Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fakt, że podrożały ale zaletą jest miejscowy plan (przynajmniej w części). W samych Nieborowicach jest przedszkole, a w Żernicy, która i tak jest po drodze do Gliwic jest podstawówka i podobno całkiem porządne gimnazjum. Właśnie robiłem porządki w papierach i znalazłem informację o przetargu działek w Nieborowicach z 2003 r. Cena wywoławcza za 850 m 25 000 zł i nie było chętnych. Jaki ja byłem głupi!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecnie ceny duzo przewyzszaja nasze mozliwosci finansowe, mysmy sie rozgladali w 2005 wtedy za 65 za m2 bylo od prywatnych, nawet mielismy w przetargu gminnym startowac jednak to ze niestety dzieci nawet do Zernicy trzebaby dowiezc do podstwowki, zwlaszcza w zimie bo jednak kawalek tam jest, to nas troszke ostudzilo w zapalach. Choc buduje sie duzo nowych domow tam moze rodzicom uda sie jakos zorganizowac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji dziś pozyskanych: jeśli ktoś nieśmiało myślał o drzwiach Wiktorczyka (tego z Czarkowa, nie z Pszczyny!), to uprzejmie informuję, że terminy które dziś usłyszałam mnie zabiły: drzwi zewnętrzne - realizacja grudzień, wewnętrzne - luty. Okna nieco wcześniej - wrzesień, ale w momencie zamówienia wpłata 40 % zaliczki...

Pozdrówko

Karpatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ludziska i dołączam się do grupy budującej.

Czuchów - C116

 

Potrzebuję w zasadzie na już zbrojarza. Macie kogoś taniego i solidnego

 

 

Pozdr

Wiola i Arek

 

Witam Sąsiadkę :)))) Coraz więcej nas z Czułowa jak miło i swojsko się robi :))

Jak dobrze pamiętam jeszcze by się ktoś znalazł z Czułowa :)

Ja się buduję po sąsiedzku na Mąkołowcu :D

 

No skoro mówi się że na Czułowie pewnie ktoś jeszcze jest- to sie ujawniam (ponownie). Budowa rusza na przełomie maj/czerwiec

 

KubaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markoto

Witam w Rogożniku, ja za miesiąc się tam przeprowadzam, wprawdzie na razie na plac budowy ale potrzebuję kasiorki na wykończenie więc sprzedałam już mieszkanie.

Wiocha to to jest ale już moja wiocha.......

 

No ja tez witam sąsiada- o jak sie miło robi w tej naszej wsi, bo ja też ja już nazywam swoją- nie zamieniłabym na żadną inną- doczekac sie juz nie mogę....

 

a może jakies małe spotkanko? za 2 lub 3 tygodnie- grill czy coś trzeba się zintergować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś z was może ostatnio cement i piasek płukany ( szary ) ? Pytam bo koncze za niedługo zabudowe poddasza i powoli szykuje sie na wylewki, a tu ostatnio ide przez dział budowlany w moim ulubionym sklepie Castoramie, a tu pustki z cementem :) Zastanawiam sie czy bedzie jakiś problem z tym piachem i cementem ? U was tez takie dziwy ?

cement już zaklepany, wczoraj był gośc od wylewek i akzał zamówić 25 ton piasku płukanego, ostrego. Dzwoniliśmy w piatek - kosztował 32 zł za tonę. wczoraj 42 zł :o 10 zł w górę w 1 dzień- skandal. Może ktoś ma namiary na tańszy piach.

 

Lharhard co to znaczy zabudowa poddasza? masz na myśli płyty k-g? Właśnie szukam ekipy do zabudowy. Jeśłi możesz kogoś polecić- czekam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji dziś pozyskanych: jeśli ktoś nieśmiało myślał o drzwiach Wiktorczyka (tego z Czarkowa, nie z Pszczyny!), to uprzejmie informuję, że terminy które dziś usłyszałam mnie zabiły: drzwi zewnętrzne - realizacja grudzień, wewnętrzne - luty. Okna nieco wcześniej - wrzesień, ale w momencie zamówienia wpłata 40 % zaliczki...

Pozdrówko

Karpatka

Mamy okna Wiktorczyka zamówione w grudniu- montaż nastapił 27 kwietnia- zaliczka wówczas też 40%. nad drzwiami się zastanawialiśmy, ale model który u nich wybraliśmy to "skóra śiagnięta" z Dewro, a w Dewro 3 tys. taniej. Natomiast nasz stolarz zrobi je jeszcze 2 tys. taniej więc wybór był prosty. Na razie dostaję szału na myśl o łazienkach- nadal nie mam glazurnika :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika gdzie zaklepywaliscie cement??

 

tez musimy juz zamowic, to juz najwyzszy czas bo wreszcie mamy pozwolenie :)

 

grill bardzo dobry pomysl :)

 

ten stolarz od drzwi to ten od blatow i mebli??

 

pozdrawiam

 

 

Marta

W zasadzie tylko sporadyczne materiały zamawialiśmy poza Anitexem- cała reszta w Anitexie- z fajnymi rabatami i dlugimi terminami zaplaty.

Ten stolarz to ten od blatów, mebli, schodów, parapetów itp. wszystkiego poza oknami, szafami i parkietem co z drewna bedziemy mieli w domu na naszej wsi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowa na forum :D chociaż buduję od zeszłego roku, w Sosnowcu. Jestem na etapie tynków i wylewek. Również szukam piasku płukanego w ilości 32 ton i cementu w ilości 6,5 tony. Piasek podobno najlepszy w kraju jest w Jaworznie. Jutro planuje tam zadzwonić i coś się dowiedzieć co do cen i transportu. Cement nie mam pojęcia gdzie szukać bo jest rzeczywiście problem. Gdyby ktoś coś wiedział proszę o info. Czy ktoś buduje w okolicach Sosnowca?

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował fachowca od bram wjazdowych to mogę polecić fachowca z okolic Gliwic.Bierze to na fuchę bez faktury ale robi naprawdę tanio i solidnie.W moim przypadku brama wykonana z profila i sztachetek drewnianych miała w firmie kosztować ok.2300 a fachowiec skasował 1400zł. za identyczną bramę.Kontakt na priv. :D :D :D

 

Bardzo proszę o kontakt na tego fachowca :) Czy w Sosnowcu też może zrobić bramę czy tylko w Gliwicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...