Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć,

Czy możecie mi polecić dobrego dekarza (dachówka ceramiczna)? Czytałem na forum, że za położenie dachówki trzeba zapłacić ok. 4-5tys. Ilu dekarzy u wasz pracowało? A może zatrudnić jednego, który zna się na tym i mu pomagać? Przyznam, że ta kwota jest dla mnie spora...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

U mnie jeszcze nic się nie dzieje, ale od trzech tygodni nie śpię i weryfikuję kosztorysy i liczę czy stać nas na to wszystko, co sobie wymarzyliśmy. No i twardo negocjuję. Teraz mam przestój w negocjacjach i wracam na łono Forum. :D To najlepszy sposób na rozładowanie stresów.

Dla zainteresowanych betonem: dzisiaj uzgodniłam następujące ceny netto, wszystkie z przepompowaniem i dojazdem: 150 zł za B10, 160 za B15 i 170 za B20. Dla zainteresowanych namiary podam na priva.

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy możecie mi polecić dobrego dekarza (dachówka ceramiczna)? Czytałem na forum, że za położenie dachówki trzeba zapłacić ok. 4-5tys. Ilu dekarzy u wasz pracowało? A może zatrudnić jednego, który zna się na tym i mu pomagać? Przyznam, że ta kwota jest dla mnie spora...

Pozdrawiam

 

Stawka od 20 zł za m2 (ceny z ub. roku). Owszem sądzę, ze możesz pomóc w transporcie dachówki na dach, przycinaniu łat, kontrłat itp. Ale same prace na dachu to już lepiej zostawic fachowcom. Jest to zbyt drogi interes by ryzykować spartaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .U mnie schnie strop i będę musiała poczekać 3 tygodnie na fachowców .A w tym czasie wiele decyzji . Jaka dachówka ?, jakie okna dachowe?, czym ociepl? ( kawałek muszę ocieplić od razu żeby mi potem dachu nie zniszczyli),podłączenie wody, zamówienie więźby , GWC itd . A już myślałam ,że odetchne przez tą chwilę. Powodzenia i ochłodzenia :))

Pozdrawiam Róża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bonifacy!!!!

Wydaje mi się że drenaż to jest indywidualna sprawa - jedni robią to profilaktycznie inni ponieważ mają bardzo podmokły grunt. Ja należe do tych którzy zrobili drenaż raczej profilaktycznie ponieważ mam złe doświdczenia z domu rodzinnego podmokły teren i utrzymująca się woda w piwnicy. Oczywiście drenaż wykonaliśmy bez wczesniejszego badania gruntu. Co do kosztów to niestety nie mogę ci powiedziec bo ciągle nie mam jeszcze faktury.

Pozdrawiam Ilona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifacy, podstawowe pytanie jest takie: czy masz gdzie odprowadzić wodę z drenażu? Kanalizacja deszczowa w domyśle, ewentualnie równ melioracyjny głębszy niż położenia drenażu. Jeśli nie ma gdzie tej wody odprowadzić, to drenażem można sobie narobić więcej szkody niż pożytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifacy, podstawowe pytanie jest takie: czy masz gdzie odprowadzić wodę z drenażu? Kanalizacja deszczowa w domyśle, ewentualnie rów melioracyjny głębszy niż położenia drenażu. Jeśli nie ma gdzie tej wody odprowadzić, to drenażem można sobie narobić więcej szkody niż pożytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też robiliśmy drenaż profilaktycznie, bowiem podczas wykopów pod fundament okazało się, że mamy wysoki poziom wód gruntowych. Wykonaliśmy go w dość dużym zakresie przy okazji robót wod.kan. Zatem wykonanie drenażu z odprowadzeniem wody deszczowej z rynien ok. 120 m, dwie studzienki/ jedna na licznik wody, druga na deszczówkę i z drenażu/ szambo 3-komorowe z kręgów betonowych- materiały+robocizna 14.000 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję taniego transportu - samochód z HDS-em na trasę Rybnik - Żernica, czy ktoś może coś polecić. Pozdrawiam.

Z tym drenażem w przypadku braku możliwości odprowadzenia wody grawitacyjnie do rowu można sobie poradzić za pomocą pompy zatapialnej w studzience zbiorczej drenażu. Pompkę można kupić już za 200zł więc nie podnosi okropnie kosztu a drenaż jednak warto zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam witam. U mnie z prac budowlanych jeszcze nic, ale dzisiaj kupiłem 70t żużlu na uzupełnienie drogi. Więc długi weekend będzie bardzo pracowity w moim przypadku. Dzisiaj również wystąpiłem o komplet mapek w starostwie. Tak więc sprawy papierkowe dopiero przede mną.

W sprawie drenażu. Zależy to również jak ukształtowany jest teren. Jeżeli sąsiedzi mają wyżej działki niż Ty to wskazane jest zarówno podniesienie jak i zrobienie dranażu opaskowego. Opaskowy jest dość prosty i tani w wykonaniu. Rura drenazowa i 1 studzienka rewizyjna that`s it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety moje namiary dotyczą betoniarni w Jaworznie, więc to trochę za daleko od Gliwic. Za to jestem zainteresowana bloczkami fundamentowymi - możecie podać bliższe informacje.

U mnie nadal toczą się negocjacje, działka leży odłogiem a ja już nie mam siły do niczego.

Może po krótkim wypoczynku jakoś ruszymy do przodu.

Pozdrawiam,

Gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących. Mam następujący problem. Zwróciłem się do Urzędu o wyłączenie z produkcji rolnej mojej działki (pow. 500mkw jest bezpłatna), pomimo tego, że działka jest zakwalifikowana do budowlanych. Przy składaniu wniosku zarządano planu zagospodarowania terenu wraz z bilansem, co będzie musiał wykonać architekt. Słyszałem, że nie wszystkie urzędy żadają tego na etapie wniosku wyłączania z produkcji rolnej. Proszę o Wasze opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonifacy,

u mnie wyłączenie z produkcji rolnej załatwiał archtekt, gdy już wszystko było gotowe (adaptacja projektu + projekt zagospodarowania). Zresztą była to tylko formalnośc, gdyż działka była na terenie przeznaczonym pod budownictwo. W takim przypadku nie ma żadnych opłat (działka pow. 1000m, IV kl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...