Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam wszystkich... mam pytanie czy ma ktoś z Was namiary na tani żwir do obsypanie drenażu i chciałby sie tą informacją podzielić??

Co to znaczy tani. Ja za żwir 8-16 mm płaciłem 80zł/tonę

 

Cześć,

Ostatnio kupowałam piasek płukany do wylewek w domu i najtańszy był w Kotlarni k. Zabrza. Różnica w cenie była prawie dwukrotna. Myślę że żwir też mogą mieć dużo taniej. Służę numerem telefonu.

Ale tak przy okazji - szukam ziemi do wyrównania działki. Nie musi być jakaś super ale potrzebuję jej dość dużo. Może ktoś słyszał że ktoś chce się pozbyć paru wywrotek ? :-) Będę wdzięczna za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Ponieważ budowa zajmuje mi 150% wolnego czasu - dotąd głównie czytałam forum. Obecnie wykończeniówka nabiera tempa w związku z czym pilnie poszukuję dobrej jakości a nie powalających cenowo :

 

1. Wykonawcy balustrad schodowych + balkonowych (drewno)

2. Kogoś od ogrodzeń (wymarzony model: słupki z klinkieru a między nimi "sztachetki" drewniane, w tym brama wjazdowa)

3. Brukarza

4. Stolarza do szaf zabudowanych, zabudowy garderoby itp.

 

5. Gdzie niedrogo (i szybko) kupię zewnętrzne parapety - mają być zwykłe, blaszane, ciemnobrązowe?

6. Gdzie tanio kupić drewno do kominka (na przyszły sezon)?

 

Budowa w okolicach Gliwic

 

Z góry dziękuję za dobre namiary i serdecznie pozdrawiam,

Dorota

 

Jakaś firma z Bytomia reklamuje się na Allegro, że mają najtańsze drewno do kominków po 80 zł za m3. Transport 0,8 zł za km na terenie województwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupe Gornoslaska,

 

Jak w temacie.

Zamierzam sie budowac jak najszybciej w poblizu Czechowic Dziedzic.

Dlatego szukam dobrego architekta z Waszego polecenia, ktory nie tylko bedzie potrafil zaprojektowac ladny, tani w budowie i funcjonalny dom, ale także bedzie sie orientowal w samym budowaniu.

Najlepiej zeby byl z okolic Bielska- Bialej lub Czechowic-Dziedzic ale niekoniecznie

 

Licze na Wasza pomoc.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tutaj nowy ale zapewne zostanę na dłużej. Grupę przeglądam już od dłuższego czasu. Widziałem, że i w tym wątku pojawiały się tego typu posty więc mam nadzieję, że nikt się nie obrazi... :)

Od czegoś trzeba zacząc- jeśli chodzi o dom- najlepiej od działki.

 

Kupie działkę budowlaną- 700-1200m2 w okolicach Katowic- chętnie Panewniki, Ruda Śląska Kochłowice (okolice ul. Grzybowej- mniam); Siemianowice... do 150kzł.

Pieniądz uwolniony więc chciałbym się zabrać do roboty... ale zdaję sobie sprawę, że jeszcze dużo przede mną.

 

Mam parę działek na oku ale jeszcze szukam- jak nie szkody górnicze to grunt podmokły.

Może ktoś ma a może ktoś wie, że ktoś ma? ;]

Z góry dziękuję za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żwir najtańszy do drenażu i oczyszczalni jest w kopalni trzebionka w trzebini.

płaciłem 45zł netto/tona

transport 30ton ok 300zł za 20km

A ja po rozmowie z firmą montującą oczyszczalnie dowiedziałam się że nie musi to być koniecznie żwir. Może być również drobno tłuczony kamień. W związku z tym zamówiłam wannę 30 tonową i zapłaciłam za nią z transportem 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

witam wszystkich bobów budowniczych :D szukam namiarów na:

 

-deski do szałunków

 

-bloczki fundamentowe

 

-stal do zbrojenia

 

-i porotherm lub jakiś odpowiednik

 

i z wielką wiarą i nadzieją czekam na informację o adresach firm z bardzo tanimi w/w materiałami:)

 

Ostatnio oglądałam ofertę na bloczek Termofor produkcja niemiecka (odpowiednik porothermu tyle że dużo lepsze wykonanie - bloczki są idealne, równej wielkości i dobrze i równio wypalone) Gość przywozi je na miejsce za 11 zł sztuka na terenie woj. śląskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

witam wszystkich bobów budowniczych :D szukam namiarów na:

 

-deski do szałunków

 

-bloczki fundamentowe

 

-stal do zbrojenia

 

-i porotherm lub jakiś odpowiednik

 

i z wielką wiarą i nadzieją czekam na informację o adresach firm z bardzo tanimi w/w materiałami:)

 

Zobacz tutaj http://www.e-mur.pl. Kupowałem tu bloczki i Porotherm, cement, cegły itp.

Dachówka w Builderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam całą grupę.

Przymierzam się do rozpoczęcia budowy w okolicach września (obecnie załatwiam całą papierologię).

Budow nieopodal Gliwic ;)

 

Zakupiłem projekt "Hilda" z archipelagu.

Będe wdzięczny za jakieś namiary na dobrych i przystępnych cenowo wykonawców.

Zastanawiam się czy brać ekipę na całość,czy osobno np. najpierw fundament, osobna ekipa na ściany i osobna na dach.

 

Będe wdzięczny również za adresy składów budowlanych z dobrymi cenami

 

Dziękuje z góry za pomoc.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...