Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jam z Krakowa, ale mam do Was z Gornego Slaska wielki apel i prosbe. zglosil mi sie wykonawca, niejaki Leslaw Szyndlarewicz, moze cos ktos o nim slyszal, lub z nim wspolpracowal. Mowi, ze w Zabrzu ostatnio jakis domek robil, przedtem w Katowicach. Kochani, pomozcie, budowa stoi, a ja nie jestem w stanie sprawdzic goscia ze Slaska. dzieki za odzew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam pytanie- w zasadzie nawiązując do mojego poprzedniego postu odnośnie kupna działki.

 

Skupiłem się w chwili obecnej na 2 lokalizacjach- Ruda Śląska Kochłowice oraz na Borowej Wsi. I tu i tu malowniczo, z Kochłowic troszke bliżej do pracy. Jednak z drugiej strony obawiam się szkód górniczych. Teren niby ten sam, jest pare działek do kupienia ale raz mowią o 2 stopniu a raz o 4 (w obrębie w zasadzie tej samej ulicy- Piłsudskiego)...

Jak to dokładnie jest z kochłowicami? Fedrują jeszcze pod nimi? Może ktoś z tych rejonów otrzymał informacje z WUG?

 

Co do Borowej Wsi... biorąc pod uwage ostatnie szaleństwo cen- tu m2 jeszcze w znośnej kwocie. Gdzieś na forum wyczytałem o kłopotach z wodami gruntowymi w tej okolicy. Faktycznie, trzeba zwracać na to uwagę? No i jak ze szkodami górniczymi w Borowej?

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze w jakim banku polecacie kredyt ;-) pozdrawiam, Pati

 

hej. Ja co prawda także jestem przed podjęciem decyzji o wyborze banku jednak polecę- z praktyki- doradców finansowych. Korzystałem (narazie informacyjnie) z Money Experts, Expandera i Open Finance i zostałem u wszystkich 3 ładnie obsłużony. Nie wiem jak współpraca wyglądałaby w praktyce i jakie rabaty można wynegocjować sobie indywidualnie- ale narazie jestem zadowolony- dowiedziałem się o paru istotnych rzeczach a i oferty, które mi złożyli (wirtualnie) były całkiem ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie z OF w Katowicach na Korfantego byłem z całej trójki najbardziej zadowolony. Pewnie jak przyjdzie co do czego to z nich skorzystam.

 

Przy okazji- zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz- czy korzystał ktoś w takim wypadku z oferty developera właśnie na kredyt? Tzn czy kontakty/związek firmy budowlanej z danym bankiem mogą przynieść lepszą ofertę na kredyt?

W moim przypadku zbierając informacje o różnych systemach budowania (prefabrykaty, velox) jedna z firm zaoferowała pośrednictwo także w załatwaieniu kredytu, twierdząc, że oferta będzie jeszcze korzystniejsza niżli w przypadku doradców finansowych. Nie miałem okazji jeszcze tamatu podciągnąć- ale tak na zdrowy rozum, jakieś prowizje za klienta na taki kredyt mogą się należeć... Co za tym idzie, załatwienie wszystkiego razem u developera może być korzystne (w sumie) finansowo... Czy tak jest w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujacych! chcialam sie przywitac poniewaz dolanczam do grona :D

budujemy domek w tychach! jeszcze niedawno mial byc czulow ale dzialeczke sprzedalismy ...teraz jest blizej centrum.

na razie jestesmy na etapie konczenia piwnic..juz nie moge sie doczekac az mury beda sie pnely do nieba..

pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! jak widze to grupa se slaska cos malo odwiedza ten watek :(

szkoda bo mam pytanie o odkurzacz centralny.moze ma ktos juz porzadna firme ktora sie tym zajmuje? ja znalazlam w bielsku i jesli nikogo innego nie znajde to trzeba bedzie sie tam popytac.

dudniczenko ciesze sie ze juz masz stan zero.teraz juz tylko do gory! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...