Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie stan domu dzis został zamkniety, zrobiono opaski wokół okien i wszystko wygląda tak ładnie...dom jest teraz taki prawdziwy.

No i historyczna chwila, po wielkich perypetiach z GZE - wreszcie mam zamontowaną skrzynkę...huraaaaaaaa.

 

w_dlugi wysłałam Ci na priv namiar na mojego kominkarza

 

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę śląską i proszę o radę! Chciałam przed zimą jeszcze zrobić fundamenty, ale nie wiem czy to nie za zimno już. Do tego ekipa rzuciała taką cenę - poczytałam wątki na forum i wyszło mi, że moje fundamenty będą ok. trzy razy droższe (a domek mam mieć przeciętny-ok. 170 m2). Dlatego jeżeli ktoś ma namiar na ekipę rzetelną i sprawdzoną, to byłabym wdzięczna. Acha, buduję w Katowicach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy :D

Niestety ekipy nie mogę Ci polecić, bo do mnie trafiają same astronomicznie drogie oferty, chociaż same firmy sa z referencjami. Może jeszcze pogadam z ludźmi u mnie na budowie.

A co do czasu wykonania - sama nie umiem Ci doradziź, najlepiej przejrzyj forum, jest sporo wypowiedzi o pracach w niskich temperaturach. Mogę tylko powiedzieć, że u mnie prace nad samym fundamentami trwały ponad dwa miesiące (najdłużej zbrojenie ław i wieńców) a i ka jeszcze nie zasypali wszytskic fudnamentów. Zależy to też od rozmiarów fudnamentów - a może będziesz mieć wylewane? W Katowicach trudno coś znaleźć bez szkód górniczych.

Pozdrawiam,

gaga2, póki co mieszkanka Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama nie wiem, u mojej koleżanki wylanie ław a potem ścian fundamentów (też wylewane) zajęło coś ok. 3 tygodni. Najgorsze jest zbrojenie, to zajmuje czas - potem przyjeżdża grucha - i po sprawie. Tylko na zimę polecają zakończenie prac na stanie "0", a to chyba oznacza wylewki, a prze wylewkami - ułożenie kanalizacji, itp. Jeśli masz kierownika budowy - porozmawiaj o harmonogramie; jesli jeszcze nie masz - z potencjalnymi ekipami także rozmawiaj o harmonogramie - i jakie widzą przeciwwskazania do prac w niskich temperaturach. Dobrze jest mieć zaufaną osobę, która szczerze przyzna trudności, wady i zalety danego rozwiązania - my takie sprawy konsuktujemy z inspektorem nadzoru. Życzę powodzenia.

gaga2

BTW, gdzie się budujesz? bez szkód górniczych :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za rady! Właśnie rozmawiałam z kierownikiem budowy. Powiedział, że jak chcę to można robić te fundamenty i z problemami lub bez i tak się zrobi, ale jak mnie nic nie goni to lepiej bez problemów, na spokojnie na wiosnę. Teoretycznie nic mnie goni oprócz chęci zamieszkania we własnym domku jak najszybciej ( przed VAT-em 22% w 2004r. i tak nie ucieknę ) więc postanowiłam, że zaczekam do wiosny. Mężowi ulżyło ( jeszcze kilka m-cy świętego spokoju), ale mnie jest przykro, bo mi się ten domek jeszcze w czasie odsuwa... Buduję na Piotrowicach, oprócz pociągu prawie pod nosem okolica idealna bo dalej mam już tylko las. No, ale gdyby nie pociąg to działka byłaby 2x droższa. Urząd Górniczy stwierdził, że teren nie jest obecnie, ani nie będzie w przyszłości objęty wpływami eksploatacji górniczej-rozumiem z tego, że nie ma szkód. Życzę wszystkim powodzenia, będę tu zaglądać, żeby zobaczyć jak Wam idzie i się poduczyć trochę do wiosny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie bo mnie cos trafi !!!!

 

Szukam ekipy do obłożenia płytami G-K poddasza. Czwarty kolejny człowiek, który wreszcie raczył się pojawić na budowie, z którym

został umówiony zakres prac i terminy realizacji, na którego czekaliśmy

1,5 miesiąca, który w sobotę miał zaczynać, wczoraj dzwoni "że nie

może"...

Zaczynam poważnie podejrzewać, że jestem jakiś nienormalny bo chcę

dać ludziom zarobić, a to jest chyba czyn niezgodny z przyjętą obyczajowością. W Polsce jest bezrobocie ?? Gdzie ?

 

jpawl zdesperowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jpwl - jak chcesz mogę porozmawiać ze swoim wykonawcą. Nie wiem jak u niego z czasem, są to młodzi chłopcy ale dobrze znają się na robocie/ kładli mi gk na suficie w garażu i płyty OSB na poddaszu domu/ i generalnie z wykonania prac jestem zadowolona, ich najwiąkszą wadą jest porządek. Jeżeli chodzi o ceny trudno mi powiedzieć, byłam traktowana na trochę innych zasadach.

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie na szczęście na te zimne dni został do wykonania wykop na kabel z domu do skrzynki. Mam nadzieję, że uda się to zrobić przed mrozami, bo spędzę zimę bez prądu a planujemy trochę prac wykończeniowych w środku.

Pozdrawiam Cieplutko w ten ziąb. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Planuję budowę domu w okolicach Mikołowa.

Poszukuję rzetelnych i stosunkowo niedrogich murarzy do murarki z betonu komórkowego na wypust/pióro.

Czy ktoś może polecić (na priva) sprawdzonego murarza.

Dziękuję z wszelkie informacje.

 

Pozdrawiam

 

Tomek

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich,

 

Oj dawno dawno mnie tu nie było. Za 2 dni odbieram WZiZT więc moje marzenia że coś jeszcze w tym roku zacznę pozostają tylko marzeniami. Coż trzeba czekac do wiosny i zbierać kasę. Oj jak ja zazdroszczę Wam że już coś się u Was dzieje, a ja cały czas w papierach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi, jeśli jesteś zainteresowany - mój inspektor nadzoru pracuje także jako kierownik budowy (takie ma referencje) w przyszłym roku bedzie miał u nas mniej roboty... My na razie jesteśmy zadowoleni, co do wynagrodzenia - trzeba rozmawiać indywidualnie...

Facet jest z Jaworzna, ma swoją firmę.

Pozdrawiam,

Gaga2

PS: Etap prac na papierze też się kiedyś kończy, a odczekanie z budową zawsze pozwoli na uzbieranie jakiejś większej górki kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co cisza u nas kochani. Spadamy w rankinach. Ale tym postem przekraczamy magiczną granicę 1000 postów w naszej grupie. Myślę, że każdy z Was goni jeszcze robotę żeby zdążyć przed zimą. Jak myslicie dobrze jest już zamówić i złożyć na działce drewno żeby się przesuszyło do czerwca 2005??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...