Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no pewnie, na drewnianym - każdy idzie na łatwiznę, a z problemem później zostaniesz TY.

z jakim problemem, bo nie jarzę :roll: :oops:

ja robiłem na metalowym, drewniany moim zdaniem bardziej pracochłonny,

ale u fotkona robi firma, więc jeżeli koszt jest porównywalny, to

niech robią drewniany skoro uważają, że tak jest lepiej za robotę i tak

odpowiada wykonawca, za wybór technologii jednak inwestor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jamles... problem jest banalny - udało Ci się kiedyś kupić dobrze wysuszone drzewo ? Jeśli tak to masz szczęście, ale to żadkość. Chyba nie trzeba dalej tłumaczyć co się dzieje z drzewem jeśli nie jest jeszcze wystarczająco suche?

Co do odpowiedzialności wykonawcy ... czy chciałbyś po roku przenosić wszystkie meble po to żeby udostępnić pomieszczenie wykonawcy w celu wykonania naprawy ? Mi by się nie chciało, wole mieć pewność za co płacę - świadomy wybór, a ponadto lepiej w życiu wiedzieć co i jak się robi, a najważniejsze dlaczego (inwestując niewiele czasu możesz zyskać bardzo wiele):-)

 

Osobiście uważa że drzewo jest lepszym materiałem na stelaż dla zwykłej ścianki g-k z uwagi na sztywność... ale po warunkiem że jest dobrze wysuszone.

 

pzdr. Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jamles... problem jest banalny - udało Ci się kiedyś kupić dobrze wysuszone drzewo ? Jeśli tak to masz szczęście, ale to żadkość. Chyba nie trzeba dalej tłumaczyć co się dzieje z drzewem jeśli nie jest jeszcze wystarczająco suche?

Co do odpowiedzialności wykonawcy ... czy chciałbyś po roku przenosić wszystkie meble po to żeby udostępnić pomieszczenie wykonawcy w celu wykonania naprawy ? Mi by się nie chciało, wole mieć pewność za co płacę - świadomy wybór, a ponadto lepiej w życiu wiedzieć co i jak się robi, a najważniejsze dlaczego (inwestując niewiele czasu możesz zyskać bardzo wiele):-)

 

Osobiście uważa że drzewo jest lepszym materiałem na stelaż dla zwykłej ścianki g-k z uwagi na sztywność... ale po warunkiem że jest dobrze wysuszone.

 

pzdr. Tomek

trochę niedokładnie przeczytałeś, ja robiłem ruszt metalowy 8)

właśnie z powodu jakości drzewa..... czy suche, czy wymiary jednakowe,

czy nie "poskręcane"

PS. ja chyba Aldonki post też chyba nieuważnie przeczytałem :oops:

 

a teraz dla tych co szukają ekip... znalazłem coś takiego....może sie komuś przyda

 

http://www.budujdomzpsb.com.pl/v3/?name=wykonawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasiu działka była z widokiem na pola , domy i knajpkę komina nie uświadczysz. Właśnie przyjemna sielskość zdecydowała że sama na połowie działki sie buduję (27*50). A Borowa Wieś to koszmarne szkody górnicze i podtapianie i dziwię sie że ludzie tach chętnie, za w końcu nie małe sumy kupuja tam działki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beaty - współczuję Ci, ale z oświadczenia wiem, że nic nie da się zrobić, POLICJA też nic nie zrobi :evil: :evil: :evil: . Moją budowę okradziono 3 razy, 2 razy kradziono mi auto (raz skutecznie) i tylko o po kilku (kilkunastu) miesiącach otrzymywałam pisma z prokuratury o umożeniu śledztwa. Taka naga prawda. I nie da się w tym niestety w tym kraju nic zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzycie!!!!

Właśnie wróciłam z budowy- złodzieje prowadzili obserwację- sąsiad zaobserwował samochód z przyczepką czający się w zagajniku 200 m od naszej budowy :evil: :evil: :evil: I nas powiadomił- godz. 12 w nocy!

W środku budynku był stróż z psem i to ich chyba spłoszyło , bo odjechali :xA że jest tam ciemno jak w d....e- to bał się sam zareagować.

Czy ja mam ZAMIESZKAĆ na budowie?? Do wykończenia zostało niewiele :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, musisz zamieszkać albo zainstaluj tam stróża. Kiedy moja siostra się budowała to tata "mieszkał" na budowie od fazy montażu okien, a mają dom 50 metrów od bloków. Ja buduję się w tej samej miejscowości i póki co nie zginął mi nawet gwóźdź. Po prostu sąsiedzi są tak czujni i uprzejmi, że gdy pojawi się przed budową jakieś nieznane auto to wykazują zainteresowanie. Chwała im za to :D

Inna sprawa - nie chcieliśmy mieszkać na jakimś cudownym zadu..u i póki co to sie nam sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Zaczynamy budowę naszego domu. Jestemy z Łazisk Górnych. Za ok. miesiąc będziemy mieć pozwolenie na budowę i w sierpniu chcemy ruszać z fundamentami, ale nie mamy narazie ekipy budowlanej :( Proszę o pomoc w tej kwestii, tzn. jeżli możecie nam polecić dobrych fachowców będziemy bardzo wdzięczni :) Podajcie proszę namiary na dobrych, sprawdzonych fachowców. Będziemy budować tzw. systemem gospodarczym. Za wszelkie kontakty i wskazówki z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

jesli mozna dolaczam do grupy - jutro podpisujemy umowe przedstepna i jeszcze troche i bede wlascicielka domu w Swierklancu :). Dom lata 70-te, do remontu, z pieknym duzym ogrodem :).

 

Bedzie troche roboty, bo dom wymaga nowego dachu, instalacji wod. - kan., c.o. no i oczywiście wnętrza do kapitalnego remontu. Mam już "zaklepaną" ekipę do dachu, niestety dopiero na wrzesień, ale mocno ogranicza mnie kredyt. Zacznę prace dopiero po otrzymaniu pieniędzy z banku, a bezpieczny termin do 1-15 sierpień. Mama nadzieję, że pogoda we wrześniu dopisze :).

 

Szukam w tej chwili kogoś poleconego do reszty robót. Jeśli ktoś z Was mogłby mi polecić sprawdzoną ekipę będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepperoni

Jestem po rozmowach z producentem pieca Hef z Lublińca, sprzedawca bardzo zachwalał, że dobre blachy i spawy, on chce sprzedać i nie przekonał mnie, ale kupie na pewno ten piec bo widziałam jak wygląda ekspluatacja i spalanie u znajomych mają go 2 lata. Tej zimy spalili 3 tony groszku i 3 kubiki drzewa na dom 180 m2 i podgrzanie wody. W sezonie letnim do grzania wody zużywją 3 worki węgla na miesiąc i mają po miesiącu wiaderko popiołu.

Witam wszystkich forumowiczów ze Śląska i dołączam do Waszej grupy !! Budujemy wraz z mężem Librę z firmy Domus na peryferiach Gliwic. Wprawdzie mój domek już stoi , ale jeszcze sporo pracy przede mną więc będę pytała i liczę na odpowiedzi ;). Co kotła na eko-groszek i pelety to też taki montujemy w swojej kotłowni, ale z wkładem żeliwnym i cieszę się, że inni sprawdzili takie kotły i też liczę na max 3 tony na rok paliwa stałego. Budujemy z porothermu 25 i ocieplamy styropianem 12 cm - podobnie jak znajomi Joll'i. Jeśli ktoś potrzebuje namiary na mały kocioł z podajnikiem to służe pomocą, w innych sprawach też ;).

Pozdrawiam serdecznie forumowiczów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...