Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Efilo, w skrócie tak. Chodzi o wykorzystanie zbrojenia fundamentu jako uziomu. Jeśli firma budowlana nigdy tego nie robiła (a bardzo często się tak zdarza, niestety) to przed zalewaniem fundamentów skonsultuj to z elektrykiem( który jest w temacie), on wytłumaczy budowlańcom.

W zasadzie uziom fundamentowy powinien być rozrysowany w projekcie, ale z tym też róznie bywa.

Pozdrawiam, i służę pomocą w sprawach napięciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garcia27

uziom znaczy kawałek bednarki przytwierdzony do zalewanych prętów zbrojeniowych, czy tak?

 

Co do kosztorysu to na pewno się zgłoszę - jak tylko będę miała z czym :roll:

Byle ten wystający kawałek bednarki nie znalazł się w całości pod wymurowaną ścianą :D . Od biedy można to potem dorobić o ile masz dom podpiwniczony. Jeżeli zasypiesz fundament to ciężko się dokopać do zbrojenia.

A jak nie zrobisz tego uziomu to nie skacz z mostu - zawsze możesz zakopać kawałek bednarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie - i ja ze Śląska (Jaworzno - konkretnie).

 

Jeszcze nie buduję, za to poszukuję działeczki (gdyby ktoś miał informacje o ciekawym gruncie pod zabudowę poproszę o info - przy okazji) ;)

 

Mam już typy projektowe. Teraz "tylko" znaleźć działkę, podpisać kredycik i można zacząć działać :D

 

PS. Domyślam się, że przede mną dłuuuga droga :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjdzie mi sie wycofac z umowy przedwstepnej dot. dzialki w Myslowicach - firma ktora mi ma budowac domek nie podejmuje sie robic tego na klasie 5 szkod gorniczych.

Przy okazji do budujacych w Myslowicach - mieliscie z tym jakies problemy?

Tak ze szukam dalej-wczoraj oglądałam piekna dzialeczke w Imielinie, tyle ze dla mnie za duza a wlasciciel jest sklonny podzielic - moze poprzedniczka sie zainteresuje? dzialka w otoczeniu domow jednorodzinnych, media w drodze, wada taka ze do centrum ok. 2 km - dzialka po podziele bedzie miala ok 1200m, 60 zl za metr. Daj znac czy Cie to interesuje?

A moze ktos z forumowiczow ma namiary na fajne dzialeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leli1

 

Zapomniałam napisać, że ja mam do dyspozycji działkę - właśnie w Imielinie :D Rodzice jakiś czas temu ją kupili z myślą o budowie własnego domu. Zbudowali gdzie indziej, więc działka została.

 

Problem w tym, że nie podoba mi się sąsiedztwo - a właściwie jego brak :roll: Okolica.... hmm.. okolice w sumie też znam ciekawsze.

 

Z tego powodu szukałam czegoś innego.

 

No ale jeśli miałabym mieć "całkiem nową" Sąsiadkę/Sąsiada, to może...;)

 

Ciekawe jak daleko od siebie obie działeczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Mysłowice to znajomi się tam budowali. Pod spodem mają dwie kopalnie i szkody górnicze całkiem całkiem. Podobno budowa nie stanowi problemu tyle że fundamenty są mocno skomplikowane i drogie, bo dużo stali trzeba wpakować.

Za to od obu kopalń dostali odszkodowania. Z tego co pamiętam to koło 10 kafli od każdej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu jak mozesz to podaj mi swoje gg na priva - pogadamy o działeczkach :).

Podobno coraz gorzaj uzyskac zwrot kosztow za zbrojone fundamenty-kopalnie nie chcą płacić, argumentując ze przy sprzedazy nabywca WIE o wadzie jaką grunt posiada.

Zreszta co mi po odszkodowaniu jak dom mi zacznie siadac za jakis czas. Załuje bardzo, bo w sumie zakochałam sie w tamtych terenach, ale nie bede za wszelka cene brnęła w to, nie chciałabym potem żałowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

my jesteśmy na etapie kupowania działki i planujemy ruszyć z budową w przyszłym roku, także będę pilnie podczytywać. Na razie mieszkam w Sosnowcu a co do działki to szukamy takiej za rozsądną cenę nie na końcu świata, bo do pracy jakoś trzeba dojechac.

pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kasiu, cześć gatku.

No to się silna ekipa z Sosnowca znalazła. Ja też tam akurat pomieszkuję. Ceny działek niestety do normalnych nie należą, ale spiesz się gatku, bo inflacja w tej dziedzinie galopująca. A na dodatek wieszs jak to jest z monopolem ziemi - jej nie przybędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam starych i nowych ...

michcioizi - szukaj w 3-4 składach lokalnych i wybierz najtańszy i blisko - materiały masowe i ciężkie to drogi transport

kaska maciej - szukaj tu i tu

scrollek - miał to raczej luzem , reszta do kupienia we workach ale dużo drożej niż luzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie gdzie kupić miał węglowy pakowany w worki 25-30

włąśnie jestem przed wyborem pieca węglowego i potrzebuję namiary na taki asortyment, może też być ekogroszek w workach lub eko-fins

 

Ja kupowałem ekogroszek tutaj http://www.e-mur.pl

Wystarczy zadzwonic i przywiozą w workach ale nie wiem jak z miałem...

Zadzwon i zapytaj. Aha cen nie pamietam, pewnie sie już zmieniły, wiem że mają dwa rodzaje chyba Retopal i Ekoret.

Powodzenia przy wyborze pieca:)

Kto wie gdzie dostanę dobry beton w okolicy Katowic?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...