Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W tym roku zamierzam wreszcie ruszyć z budową. Bedę budował się w Bojszowach koło Tychów. Chciałem was zapytać o dobrego kierownika budowy lub inspektora.

Wiem że kierownik to często figurant, natomiast dobry inspektor nadzoru potrafi wiele rzeczy "uratować" i zaoszczędzić nerwów i pieniędzy gdy wykonawcy nawalą.

Czy macie osoby własnie typu inspektor które możecie polecić nie mam kompletnie doświadczenia w tym względzie i chciałbym usłyszeć wasze opinie na ten temat. Ile kosztuje taki inspektor a ile kierownik budowy. Liczę na Waszą pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja dzisiaj miałam bardzo pracowity dzień, zostałam zmuszona do zrobienia teraz izolacji poziomej ścian fundamentowych. Trochę się obawiałam tej pracy przy zimowych temperaturach. Pogoda jednak zrobiła mi przyjemną niespodziankę i udało się. Jestem skonana ale szczęśliwa. Zamontowano mi już pierwszy bal drweniany, czyli budowa ruszyła.

pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .

Za tydzień bedę miała projekt i komplet dokumentów i mogłabym złożyć wniosek o pozwolenie na budowę gdyby nie ten przeklety mróz . Architekt chce zobaczyć ziemię na głębokości 1,2 m albo muszę zrobić badanie gruntu .Chyba kupię kilof :smile: . Czy wiecie ile kosztują takie badania w okolicach Tychów

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Warunkizabudowy i zagospodarowania terenu zagospodarowania (koszt całości 145 pln)

1)bierzesz mapki z geodezji( zrób sobie odrazu więcej ksero)

2)z tymi mapkami idziesz po warunki techniczne do wodociągów ,energetyki i gazowni (potrzebny bedzie też chyba wypius z rejestru gruntów)

3)z warunkami skladasz wniosek o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu w architekturze

II Mapka do celów projektowych

Idziesz do geodety i płacisz mu min 550 pln

III Architekt wrysowuje Ci domek i idziesz po warunki lokalizacyjne do energetyki( możesz to zrobić jak bedziesz po warunki techniczne), telekomunikacji i zarzadu dróg i mostów

IV Pozostaje Ci już zlożyć pozwolenie o budowę jeżeli masz projekt.

Wszyscy są bardzo przyjemni , pomagaja wypełnić wnioski i robią szybciej niż muszą .

Pozdrawiam Róża

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Róża. Na początek jest to trochę skomplikowane ale po zapoznaniu się z tematem nie wygląda tak źle jak jak myślałem. Może to przez to że nastawili mnie tak wrogo do tego inni inwestorzy.

 

Czy możecie coś poradzić w kwestii dobrej ekipy wykonawczej. Mój mail jest podany jak ktoś miałby kogoś do polecenia, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pozdrowienia dla wszystkich odważnych kobiet:smile:Mam pytanie do Edzi:czy kupiłaś gotowy dom z bali,gdzie i ile kosztował,czy z montażem ,czy komin stawiasz we własnym zakresie?Przymierzam sie do budowy domu w Wiśle .Mam gotowy projekt małego domu 6x8m ,na parterze 2 sciany boczne wys. 1,5 m,na to dwuspadowy dach i dwie małe sypialnie na poddaszu .Dom musi spełniać funkcję domu całorocznego,choć będzie wykorzystywany jako rekreacyjny -msc.budowy Wisła .Chciałam postawić rekreacyjny ,ale nie dadzą zezwolenia:sad:,oglądałam drewniane domy z Bystrej,ale po policzeniu dodatkowych kosztów(wybudowanie komina,podmurówki,wyszło prawie to samo),dlatego jestem ciekawa jakie koszty są u Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wisła .Kupiłam dom z montażem i dostawą w Firmie z Istebnej. Fundament i kominy we własnym zakresie. Mój dom ma wymiary 11m x 7m i jest domem całorocznym. W tej chwili jest w trakcie montażu. Aktualny stan to ściany parteru i belki stropowe.Jak jesteś zainteresowana mogę Ci przesłać zdjęcia emailem.

Pozdrawiam

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2003-03-01 20:02 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Widzę że ostatnio jest już nas zaldwie kilka osób które aktywnie uczestniczą w naszym forum.

Ja też mam problem z zmarzniętą ziemią. A własciwie architrkt. Ponieważ działka którą kupuję jest częścią większej nie może jej wytyczyć z właściwie wbić kamieni granicznych. Ufff kiedy ta wiosna nareszcie przyjdzie.

Czy kotś wie kiedy sa targi budowlane w Katowickim OPT???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gliwicach już po targach o kolejnych wiem, że będą w Rybniku gdzieś koniec marca początek kwietnia. A kiedy w Katowicach ?

Jak się dowiesz to daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Bedziemy budować w Raciborzu - jutro wystepujemy o pozwolenie, a ja uganiam sie po hurtowniach i szukam sensownych cen na Ytonga. Niby od 1 lutego obniżyli ceny fabryczne , ale hurtownie chyba się zmówiły i dają śmieszne rabaty. Najlepsze co dostałem to 95 brutto/m2 . jeśli ktoś zrobił jakąś "wyrwę w murze" niech da znać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...