Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wymagan wysokich co do projektu itp nie maja (przerabialem w tamtym roku ale mialem "papierkologa" ktory zalatwial absolutnie wszystko). Problemem natomiast jest czas - to trwa wieki ! Słowem: rusz ostro z papierkami juz teraz i moze zdazysz (no chyba ze masz juz uzgodnienia itp to oczywiscie czas sie skraca)

 

Budowa kolo Pszczyny (Góra -> w kierunku Oswięcimia) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

z papierologią dopiero ruszam - mam nadzieję że te "wieki" będą trwać nie dłużej niż do maja...

a pytanie bardziej szczegółowe: czy w Pszczynie wymagają, by do projektu (przy staraniu się o pozwolenie na budowę) były załączone projekty branżowe instalacji (CO, woda, prąd, gaz), czy wystarczy tylko schemat wykonany przez architekta?

bo nie wiem czy szukać instalatora na etapie projektu, czy zaprojektuje mi to dopiero wykonawca...

pewnie najlepiej podjechać zapytać, ale może wiesz Kane66?

 

mój projekt nie jest niestety "gotowcem":-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pytasz o projekty instlaacji wewnetrznych to sa niewymagane i mysle ze nigdzie ich nie wymagaja - to nie wchodzi w zakres projektu budowlanego przynajmniej wedlug mojego architekta. Tez nie mialem projektu-gotowca bo takiego nie chcialem. Z zakresu woda i prad mialem tylko uzgodnienia z dystrybutorami tych mediow ze moga mnie potem przylaczyc do sieci i tyle.

Nawet schematu elektryki nie mialem - stricte projekt budowlany tylko. U mnie papierkologia trwala od konca stycznia do chyba lipca (w dzienniku mam ale chyba koniec lipca) - kazdy z urzedow wykorzystal maksymalnie czas jaki mu przyslugiwal :( do tego mam dom przy drodze wojewodzkiej do dopakowalo dodatkowe opoznienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam firmy do stanu surowego zamkniętego oraz kierownika budowy. Buduję w Tychach.

 

Pozdrowienia

 

Nie jesteś jedyny. Ja szukam i rozmawiam z firmami od ponad trzech miesięcy, ale albo chcą skórę zadrzeć, allbo oni budują a ja szukam materiałów, albo wycieniają robocizną, a materiały tak na oko.

 

A ja bym chciał kompleksowo (tzn robocizna+materiały= cena ryczałtowa). A chodzi w moim przypadku o dwa albo trzy domy robione w sąsiedztwie przez jedna firmę.

I jakoś nikt do tej pory nie przedstawił ciekawej oferty (za wyjątkiem jednej firmy z Chorzowa, która niestety się rozmyśliła przed podpisaniem umowy, bo znalazła budowy bliżej siebie)

Budowy też w Tychach

 

pozdrawiam

KubaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż, wymiana, modernizacja instalacji elektrycznych, teletechnicznych i odgromowych.

Pomiary.

Katowice, Mysłowice, Tychy, Ruda Śląska, Bytom, Będzin, Dąbrowa Górnicza i okolice.

Instalacje "Inteligennego domu"

Fatura VAT.

Zapraszam po ofertę lub wycenę.

 

Paweł Owczarek

tel. 510 533 796, 506 475 584

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pytasz o projekty instlaacji wewnetrznych to sa niewymagane i mysle ze nigdzie ich nie wymagaja - to nie wchodzi w zakres projektu budowlanego przynajmniej wedlug mojego architekta. Tez nie mialem projektu-gotowca bo takiego nie chcialem. Z zakresu woda i prad mialem tylko uzgodnienia z dystrybutorami tych mediow ze moga mnie potem przylaczyc do sieci i tyle.

Nawet schematu elektryki nie mialem - stricte projekt budowlany tylko. U mnie papierkologia trwala od konca stycznia do chyba lipca (w dzienniku mam ale chyba koniec lipca) - kazdy z urzedow wykorzystal maksymalnie czas jaki mu przyslugiwal :( do tego mam dom przy drodze wojewodzkiej do dopakowalo dodatkowe opoznienie.

 

o ile mi wiadomo są takie powiaty, gdzie projekty instalacji wewnętrznych są wymagane do pozwolenia, ale może się mylę...

cieszę się w takim razie, że w pszczynie jest ok, ale ten okres (od stycznia do lipca) mnie przeraził; może mi się uda wcześniej? nie wiem - mam nadzieję

 

swoją drogą to cała ta biurokracja jes żałosna..., coraz bardziej uświadamiam sobie że chyba w głębi serca jestem anarchistą...:-))

 

dzięki za info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mi wiadomo są takie powiaty, gdzie projekty instalacji wewnętrznych są wymagane do pozwolenia, ale może się mylę...

cieszę się w takim razie, że w pszczynie jest ok, ale ten okres (od stycznia do lipca) mnie przeraził; może mi się uda wcześniej?

 

Znajomi budowali sie jakis czas temu (pare lat) i takze mieli projekt bez instalacji wewnetrznych - przeszedl bez problemu. Robil to ten sam architekt co mi - albo go tam znają :) albo tak po prostu jest.

 

Zycze ci by udalo ci sie pozalatwiac wszystko w mozliwie krotkim czasie ! Bo co do terminu - tyle zajely mi wszystkie uzgodnienia i zezwolenia, sam powiat wydawal zezwolenie tyle co mogl (chyba 60 dni) - co do dnia ;)

 

Jak masz jakies pytania - zapraszam na maila ([email protected]) - nie wiem czemu ale sledzenie watkow na forum muratora bardzo czesto zawodzi (tzn nie dostaje informacji mailem ze jest nowy post).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mi wiadomo są takie powiaty, gdzie projekty instalacji wewnętrznych są wymagane do pozwolenia, ale może się mylę...

cieszę się w takim razie, że w pszczynie jest ok, ale ten okres (od stycznia do lipca) mnie przeraził; może mi się uda wcześniej?

 

 

Projekty instalacji wewnętrzych nie są wymagane do odbioru jednorodzinnego budynku mieszkalnego (a przynajmniej nigdy się jeszcze nie spotkałem z takim przypadkiem)

 

Natomiast projetkty przyłączy to zupełnie inna sprawa i mam nadzieję że nikomu te dwie sprawy się nie mylą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mi wiadomo są takie powiaty, gdzie projekty instalacji wewnętrznych są wymagane do pozwolenia, ale może się mylę...

cieszę się w takim razie, że w pszczynie jest ok, ale ten okres (od stycznia do lipca) mnie przeraził; może mi się uda wcześniej?

 

 

Projekty instalacji wewnętrzych nie są wymagane do odbioru jednorodzinnego budynku mieszkalnego (a przynajmniej nigdy się jeszcze nie spotkałem z takim przypadkiem)

 

Natomiast projetkty przyłączy to zupełnie inna sprawa i mam nadzieję że nikomu te dwie sprawy się nie mylą :D

 

nie mylą się, nie mylą..., takie dostałem informacje od mojego architekta-z jego własnego doświadczenia, więc nie sądzę, by się mylił...

przyłącza to inna bajka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam firmy do stanu surowego zamkniętego oraz kierownika budowy. Buduję w Tychach.

 

Pozdrowienia

 

Budujemy sami, ale mogę polecić Ci bardzo dobrego kierownika budowy.

Kompetentny człowiek, sumienny, doskonały fachowiec, na budowie bywa bardzo często i - co wazne dla kieszeni inwestora - nie jest za drogi.

Jeśli jesteś zainteresowany pisz na priv.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje - Serwis - Sprzedaż

 

- Systemy alarmowe

- Systemy telewizji przemysłowej

- Domofony i Videodomofony

- Kontrola dostępu

- Automatyka do bram i rolet.

 

- Kable elektryczne, alarmowe, antenowe

- osprzęt elektryczny

 

Wyceny darmowe

Dobre upusty na sprzedaż materiałów instalacyjnych

Przy kompleksowym zamówieniu upusty na materiały i robocizne.

 

Kontakt

Wojtek 0660-140-204

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...