Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i znowu dylematy - tynki czy instalacje......

czy montaz drzwi tymczasowych (ew "wystruganych" z desek szalunkowych) i podobnej bramy to opcja która wszyscy poleca czy ma jakies wady ktore nie przyszy mi na mysl ?

 

troche szkoda mi drzwi docelowych (debowe z cal'a model 233)...nie wspominajac o dylemacie czy otwierane do wewnatrz czy na zewnatrz, prawe czy lewe.......

 

jakie sa najwieksze zagrozenia dla drzwi docelowych i bramy przy montazu po oknach ?

zastanawialem sie nad zamontowaniem powyzszych przed dalszymi pracami wewnatrz

 

Przypominam sie z prosba o namiary do ekip - rozdaje zaproszenia na następne tańce (prace) w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie wyobrażam sobie drzwi przed tynkami i wylewkami - tymi drugimi w szczególności. masz jakiś patent na to jak utrafić z wysokością ich posadowienia czy będziesz je montował dwa razy?

 

2. bramę można i przed tynkami i przed wylewkami. musisz mieć tylko wytynkowane miejsce pod szyny. jedynym zagrożeniem jest to że nie utrafisz z wysokością wylewki i brama już zawsze będzie źle chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu dylematy - tynki czy instalacje......
elektryka, w tym kable do instalacji alarmowej przed ale rozumiem, że tu nie masz wątpliwości. Jeśli chodzi o wodę - głównie przed ale np. baterię prysznicową podtynkową mam po, nie ma żadnych wątpliwości jak głeboko ma być schowana część podtynkowa.

Podobnie kanały pod wentylację mechaniczną - część płaskich schowana jest w ścianach (piony) - siłą rzeczy przed tynkami, tynk je maskuje.

 

Pomyśl o zaletach drzwi i bramy tymczasowych :) nieszczelne, wieje przez nie niemiłosiernie - "idealne" warunki do wysychania tynków i wylewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirecki mimo że niechcący zapodał kolejną zaletę tymczasowych drzwi - wilgoć po tynkach i wylewkach z domu trzeba jakoś odprowadzić. takie szczelinki są akurat, żeby zapewnić napływ świeżego powietrza

 

zresztą... u mnie jakiegoś specjalnego prześwitu nie było - na pewno mega większe są w dziurze na parapety pod oknami.

 

krzyk

nie robiłam, ale też to nie ten etap. mam zamiar zrobić jedynie w salonie ze względu na reprezentacyjność pomieszczenia i pomieszanie tynku z gk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o rady w jakiej kolejnosci zaplanowac nastepne prace

 

Namiary na sprawdzone ekipy do kolejnych etapow prac mile widziane (najlepiej z cenami) a ze wszelkie rady tez wielkie dzieki.

 

Wg mnie najważniejsze to jak najszybsze zamknięcie budynku, żeby coś nie wyparowało i nie zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach ;)

1) Tynk w garażu,

2) Okna, drzwi wejściowe, brama garażowa

 

Później instalacje, nieważne kto pierwszy - elektryk czy hydraulik, ważne żeby zrobili swoje

3a) Kable w ścianach

3b) Wod-Kan-CO

 

Teraz tynki i montaż elektryki i hydrauliki na gotowo

4) Tynki wewnętrzne

5) Reszta instalacji

 

Tu mogą być jeszcze konieczne małe poprawki tynkarskie po instalatorach

6) Wylewki

7) Ocieplenia, Karton Gipsy

8 ) Glazura

9) Gładzie i Malowanie

10) Zabudowa i Meble

 

Zapewne, gdy się pojawią "sprawdzone ekipy" to pojawi się jeszcze inny scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirecki mimo że niechcący zapodał kolejną zaletę...
chcący, chcący... :)

 

na pewno mega większe są w dziurze na parapety pod oknami.
u mnie z kolei nie ma tu żadnych dziur, są listwy podparapetowe, wszystko jest szczelne..., dodatkowo na taśmach, żadnych przeciągów pod oknami..

 

1. wydawało mi się że to było ironiczne. czyż nie?

2. żeby Ci się ten dom nie zaparzył. kiedy masz zamiar się pozbyć tych ton wody? u nas na same tynki poszło ich siedem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później instalacje, nieważne kto pierwszy - elektryk czy hydraulik, ważne żeby zrobili swoje

3a) Kable w ścianach

3b) Wod-Kan-CO

Teoretycznie nieważne. W praktyce pierwszy powinien wejść ten, któremu robi się najtrudniej. Kabel łatwiej "owinąć" wokół rurki z wodą (czy np. rurki odkurzacza centralnego, kanału wentylacyjnego) niż odwrotnie. Elektryk zawsze sobie poradzi, nawet gdy kładzie obok kilka, kilkanaście wiązek w peszlach np. do wszystkich obwodów w drugiej części domu lub na piętrze jeśli nie robi tam osobnej rozdzielni.

Z moich doświadczeń -woda (z kanalizą) i wentylacja, ... , elektryk, ogrzewanie podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawi.

 

Dokładnie tak samo myślę, stąd taka a nie inna kolejność w harmonogramie. Elektryk ma najłatwiej. Najgorzej ma kanalizacja - kupa pod górę nie chce płynąć. :wink: Kanaliza powinna być zrobiona jako superpierwsza - całą resztę rurek można jakoś naokoło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję zaimpregnować więźbę dachową.

Czy możecie mi doradzić jaki preparat wybrać.

Dzięki

Nie ma to większego znaczenia, spytaj w hurtownii gdzie dużo kupowałeś, powinni doradzić. Ważniejsze jest to jak zaimpregnujesz. malowanie lub natryskiwanie jest średnio skuteczne, gdyby udało Ci się zrobic coś na kształt wanny, rynny i zanurzyć drewno na jakiś czas - będzie o wiele lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlobo

ideał to autoklaw ale wożenie tego w te i z powrotem jest wystarczająco nieekonomiczne żeby zarzucić ten pomysł.

Jak będziesz kupował to właściwie najważniejsze żeby był 'kolorowany' inaczej nie dojdziesz do tego gdzie było malowane.

 

shooter

podłogówka mieści się w c.o. - to się ciągnie razem. ewentualnie grzejniki mogą iść przed tynkami ale istnieje ryzyko uszkodzenia

wyślę Ci tych z których jestem zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...