Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Macie może namiary na dobrą brygadę do tynków wewnętrznych, która ma chwilę czasu? PILNE!

 

Jeśli poczekasz do jutra to podeślę ci na "priw" tel. kom. do ekipy która wykonywała tynki gipsowe-maszynowe u mnie. Zresztą będą u mnie w sobotę montować drzwi wewnętrzne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Magmi,

Ja zaczynam (w zasadzie już zacząłem) swoją budowę w Smolnicy.

Rejon ul. Granicznej.

Niestety nie ma tam jeszcze dokładnego adresu.

Moja działka jest na wprost największego budowanego tam domu.

No to co jesteśmy sąsiadami ?

Przeglądając forum wydaje mi się,że też tam zamierzasz budować.

Zaczęli już robić dla nas wodociąg.

Pozdrowienia

:lol: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

pozwole sobie dolaczyc sie do slaskiego klubu :), choc co prawda jeszcze nie rozpoczelam budowy.

Mieszkam z mezem w Katowicach, w niedlugim czasie marzy nam sie postawienie domku - najchetniej Jaworzno, lub okolice, choc jestesmy otwarci na inne mozliwosci - nie robilismy jeszcze rekonesansu, co gdzie i za ile.

W gre wchodzilby domek z bali (Edzia :) ), badz domek "finski", oczywiscie caloroczny.

Jak wszystko wypali bedziemy w niedlugim czasie szukac terenu pod zabudowe :).

 

pozdrawiam, bede obserwowac watek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Super Ci to wyszło też tak chcę tylko nie wiem jak to zrobić ? :) Jak tam burze, czy u Was też były takie gwałtowne jak u mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edzia

BUrze były, owszem.

Akurat malują mi podłogi i miałem lekko uchylone okna dachowe - i zalało. Na szczęście dało się powycierać i strat nie było. Malują dalej.

:lol:

Ja pewnie niedługo skończe się "udzielać" na forum :( - kończe budowę. Jeszcze tylko tynkowanie na zewnątrz - już zaczęli, i malowanie środków.

A potem ogród. Wprowadzam się już za 2 tygodnie!!! :o

Na razie nie wiem jak to zrobię, ale muszę - sprzedałem mieszkanie.

 

Pozdrawiam

Mirek

 

Muszę kupić rekuperator - znacie jakieś tańsze niż z siemianowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirzaw - gratulacje!

U mnie ekipa rusza dopiero w przyszłym tygodniu.

Czy możecie podac namiary na tych dekarzy po 40 zł/m2.

U mnie wykonawca chciał 60 zł za samą dachówkę (tylko robocizna) więc tę pozycję wyrzuciliśmy z zakresu prac.

Po ile bierze się teraz (na rachunek) na wykonanie tynków gipsowych maszynowo? Wowka - możesz podac swoje namiary. Póki co ode mnie chcą 40 zł (razem z metariałem) i wydaje mi się to dość za dużo. Do zrobienia jest c.a. 700 m2.

Ogólnie budowa się jeszcze nie zaczęła a ja już mam dość. Wykonawca postawił nas pod ścianą (złożony wniosek o kredyt, wynegocjowane warunki z wykonawcą, zakończenie rozmów z inną ekipą), po zgłoszeniu kierownika budowy w urzędzie i na dwa dni przed obowiązkowym złożeniem umowy z wykonawcą w banku (wtedy procedura ropoczęła by się na nowo) podwyższył nam prawie wszystkie wydawałoby się wynegocjowane ceny - w tym za dach te słynne 60 zł /m2 (bez wieźby, łat i kontyrłat). jesteśmy więc wściekli, podpisaliśmy umowę ale bez dachu i tynków i szukamy ekip, które zrobią pozostałe prace.

W Imielinie była straszna burza, połamane drzewa, gradobicie ale nad naszą działką nie spadła kropla wody, burza kończyła się jakieś 30 m od naszej działki.

Pozdrawiam,

Gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaga-2 popatrz na priv podałem namiar.

40zet za m2 to rozbój na prostej drodze. Ja w zeszłym roku za podobna jak u ciebie ilość metrów płaciłem 18zł/m2 (robocizna + materiał). Jestem przekonany, że w tym roku zapłaciłbym jeszcze mniej.

Jeśli zdecydujesz się "moją" ekipę targuj się, są elastyczni i nie obrażalscy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

gaga2 namiary na dekarzy masz na priv. Co do Twoich budowlańców to na szantarzystów jest tylko jeden sposób - nie rozmawia się z nimi. Jeśli teraz Ci wykręcają numery to spodziewaj się najgorszego w trakcie prac.

U mnie burza zalała piwnicę i strych. Poza tym nie mam już ani jednej wiśni na drzewach, a pomidory mam dziurawe jak ser.

 

Pozdr. dla wszystkich i życzę dobrej pogody w lipcu - zwłaszcza sobie :D

 

ZS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jestem tutaj (wśród BUDOWNICZYCH ŚLĄSKA) nowy. Rozpoczynam budowę domku w Chorzowie. W zasadzie przymierzam się od roku, ale miałem trochę kłopotów z ekipą, później brak czasu, zwątpienie, następnie nieporozumienie z archtektem, który po prostu przegiął i w efekcie mam z nim ciche dni, itp. ...

 

Obecnie podłączam wodę i ruszam... A przynajmniej taki mam zamiar.

Przy odrobinie szczęścia w tym do ekip i korzystnego cenowo materiału może uda mi się jeszcze w tym roku osiągnąć tzw. stan surowy otwarty.

 

Myślę o budowie z Ytonga ew. polskiego BK. Co Wy na to?

 

A może macie sprawedzoną ekipę do fundamentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot36:

no jasne że jesteśmy sąsiadami! A raczej będziemy... :D

Co do wodociągu (tego który się właśnie buduje), to nie wiem czy wiesz, ale będziesz podłączony do mojego wodociągu :D (między innymi mojego oczywiście) - należymy z mężem do fundatorów :( i współwłaścicieli tego odcinka sieci...

Nasza działka (na razie ugór i chaszcze) jest w drugim rzedzie od ul. Granicznej, na samym końcu (za domem w budowie z wylanym stropem, ale jescze bez dachu). Jeśli masz ochotę zobaczyć, co będziemy budować, zapraszam na moją stronę - właśnie ją zaktualizowałam.

 

Innych też zapraszam oczywiście! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mamy za sobą fundamenty, teraz rosną sobie ściany. Z betonu komórkowego. Trochę się baliśmy, jak wykonawca sobie poradzi z technologią, ale wygląda nieźle 8) . Idzie tak szybko, że pod koniec lipca będą zalewać strop. Pozdrawiamy Mysłowice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za słowa otuchy i za namiary na sprawdzone ekipy. Pocieszam się tym, że w ostatniej chwili przytomnie zażądałam wyłączenia z umowy tynkow i dachu; a sama umowa jest bardzo dobra - jeden błąd wykonawcy i się z nim rozstaniemy :evil: Najważniejsze w tej chwili to uzyskany kredyt i termin rozpoczęcia formalnie robót na działce. martwi mnie tyuolko tom, że chcieliśmy zawrzeć umowę na wykonanie całości domu, a teram musimy szukać i koordynować różne ekipy. No ale za takie sufitowe ceny jakie podał ten wykonawca to mnie nie stać na budowę. :(

Pozdrawiam wszystkich optymistów,

Gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam prośbę, szczególnie do Wowki, o namiar na ekipę od tynków gipsowych. Na już szukam ekipy do wykonania tradycyjnych tynków cementowo-wapiennych w piwnicy i garażu.

Pozdrawiam wszystkich budujących.

 

 

Proszę bardzo, wysyłam na "priv"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...