Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

mam juz conieco budowy za soba wiec opowiem o moich doswiadczeniach z dostawcami.

 

Potwierdzam, ze Buster w Mikolowie ma niezle ceny, mozna z nimi ponegocjowac natomiast wada jest transport - hds nieosiagalny, woza zlomem, z ktorych jeden zapalil sie u mnie na budowie :o dodatkowo kierowcy nie skalaja sie podniesiem choc jednej cegły.

 

Budohurt Katowice - dobre ceny ale dopiero po mocnych targach. Przedstawiciel udziela sie na forum, sympatyczny chlop ale ruch na rynku chyba go przerasta, bo widac duze rozbieznosci miedzy terminem obiecanym a dotrzymanym. Dodatkowo z dokladnoscia przy wyliczeniach materialow z planu jest na bakier.

 

BK bet Tychy - beton. Dobre ceny, dobry beton, elastyczni, dobrze traktuja stalych klientow. Wady, jak w wiekszosci betoniarni chyba, przestarzaly awaryjny sprzet. No i super kwiatek - operator, ktorego nie chca widziec na budowie cale Katowice. Nie znam nazwiska, ale to taki lysawy, gruby starszy gosc z bardzo mocnym zarostem ;) Drugi operator natomiast jest geniuszem pompy ;)

 

Masbet Tychy beton - dobre cany, natomiast obsluga klienta i rzetelnosc na poziomie tak tragicznym, ze cisnienie mi skacze :(

 

Instalator Mikolow - bardzo duzy wybor, niezle ceny.

 

Teks Myslowice - duzy wybor, elastycznosc cenowa. Lekcewazace podejscie do klienta ze strony handlowcow.

 

Stalbud Stalexport K-ce - relatywnie bardzo dobre ceny stali, swietna realizacja (prety ometkowane, pogrupowane) Niestety dlugie terminy realizacji, lekcewazenie detalistow i zero preferencji dla stalych klientow.

 

Panewnik K-ce stal - wysokie ceny, nieprecyzyjne wykonanie zamowienia, material dostarczaja jako gore poplatanego zelastwa. Chyba dlatego maja dosc krotkie terminy realizacji, bo kto ma czas bierze ze Stalbudu.

 

An-bud K-ce i Tadeusz K-ce - polecam budujacym na poludniu Katowic jako dostarczycieli masowki budowlanej. W An-budzie mozna brac "na zeszyt".

 

Uwagi ogolne:

- materialy niech licza conajmniej 3 osoby niezaleznie od siebie.

- zawsze licz towar (bez ekstremow, tylko ten wartosciowy, gwozdzi nie ;) ) i porownuj z wz, nawet jesli sztuki ida w tysiace,

- nie przymykaj oka na uchybienia dostawcow. Mam niestety wrazenie, ze to swego rodzaju sondowanie i jakosc dostaw i uslug w przypadku braku reakcji systematycznie sie pogarsza.

 

Pozdrawiam budujacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

KiZ - ja się wybudowałam w Mikołowie, i...

1) BUSTER - komplenta porażka - fachowość i ceny :o :o :o ,

2) BUILDER Tychy - tam najwięcej kupowałam - ceny i terminowość OK; obecnie po zmianie kierownika miałam problemy z jednym gościem (terminowość zamówień i realizacja) - jak się poskarżyłam szefowi, to wszystko wróciło do normy,

3) nie pamiętam nazwy, ale hurtownia jak się skręca z Bujakowa do Ornontowic - poza piaskiem (pełna porazka) ceny i terminowość OK (często znacznie lepsze niż BUILDER),

4) jakość towaru chyba najwyższa (ceny średnie i wysokie), terminowość i dostęponość towaru - najwyższa - Pani Stencel w Mokrym,

5) Beton towarowy brałam z ELEASA z Rybnika - najlepsza cena, jakość, terminowość, itp., itd (z powodu nie dojechania na czas - wywaliłam z budowy firmę z Żor i LUBARA z Rybnika - chyba najwięksi kombinatorzy na rynku - u nich 1 kubik ma tyle pojemności ile u innych 0,8-0,9 a jakość to :o :o :o beton B20 to może widział taki ale na innej budowie).

6) generalnie jak zauważyłam negocjując ceny - najgorzej jest w składach grupy PSB - obsługa nie zna się na tym co robi, ceny z księżyca, mozliwość negocjacji prawie żadna, transprt różnież pozostawiający wiele do życzenia.

 

Stal brałam z Tychów (skład za Browarem w kierunku na Bieruń/Oświęcim),

drewno na więźbę - tartak Olczyk (jestem z niego bardzo zadowolona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska-pomóżcie mi proszę.

Już do niektórych z Was pisałam na priv z prośbą o namiary na ekipe budująca w okolicy Jastrzębia Zdroju (budowa w Zebrzydowicach) i namiary otrzymałam.Miałam tez takie które zdobyłam skądś indziej. Podzwoniłam sobie do tych wykonawców i : albo już nie ma wolnych terminów , albo za daleko , albo jeszcze cos innego :cry: . W zasadzie została mi jedna firma która reflektuje (aczkolwiek też daleko).

Budowę zaczynam na wiosne przyszłego roku i musze juz teraz kogos znaleźć , bo potem może już być za późno. Zależy mi na firmie która wybuduje mi domek 120m + garaż dwustanowiskowy bez podpiwniczenia (budowa w ścianie jednowarstwowej z betonu komórkowego 36,5 ; na dachu blachodachówka) w stanie surowym otwartym tylko zadaszonym.

Ludziska-pomóżcie....poradźcie kogoś, plisssss.

Pozdrawiam-Dagmara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsztstkich ze Śląska!

Ja mam zamiar zaczą budowę na wiosne w Rudzie Śląskiej (Kochłowice)

jestem na etapie wszystkich papierków i niedawno odebrałem mapy zasadnicze z uzbrojeniem i nie wiem co oznacza symbol przy czerwonej linii pANN lub eANN znaki sa mało czytelne.

Bardzo prosze o pomoc :lol:

 

Nasz wymarzony dom to

DOM W RODODENDRONACH 6 Z PODWÓJNYM GARAŻEM - Archon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

bardzo prosze o pomoc, poszukuje namiarow na dobrego architekta z okolic Sosnowca, Będzina, Katowic itd ktory zrobi mi adaptacje projektu szybko i solidnie. Dzialke mam w Rogozniku, projekt juz kupiony, czekam na mape od geodety. Bede wdzieczna za pomoc. Pozdrawiam

 

Mój architekt właśnie walczy z projektem. Skończy za jakies 3 tyg. , do tej pory był całkiem ok i weźmie ok 2000 za dużo zmian łącznie ze zmianą stropu, garażu, komina,fundamentów itp

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem tu nowy. Mam na imię Krzysiek , mieszkam w Rudzie Śląskiej. Mam nadzieję ,że w wielu sprawach będę mógł służyć pomocą i jednocześnie liczyć na Wasze wsparcie.

Mój budynek już stoi na mocnych fundamentach , tylko teraz poszukuję ekipy do wykonania dachu(więźba ,dachówka). Nie muszą być bardzo tani , tylko uczciwi i dobrzy w swoim fachu i mieć wolne moce przerobowe, gdyż umówiona brygada jak większość wyjechała do UE .Czy możecie kogoś polecić.

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budowe jak dobrze pojdzie zaczniemy jeszcze przed zima w chełmie śląskim , mieszkamy narazie w tychach, licze na jakieś rady budujących sąsiadów, praktycznie na każdy etap budowy, mam juz pozwolenie tez pomoge radami co do tego etapu, szukam teraz ekipy do wyceny fundamentow, mamy szkody gornicze III st, i jeszcze chce zrobic studnie bo woda to bedzie pozno a z czyms trzeba zaczac pozdrawiam wszystkich w naszej grupie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enio, dzięki za uwagi co do Pref-Bud.

Tak zastanawiam się cały czas nad pomysłem budowy domu od podstaw.

Poniewaz znalazłam dom do sprzedaży w stanie "surowym zamkniętym". Właściciele chcą za niego 220 000 zł. Ale , no własnie..... Papierkologia cała jest zrobiona, działka jest śliczna około 1100 m2, przyłącza zrobione, projekt nawet mi się podoba - może kilka małych modernizacji ( ściany działowe jeszcze nie sa zrobione). Sporo czasu zaoszczędzone - no i dom ma 220 m2, jest w okolicach Tarnowskich Gór. Co o tym myślicie? Czy cena jest OK. I tak spróbuję się potargować. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAJNIE FAJNIE EVANA !!!

Sprawdź dokładnie czy budowlańcy czegoś mocne nie zrypali.

Kto wie jak zrobili fundamenty, izolację itp.

220 tys za kłopot na całe zycie to srednia oferta :cry:

podjechał bym tam z kimś co naprawde się zna ( inspektor budowlane lub zaufany budowlaniec)

To co w dokumentacji nie zawsze musi być rzeczywistoscia.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...