPH Turbostal 018 3321245. Nic więcej jeszcze nie mamy.

Ja natomiast ponawiam proœbe nikt w okolicy Mikołowa nie budował œcian jednowarstwowych z betonu komurkowego? Czy może nikt nie miał ekipy godnej polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem deski do szałowania w tartaku "olczyk" Krasocin, koło Kielc.

zamawiałem telefonicznie i czekałem około 2tyg. za 3,5m3 płaciłem 1070zł

ceny są uzależnione od długości.

1 - 2,30m = 240zł/m3

2,3 - 2,8m = 290zł/m3

pow. 2,8m = 360złm3

 

to są ceny netto ale można sie z nimi dogadać i można dostać po cenie netto.

powyżej 5m3 transport gratis. nam policzyli za transport 50zł.

jak ktoś chce to podaje nr. 041 39 17 331 do 2.

 

A to cennik kantówki

przekrój 18x18 i długość do 5m -495zł/m3

5 do 7m -520zł/m3

7 do 9m -540zł/m3

9 do 12m -620zł/m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...