Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze odnośnie MAX - POROTHERM - owszem POROTHERM jest droższy, ale w zestawieniu materiałów, które dostałem od archtekta POROthermu jest znacznie mniej od MAXA. Wstępne obliczenia wykazały mi, że różnica wóczas nie jest już tak duża - w moim przypadku całościowo (pow. ścian ok 190m2) PORO wychodzi tylko ok. 1000zł drożej.

 

Na 1m2 ściany wchodzą 22 sztuki MAX’a lub 16 sztuk Porothermu. Z cenników oryginalnych wychodzi, że 1m2 ściany 30 cm z MAX’a Kozłowickiego wychodzi 57,64 zł, a z Porothermu 61,40 (też w klasie 15). Tylko że tego MAX’a kupiłem za 2/3 ceny. A na porotherm nikt nie chciał mi dać tak wysokiego rabatu. Poza tym u mnie w okolicy Kozłowice mają bardzo dobrą opinię a Winerberger niezbyt. Gdy zdejmowano u mnie akrę (szałunki gotowe) ze stropu, to taka jedna ramka 30 kilowa uderzyła w ścianę wybijajac jedynie niewielki odprysk. Ciekawy jestem czy Porotcherm byłby tak samo "wyrozumiały".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej BOSSIE. Na razie podzielam pozytywne opinie o Tarnowskich Górach.

Powiedz ile czekałeś na pozwolenie na budowę?

 

Hej Bonifacy!

Sorry, że tak długo nie odpowiadałem, ale byłem poza Śląskiem. Na pozwolenia na budowę czekałem ok. 3 tygodni. Załatwiałem je w listopadzie 2001, kiedy kończyła się duża ulga budowlana i było bardzo dużo chętnych, takich jak ja. Pani wykazała się zrozumieniem sytuacji i załatwiła wszystko tak, by pozwolenie uprawomocniło się jeszcze w tym roku. Budowę formalnie zacząłem 28.12.2001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej BOSSIE. Na razie podzielam pozytywne opinie o Tarnowskich Górach.

Powiedz ile czekałeś na pozwolenie na budowę?

 

Hej Bonifacy!

Sorry, że tak długo nie odpowiadałem, ale byłem poza Śląskiem. Na pozwolenia na budowę czekałem ok. 3 tygodni. Załatwiałem je w listopadzie 2001, kiedy kończyła się duża ulga budowlana i było bardzo dużo chętnych, takich jak ja. Pani wykazała się zrozumieniem sytuacji i załatwiła wszystko tak, by pozwolenie uprawomocniło się jeszcze w tym roku. Budowę formalnie zacząłem 28.12.2001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!! Chciałam sie tylko pochwalic że w końcu kończymy stan surowy domu !!!!!! UFFF!!!!! Obecnie szukamy okien - może ktoś poleci mi dobra i oczywiscie nie za drogą firmę z okolic Gliwic???? Raczej skłaniam się do okien drewnianych ale nie wykluczam również PCV.

Pozdrawiam Ilona

 

Wyklucz drewniane, chyba że lubisz je malować, ale ja uważam, że są ciekawsze sposoby na spędzenie wolnego czasu. Plastiki dobre są z Oknoplastu z Krakowa. Mam je zamontowane od paru lat i są świetne. Mają niestety jedną wadę. Nie są najtańsze. Weź jednak pod uwagę, że jest to zakup na parę dobrych lat. Jakby wszyscy patrzyli wyłącznie na cenę to po drogach jeździłyby tylko maluchy, a jednak Mercedesy też się zdarzają, mimo że nie są najtańsze. Przedstawiciela masz w Gliwicach na oś Zubrzyckiego i w Zabrzu obok kina ROMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Do "bonifacego" nasza pani architekt i rownoczesnie kierownik budowy wziela cos ok. 3600 za adaptacje projektu, zalatwianie wszelkich urzedowych formalnosci (lacznie z przylaczami) oraz nadzor budowlany za calosc.

Do "ilona75" - moge polecic dwie firmy, jednak pcv (bo na takie sie zdycydowalismy), mianowicie "norma 2000", z tej firmy mamy okna. Sa to okna Thyssen, pieciokomorowe. A ta druga to "AP". Obie z Zor.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ilona75. Ponieważ poszukujesz okien w okolicach Gliwic, chciałbym cię ostrzec, żebyś uważała na firmę Blachliński. W 2001 roku zamontowali mi okna (profil Salamander 3D - swoją drogą w mojej ocenie jest super). Potem ujawniły się wady. Przyjeżdzali dwa razy z częstotliwością raz na rok, stwierdzając że nie potrafią nic zrobić, potem umawiali się na wizytę serwisową, ale jakoś nigdy nie dojechali, a obecnie nie odpowiadją na żadne pisma. Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę trafnych wyborów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

NIECH SIĘ ŚLĄSKIE POŁĄCZY NA TARGACH!!!

Dajcie namiary na jakąś konkretną datę i godzinę to może spotka się grupa śląska z zagłębiem dąbrowskim... :p !!!

Kiedy te targi, bo że na terenach MTK to się spodziewam... :roll:

 

Podglądam WAS od dawna z rozmaitych powodów ( wszystkie bliskie sercu ), a teraz chciałem poprosić o pomoc.

Czy ktoś z WAS ma zamontowane okna LB-STYL 2000, firma od okien w Tychach, tłocznia profili w Chrzanowie... :-? ????

Tak tylko pytam bo kolega polecał... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie mamy planów co do konkretnej godziny. Ja teraz trochę choruję (mam czas na buszowanie po necie :) ) i nie wiem jak to będzie... Musze też znaleźć chętnego do zajęcia się dziećmi.

Wstępnie myślałam o sobocie.

Macie jakieś propozycje?

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też spróbuję wyciągnąć męża! Sobota nam pasuje, tylko musimy uszczęśliwić kogoś naszymi dziećmi. :wink:

Gdzie dokładnie jest to centrum klinkieru? A może zrobić po prostu spotkanie na stacji benzynowej naprzeciw MTK (nie pamiętam jaka to stacja)? Mozna tam się kawy napić czekając na innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum Klinkieru - ul. Dębowa 49, Katowice.

Warto tam zajrzeć.

Ale może być i stacja beznynowa...

Nam dzieci uda się chyba oddać dziadkom (ale warunkowo). A skoro mamy uddzać dzieci dziadkom, to realna godzina spotkania do 10.00 a nie 9.00.

Bardzo miło byłoby Was poznać.

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...