Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Monika a ten namiar co ci dalam?? Nie chce przyjezdzac czy zawalony??

 

Robicie blaty drewniane w lazience?? nie boisz sie ze sie to rozejdzie?

 

Ponoc Urzedowski sie troche oprawil z terminami :) Ja ciagle mam dylemat czy nie za duzo jest roboty z drewnianymi oknami, smarowanie przy myciu, potem co 2-4 lata malowanie.

 

To ten od blatow robi tez meble?? Ciekawe ile wychodza takie komody , jak probowalam dzwonic po stolarzach o prosta komode z drewna to ceny byly z komosu niestety.

 

Pozdrawiam

 

Marta

 

ten niestety nie ma terminów do końca roku:( Co do stolarza- zdecydowałam się na drewniane blaty czytałam sporo i doszłam do wniosku, że jak się mają rozejśc to trudno wymienię je na nowe i już a bardzo mi sie podobają takie własnie. Co do komód nie wyjda nas drogo ale tylko dlatego, że nie jest to jedyna rzecz która u nas będzie robił- normalnie nie podejmuje się takich "drobnych prac". Co do konserwacji okien- palstiki też trzeba konserwować aby nie żólkły itd, a wyglądają o 100 razy gorzej od drewnianych. Tak naprawdę dylemat onienny plasik czy drewno rozwiali producenci okien plastikowych, z których żaden nie chciał dac nam gwarancji na okno przesuwne o wymiarach 300szer/232wys. więc stanęło na drewnianych:) Jak sie będą sprawowały- za kilka lat zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika ja sie zastanawiam nad oknami pcv z okleina lub drewnainymi, wizualnie nie ma porownania, jednak to malowanie po 3 latach nie przeraza.

 

Ja tez kombinuje z otworem 2.7x2,3, niestety w pcv nie ma mozliwosci przesuwu na taka szerokowsc , wiec przy takim ukladzie w plastikach zostaje mi harmonijka albo rozwieralne ze slupkiem ruchomym i jeden fix. Zastanaiwam sie czy nie zrobic tych tarasowych drewnianych a reszty plastikow.

Chetnie sie wprosze do was na wizje lokalna jak juz bedziecie mieli okna , moze uda mi sie meza wtedy przekonac do nich :)

 

Pozdrawiam

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz tlumacze ;)

 

http://img243.imageshack.us/img243/8248/widokzbokuxx3.jpg

 

http://img339.imageshack.us/img339/3336/widokzgoryze4.jpg

 

chodzi o prosty projekt wykonawczy tej skorupy z zelbetu o grubosci okolo 8 cm - wykonanej jako samonosna konstrukcja oparta na scianach nosnych oraz scianie kolankowej (dach kopertowy), calkowicie niezalezna od konstrukcji drewnianej wiezby

 

chodzi glownie o podanie, gdzie jakie prety, gdzie ewentualnie jakas beleczka itd

 

mam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto to rozsadnie wykona taki projekt,

mozliwie nie przezbrajajac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.zeby nie robic gipskartonow, ktorych nie lubie

2. zeby miec duzo lepsze wlasciwosci izolacji akustycznej na poddaszu

 

to sa glowne powody

 

powiedz lepiej czy bys takiego projekciku nie zrobil

wiesz moze byc bardzo prosty, ja juz strop monolityczny robilem wiec duzo mi wyjasniac nie trzeba.

chodzi glownie o to aby nie przezbroic i aby miec dokumentacje

 

czekam na odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie wkońcu kupić działkę w Szałszy, cena niestety zabójcza 200zł/m2 :evil:

No ale wkońcu ruszę z budową, pozdrawiam wszystkich szczególnie początkujących :D

witaj nowy inwestorze :)

 

 

ludzie pomóżcie! nadal prosze o namiary na glazurników, za chwilę osiwieję albo oc....ję! A jeszcze takich od kominków poszukauję solidnych co to na robocie się znają- na kominek jeszcze czas ale juz chcę zaklepać termin, aby się nie okazało jak w przypadku kafelkarzy, że pierwsze wolne terminy mają na :o październik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agula 1978, ja korzystałam z z architekta wnętrz i jestem bardzo zadwolona, płaciłam 30 zł/m kw, niebawem minie rok jak mieszkamy i wiem, że to była jedna z lepszych inwestycji. Teraz szukam kogoś do zaprojektowania ogrodu.

 

pozdrawiam

marzena

 

Proszę o namiary na Twojego architekta wnętrz

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o kominki, polecam Foresta- Naturę; na stronie " wnętrz" można go znaleźć, u mnie wykonał rewelacyjny kominek- paliliśmy w nim całą zimę, kominek jest jedynym źródłem ogrzewania domu

 

 

szukam taniej podbitki drewnianej i drewna na więźbę na wiatę w przyzwoitej cenie- proszę o jakieś namiary

mieszkam w Gostyni- ok. Mikołowa, Tych

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o kominki, polecam Foresta- Naturę; na stronie " wnętrz" można go znaleźć, u mnie wykonał rewelacyjny kominek- paliliśmy w nim całą zimę, kominek jest jedynym źródłem ogrzewania domu

 

 

szukam taniej podbitki drewnianej i drewna na więźbę na wiatę w przyzwoitej cenie- proszę o jakieś namiary

mieszkam w Gostyni- ok. Mikołowa, Tych

pzd

poszło na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...