Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

On 2003-03-12 09:15, rafi27 wrote:

Targi w Rybniku to bardzo dobry pomysł. Nawet nie wiedziałem że takie są.

RODACY, BUDOWLAŃCY co Wy na to???

Targi w Rybniku odbędą się w dzniach 29-30 marca- niestety będę wtedy poza zasięgiem Rybnika. Powtarzam jak skrzyknie się grupka ludzi chętnych na spotkanie podejmę się organizacji /w Rybniku oczywiście/.Póki co to zainteresowany jesteś Ty ,Mirzaw i wydaje mi się, że Bobiczek .

Czy ktoś jeszcze ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mało nas mało nas ...... Chciałoby się rzec. Ja jestem cały czas zainteresowany.

Mam do Was pytanie ile płaciliści za kosztorys. Szukam kogoś kto nam go zrobi tak żeby nie był bajką tylko w miarę zblizony do rzeczywistości. Zastanawiam się czy samemu go nie zrobić, mam w projekcie listę materiałów, objadę hurtownie, poczytam formu, coś się skleci. Czy też robiliście sami kosztorysy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem od kumpla-budowlańca kosztorys na dom w podobnej technologii (beton komórkowy, dachówka) i potem go przerobiłem na miarę mojego. Za darmo nikt tego nie zrobi. Potrzebny był mi tylko dla banku, gdyż budowałem samodzielnie i nie miałem kogo rozliczać. Jeśli masz dostęp do programu "ZUZIA" mogę ci go podesłać :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirzaw - gdzie kupowałeś swój wkład kominkowy i ewentualnie gdzie się udać.

Ja na razie byłem w Suchej Górze , ale to jakieś nieporozumienie.No i oglądałem wkłady w Leroa-Merlen (nie wiem czy tak się to pisze-chyba nie.)

Daj znać gdzie nalepiej udać się na poszukiwania. Wiem że już to przerabiałeś, może coś doradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,tu na forum przeczytałam ,że w Rybniku w hurtownii "Kolbud" robią wycenę i ilość materiałów potrzebnych na dany dom.Pojechałam tam i faktycznie mam przynieść projekt ,policzą ,usługa ponoć bezpłatna,za parę dni sie wybiram,zobaczymy na co mnie stać:smile:.Pozdrawiam Wisła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Co do wkładu kominowego to ja kupiłem w Rybniku - niestety w tej chwili nie mam namiarów - poszukam.

Oglądać można w Kozłowej Górze, Katowicach na Załęrzu - naprzeciw CPN-u, Leroyu, itp. Ja właściwie znalazłem mój wkład w Leroyu jednak kupiłem w Rybniku - o adresie gościa dowiedziałem się od producenta kominka.

Mirzaw

Spotkanie w Rygniku - trochę daleko - no ale jak trzeba będzie jechać to się tam możemy spotkać. Ja mogę zaproponować spotkanie u mnie na działce - domku - po wspólnych oględzinach możemy przejść do jakiejś miłej taniej knajpki - tak żeby wszystkim pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupe gorny slask i okolice!

zczynamy budowe w okolicach Rybnik-Zory. Nawiazujac do kosztorysow, to rzeczywiscie istnieje taka mozliwosc i hurtownie czy sklepy z materialami budowlanymi robia takowe za darmo potrzebujac do tego tylko projekt domu. Trwa to pare dni (zazwyczaj na telefon) i warto to zrobic. Wtedy dopiero widac roznice cenowe oraz jak wyglada ta cala sprawa po uwzglednieniu rabatow (a daja, daja..). Podalambym pare nazw ale nie wiem czy to dopuszczalne (jestem nowa i sie nie znam :smile: )dlatego lepiej sie wstrzymam. Roznice sa naprawde duze np. za bloczki betonowe do fundamentow, z tym ze tu pytalam i u dostawcow indywidualnych, ceny wachaja sie miedzy 1,90 a 2,76 z sztuke(!). To samo jest z wiezba czy deskami do szalowania. Te rzeczy mam aktualnie za soba. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ŚląBudy!

Dołączam do Was z przyjemnością. Odkryłem to forum dpoiero teraz a buduję już 2 lata - Brzeszcze (Pszczyna-Oświęcim)

Po ostatnich śniegach ruszam z układaniem rurek centralnego i wylewkami. Planuję zaraz potem regipsy na poddaszu i ocieplenie zewętrzne.

Czy ktoś może coś doradzić w kwestiach:

- piec kondensacyjny czy zwykły. co sądzicie o firmie DUVAL?

- ocieplenie : wełna - styropian. Czy ktoś ma coś przeciw wełnie- oprócz ceny naturalnie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wpadła mi w ręce ulotka - się nią podziele... (od razu zaznaczam, że nie jestem pracownikiem ani nie mam interesu z firmą JOPEK)

Kupując do 19/03 ceramikę na kompletny dom rabat - 40%

Kupując do 04/04 ceramikę na kompletny dom rabat - 39%

Kupując do 18/04 ceramikę na kompletny dom rabat - 38%

Kupując do 10/05 ceramikę na kompletny dom rabat - 37%

Kupując do 07/06 ceramikę na kompletny dom rabat - 36%

Wyłącznie w fabrykach i składach fabrycznych 32 3969108

http://www.jopek.pl

 

 

Pozdrawiam

Mirzaw

 

Ja osobiście nie kupiłem nic u Jopka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałam się dziś że mam do projektu dołączony kosztorys

(i że nie mam się martwić) ale ja się martwić dopiero zaczęłam.

Wg kosztorysu zbudowanie domu ma kosztować przeszło 50 tyś więcej niż wg. wszelkiej logiki i normalnych wyliczeń.

Co mam o tym myśleć? Potrzebuję kosztorys do kredytu a kwota w kosztorysie jest za duża i nie będzie zdolności:sad:

Poratujcie! (oczywiście merytorycznie, nie finansowo, chociaż może i... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Jopkiem to prawda.Byłem, widziałem.

Jedyny haczyk - musisz zaczynać dopiero budowę. Rabaty są do 50% jeżeli bierzesz wszystko tzn Poromur na ściany, dachówkę i jakiś klinkier lub cegłę klinkierową.

Niestety mnie to już nie objęło a szkoda.Natomiast kupiłem fajne płytki klinkierowe na elewację i słupy ogrodzeniowe.Kosztuje 12 zł m2 i takiej ceny nigdzie nie dostaniecie(płytka coś koło 0.23gr sztuka).Można wybrać niezłą paletę lub dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich ślązaków.Postanowiłem do was dołączyć bo razem zawsze rażniej.Z budową startuję za jakieś 2 tygodnie.Materiały kupowałem u Jopka -naprawdę super ceny.Dalej zobaczymy jak będzie.Jestem zadowolony że wreszcie dokonałem wyboru materiału i nie muszę kombinować co lepsze :smile:).

 

Romek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Romek

budujesz w samym Rybniku czy w okolicach? My powoli zaczynamy i mamy bardzo ambitne plany (lepiej nie zdradze, bo mnie wysmieja, ale z czasem sie pochwale. Acha, tak jak juz pisalam budujemy w okolicy Rybnik-Zory. Pozdrawiam

 

Ps. Fajny ten domek ktory wybrales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...