Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jezeli chodzi o wylewki to ktos wczesniej w tym temacie polecal firme : http://www.patryx.pl

Cenowo ok.

Robią też tynki gipsowe - jutro wchodzą do mnie robić tynki mam nadzieję że się sprawdzą :) bo potem chce im dać jeszcze wylewki do roboty

Mi zaproponowali 24 zl z materiałem (knauf) a potem 27zl za wylewki z materialem

Do tynków mają jakieś 860 m2 a do podłóg ok 300m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o wylewki to ktos wczesniej w tym temacie polecal firme : http://www.patryx.pl

Cenowo ok.

Robią też tynki gipsowe - jutro wchodzą do mnie robić tynki mam nadzieję że się sprawdzą :) bo potem chce im dać jeszcze wylewki do roboty

Mi zaproponowali 24 zl z materiałem (knauf) a potem 27zl za wylewki z materialem

Do tynków mają jakieś 860 m2 a do podłóg ok 300m2

 

To daj znać jak skończą Ci tynki,czy jesteś zadowolony :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o wylewki to ktos wczesniej w tym temacie polecal firme : http://www.patryx.pl

Cenowo ok.

Robią też tynki gipsowe - jutro wchodzą do mnie robić tynki mam nadzieję że się sprawdzą :) bo potem chce im dać jeszcze wylewki do roboty

Mi zaproponowali 24 zl z materiałem (knauf) a potem 27zl za wylewki z materialem

Do tynków mają jakieś 860 m2 a do podłóg ok 300m2

 

To daj znać jak skończą Ci tynki,czy jesteś zadowolony :lol:

 

i juz pierwszy minus na start :

wczoraj potwierdzalem termin i by aktualny a dzis okazuje sie ze sie nie wyrobia na innej budowie i beda w poniedzialek

fajnie jakby przedzwonili.....a tu wyszlo jak ja zadzwonilem i zapytalem sie o ktorej beda ..... mam nadzieje ze w poniedzialek sie pojawia i bede zadowolony bo zaraz kogos innego bede musial zorganizowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolarka PCV. A po jakim czasie po tynkach i wylewkach można robić to ocieplenie i płyty gipsowe? :roll:
Po 2-3 miesiacach od tynków gipsowych spróbuj rozkuć kawałek - czasem trzeba, jakiś zapomniany kabel do lampki itd - pod spodem tynki są mokre. Jak masz ochotę zapraszam do Mikołowa - zobaczysz jak dziś wyglądają takie robione w maju. Okna od maja do połowy października non-stop otware... Generalnie jest mokro, nie zaczynałbym od ocieplenia dachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i juz pierwszy minus na start :

wczoraj potwierdzalem termin i by aktualny a dzis okazuje sie ze sie nie wyrobia na innej budowie i beda w poniedzialek

fajnie jakby przedzwonili.....a tu wyszlo jak ja zadzwonilem i zapytalem sie o ktorej beda ..... mam nadzieje ze w poniedzialek sie pojawia i bede zadowolony bo zaraz kogos innego bede musial zorganizowac

 

No wiedziałam,że nie będą u Ciebie dziś bo rozmawiałam z tym facetem przez tel wczoraj ok.17 i powiedział,że się nie wyrobią :x .Bo chciałam żeby podjechał mi wyliczyć i wycenić też :roll: .

 

Wirecki od maja masz tynki i jeszcze mokre?? :o boszzzz :x ,masakra.

Już zdecydowałam,że nie robię teraz ocieplenia,skończymy tylko elektrykę i czekamy na wiosnę,mam nadzieję,że już w marcu będę mogła robić tynki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że teraz są mokre, choć pewnie w mniej przewiewnych miejscach, wnękach, po odkuciu kawałka można by się lekko zdziwić. Widziałem jak to wolno schło, w wakacje przy rozkuwaniu pod baterie prysznicową w kabinie widziałem jak jest "w środku". Stąd wniosek, żeby za badzo się nie spieszyć, nie wszystko suche co jest suche powierzchniowo. Na 200% nie zdecydowałbym się na tynki teraz w domu w którym siłą rzeczy nie ma ogrzewania. Poza tym przy tynkach się sporo brudzi. Zabudowane skosy poddaszy czy sufity podwieszane na bank byłyby do sporych poprawek.

 

U mnie tynki w maju, wylewki 1 lipca a początek zabudowy poddasza pod koniec lipca, Jakoś poszło, ale nie było drzwi wejściowych, do lipca bramy, okna pototwierane, a dachowe rozszczelnione maksymalnie. Nie było problemów z wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wirecki barto pisała że nie zamierza tego płytować. niemniej jednak jakkoliwek to i tak cieszę się że zdecydował sie poczekać.

 

ja sprawdziłam prognoze sezonową i na jej postawie sie umówilam w październiku na 1 marca. jeszcze tydzień wcześniej było -15 a na 1 marca jak w zegarku zrobiło sie cieplutko :D ale to fart był

 

 

 

a kafelkarza dalej brak :( umówiliśmy się na próbę z jakimś gościem - ma wejść w poniedziałek. mam andzieję że jest wart pieniędzy jakie sobie życzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz też sprawdzę pogodę na marzec :lol: .

Pan od tynków powiedział,że mają nagrzewnicę olejową jak robią tynki z poczatkiem wiosny także jest ciepło i później zostawiają ją na budowie przez ok.2 tygodnie jak jest zimno :roll:

 

Hmm już sprawdziłam,ale coś kiepsko zapowiadają :x .Grudzień i styczeń ciepło i wilgotno,luty i marzec zimowy :evil: .

Może się nie sprawdzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba miałam większego farta :roll:

 

Luty bardziej zimowy

 

W tym miesiącu szanse na zimową aurę wzrosną. Więcej niż w styczniu dni minie pod znakiem opadów śniegu, ale padać nie będzie zbyt często. Możemy liczyć na wiele słonecznych i suchych chwil. Temperatura będzie niższa od tej w styczniu, dlatego spodziewamy się kilku mroźnych epizodów.

 

Marzec również zimowy

 

Marzec będzie stanowić kontynuację lutowej pogody, a więc będzie zimno i śnieżnie. Wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczna wiosna nadejście później niż zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba miałam większego farta :roll:

 

Luty bardziej zimowy

 

W tym miesiącu szanse na zimową aurę wzrosną. Więcej niż w styczniu dni minie pod znakiem opadów śniegu, ale padać nie będzie zbyt często. Możemy liczyć na wiele słonecznych i suchych chwil. Temperatura będzie niższa od tej w styczniu, dlatego spodziewamy się kilku mroźnych epizodów.

 

Marzec również zimowy

 

Marzec będzie stanowić kontynuację lutowej pogody, a więc będzie zimno i śnieżnie. Wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczna wiosna nadejście później niż zazwyczaj.

 

Tą samą pogodę przeczytałam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kicha :roll: teraz pozostaje wierzyć że w tym roku się nie sprawdzi. :roll:

 

ja też bym wolała full wypas słoneczko bo chcemy się z ogródkiem i resztą ogrodzenia wreszcie uporać. o trawce nie wspominając.

 

 

P.s. sorki za to -ł zamiast -ła ale tak się zafiksowałam nickiem że nigdzie nie zauważyłam żeńskich końcówek w Twoich postach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kicha :roll: teraz pozostaje wierzyć że w tym roku się nie sprawdzi. :roll:

 

ja też bym wolała full wypas słoneczko bo chcemy się z ogródkiem i resztą ogrodzenia wreszcie uporać. o trawce nie wspominając.

 

 

P.s. sorki za to -ł zamiast -ła ale tak się zafiksowałam nickiem że nigdzie nie zauważyłam żeńskich końcówek w Twoich postach :lol:

 

Nie szkodzi,po nicku ciężko się domyślić kto pisze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radzicie w międzyczasie oprócz elektryki położyć inne instalacje i styro i czekać na na tynki czy robic tylko elektrykę?
Instalację "od elektryka" kładzie się najłatwiej. Jeśli jego kabel "napotka" rurę odkurzacza centralnego lub kanalizacyjną to łatwo ją obejdzie. Odwrotnie będzie już trudniej - kolanka? obejścia? Nie polecam. Elektryk na końcu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...