Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potwierdzam, elektryk za hydraulikiem :)

 

kattharina Kładąc tynki na wiosnę masz ten komfort, że nie musisz się spieszyć z instalacjami. Przekłada się to wprost na stawki wykonawców (instalatorów), którzy w okresie zimowym mają zdecydowanie mniej zleceń. Rób instalacje, zawsze to jakiś krok do przodu na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja kilka stron temu napisałam wg mnie najlepszą kolejność wykończeniówki i nie zmieniam opinii

1. izolacja podłogi na gruncie

2. kanalizacja/odkurzacz centralny

3. elektryka

4. tynki

5. wodkan+ izolacja cieplna podłóg + c.o.

6. wylewka

 

 

jakbym o czymś zapomniała to sorki - wtedy to było przemyślane a teraz pisze ad hoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli elektryka tuż przed tynkami. W takim bądź razie w zimie działać będzie u nas głównie Pan Instalator od wody-kanalizy-co, raczej wątpię, że będziemy czekać z wodą i co na tynki, bo bardzo goni nas czas. A trzeba jakoś specjalnie ogrzewać wnętrza, gdy położone są same rurki w środku i nie ma wylewki ani tynków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ogrzewanie podłogowe będziemy robić po tynkach,zawsze to jakieś ryzyko jak już są ułożone rurki.Nie będę nad nimi stała i ich pilnowała żeby nie zniszczyli nic :evil: .Rozłożenie rurek i ułożenie styropianu Pan instalator określił że potrzebuje na to 2 tygodnie.Także te 2 tygodnie mnie nie zbawi :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barto

 

o układaniu podłogówki przed tynkami to w ogóle nie może być mowy! jak ci panowie na tym styropianie mieliby na drabinie stawac? :) przecież wszystko by poniszczyli.

ja się odnosiłam do zwykłej wody i zwykłego c.o. - grzejniki. - to można podnieść i podłożyć styro pod spód. choć u nas ta część nie zajęła nawet 3 dni, dlatego twierdzę że nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zaczynam od przywitania sie na watku regionalnym :D

jeszcze nie mam wybranego projektu (przejrzalam juz mnostwo) ani zakupionej dzialki, ale pilnie wczytuje sie w forum i w dzienniki budowlane

mam mieszane uczucia: przerazenie, ekscytacja, strach i pewnosc, ze sie uda ;) od skrajnosci w skrajnosc

 

mam nadzieje, na sfinalizowanie nabycia dzialki w styczniu 2010, nie wiem czy sie uda no i musze jeszcze raz zastanowic sie czy warto akurat w ten kawalek ziemi zainwestowac, bo drogi piekielnie

 

moze ktos mi pomoze dokonac wyboru, prawo do dzialki, ktora bede najprawdopodobniej nabywala to tylko prawo do wieczystego jej uzytkowania a nie wlasnosc, cena nawet powiedzialabym, ze wyzsza niz normalnie "chodzi" czy sa jakies minusy takiej transakcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo wlasnie nie, place od razu 100% wylicytowanej kwoty, po zakonczonej budowie moge starac sie, aby dzialka przeszla na moja wlasnosc, ale wtedy doplacam okolo 20-25% wartosci na dzien wykupu .. i sie wlasnie zastanawiam

co jak nie wydole finansowo i bede zmuszona odsprzedac inwestycje, kiedys w banku powiedzieli mi ze jest problem z dostaniem kredytu jesli prawo wieczystego uzytkowania jest zbywalne przez osobe prywatna a nie gmine, wtedy nie bylam zainteresowana tematem i nie rozwijalam go, ale teraz lekko mi mruga czerwone swiatelko ;)

okoli Rudy Śl. widze ze tu kilka osob jest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do sprzedania rozdzielnię elektryczną na plac budowy.Używana 7 miesięcy,stan bardzo dobry,w komplecie dwa kluczyki.Rozdzielna jest z układem pomiarowym,licznikiem,wszystkimi bezpiecznikami,4 gniazdka.

Zainteresowanym poślę zdjęcia na e-mail.

 

Odbiór Ruda Śląsak,cena do uzgodnienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Państwa wie może gdzie w okolicach Rudy Śląskiej można kupić listwy dylatacyjne do okien ?? Ekipa od tynkowania wchodzi za dwa dni, a tego draństwa nigdzie nie można kupić. Będę wdzięczna za namiary. Pozdrawiam

 

Zapytaj wykonawcę - nam właśnie wykonawca je dostarczył.

Będzie najłatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...