Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie !

Jesteśmy również w trakcie wyboru okien, a właściwie szukania, bo wybór jest duży.

Zebrałam już kilka ofert i ma się to tak (od najniższej ceny do najwyższej):

Urzędowski- po upuście 12%

Koldrew- Rybnik

Quercus - Kleszczów

TIS – Tychy-Kobiór

Gebauer – po upuście 10%

Milewski - Olbrachcice

Upusty dane w odpowiedzi na zapytanie ofertowe – czyli bez negocjacji. Urzędowskiego odrzuciliśmy na starcie ze względu na opinie i osobiste odczucia, natomiast oferta była zrobiona w celu orientacji cenowej. Skłanialiśmy się na okna z Quercusa oczywiście po zbiciu ceny, ale na dzień dzisiejszy jesteśmy w punkcje wyjścia. Zamówień mają do końca marca ( przy zamówieniu trzeba wpłacić ratę w wysokości 40% całej kwoty ), a i rabat jest mało prawdopodobny. Jest klient – nie ma podstaw do obniżania ceny.

 

Druga strona medalu to montaż – bardzo drogi i tutaj moje pytanie do tych którzy mają już okna.

Czy kupowaliście okna z montażem, a jeśli nie to kto i za ile wam montował?

 

Witaj KaeR i powodzenia!

Pozdrawiam Alicja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

budujemy w Świętokrzyskiem, w takiej fajnej pipidówce, na około lasy,stawy rybne i czysta rzeczka z rakami, noooo i czyste powietrze, że o zwierzątkach nie wspomnę. Trochę Wam wszystkim "zazdroszczę", chciałabym też już być na tym etapie co wy , te okna , kominki, etc, etc :(

ale dla mnie ten czas ten nadejdzie (mam nadzieję) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alis, sprawdziłam dzisiaj swoją umowę ja płacę za montaż okien 25 zł netto za 1 mb liczony po obwodzie. Montaż obejmuje piankę plus kotwy.

Generalnie okna należą do drogich materiałów, i uważam, że należy zamawiać okna wraz z montażem w tej samej firmie. W razie jakiejś wpadki nie musisz się martwić, czy wina leży po stronie montażu czy okien. Dlatego też warto porównywać ceny za okna jako całość, tj. dla tych samych parametrów i wyposażenia plus montaż - ceny globalne u każdego z producentów.

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam...ja tez mieszkam na Slasku a bede budowac w swietokrzyskim.....i jak Was czytam to wlosy mi deba stawaja....a mialo byc to takie proste.Bede z wami na dobre i na zle...chetnie zasiedne rady jak i sie z wami podziele.....jak to mowil /pisla/ktod wczesniej...do odwaznych swiat nalezy...pozdrawiam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część Wszystkim.Na początku przyszłego roku rozpoczynam budowę w Tychach i jestem chłonny wszystkich informacji o dobrych cenowo i jakościowo miejscach zakupu wszelkich matariałów budowlanych.Będę budował dom wg projektu Archetonu o nazwie Koliba pow.użytkowa ok.120 m2.Znalazłem ekipę,która wybuduje mi stan surowy otwarty z Maxa za 18.000 PLN (bez rachunku) Dużo to czy mało.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.....Kaer....ja buduje w oklicach(b.blisko)Buska Zdroju.... ciekawa jestem gdzie ty!!!.Tutaj nie jest tak wesolo...a moze wszedzie tak,ci fachowcy udawaja g.....,hurtownie nie wiedza co to upusty,twierdza ,ze cos ewentualnie ktos mi sprzeda w promocji np.dach /cegle? ale za to dodatki kupie z nawiazka>W tej chwili robie maly remont i juz mi sie wlos jerzy na glowie....ale mam nadzieje ...ze do odwaznych swiat nalezy... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gayga! My budujemy w pobliżu Jędrzejowa , a tak całkiem blisko to jest Oksa, jak na razie to idzie po japońsku :jako - tako, mamy b. fajnego pana do podpowiadania gdzie, co i jak, ale to dopiero początek, zobaczymy co będzie dalej, oby tak jak do tej pory :D .

 

Dzisaj moi drodzy to oprócz tego że mój mąż ma swoje święto to

KUPILIŚMY PROJEKT :D , i tak już przepadło, na wiosnę start.

A przed startem to może się spotkamy?.....Wszyscy?

KaeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zyczeniami wszelkiej pomyslnosci dla ciezko pracujacych gornikow :D

Kaer...szkoda troche daleko.My rowniez zakupilismy juz projekt z Archeton-u Kurza Stopka/ moze ktos buduje lub ma zamiar/Ciekawa jestem Waszej opini tzn.forumowiczow 8) .Zdecydowalam sie juz na dachowke...bedzie to Creaton Futur.....jednak.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej budujące niedźwiadki nie śpijcie jeszcze nie ma zimy, wypadniemy

z pierwszej strony. Co jeszcze robicie na swoich budowach?

My ostatnio jeżdzimy po sklepach i żona wybiera i kupuje kafelki, panele

podłogowe a kasa leci :o

Czy Wam też zaczynają się podobać płytki od 50zł za mkw.?

No i chyba najważniejsze kupiłem alarm i w sobotę będziemy z kolegą

go uruchamiać.

Pozdrawiam wszystkich!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!!

Wprawdzie niedawno pisałam że zabezpieczylismy budowe i czekamy do wiosny ale wykorzystując pogode postanowilismy zrobić jeszcze szambo i studzienki na deszczówkę. No i udało nam się - wprawdzie działka jest przekopana we wszytskie strony i wyglada jak po wojnie to mam nadzieję że jeszcze wyjdzie słoneczko i w miare to uporządkujemy.

Pozdrawiam Ilona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do budowy, to jeździmy tylko kontrolnie i stale poprawiamy folię w jednym miejscu :roll:, gdzie ją wiatr podwiewa. Aż nam trochę żal, bo wkoło na działkach praca wre: mury wyrastają, dachy się kryją...

NO, ale dzisiaj przyprószył juz śnieżek - chyba naprawdę czas kończyć sezon budowlany.

Jamles - mojemu mężowi podobały się poczatkowo głównie płytki po 150 zł/m2 :roll: :evil:. Ale zrobiliśmy wyliczenie ile możemy na co wydać - i już powrócił na ziemię. Kupowaliśmy w zeszłym tygodniu gres na podłogę (60 m2) - założylismy, że 50 zł/m2 to maksymalna cena, jaką chcemy dać. A tu miła niespodzianka - ten, który nam się najbardziej spodobał, kosztował tylko 29,90 zł/m2. Jak miło! Zwłaszcza że rzadko się nam to zdarza - z reguły, wchodząc na przykład do sklepu z obuwiem, już od drzwi zmierzam pewnym krokiem do najdroższej pary butów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w piątek były wylewki konstrukcyjne w połowie, i daj Bóg - jeszcze chcemy mieć drugą połowę zrobioną w tym roku. Praca na budowie wre, że aż miło, szkoda ze o takiej porze roku...

A ja chodze po sklepach, wyszukuję płytek :D i drzwi wewnętrznych.

Swoja drogą czy możecie kogoś polecić do instalacji wod-kan i elektryki?

Pozdrawiam,

gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś pierwsze rozpalenie jeszcze kominka. Śmierdziało bardzo ale za to klimat w domku bardzo się ocieplił. Myślę, że teraz prace ruszą szybciej.

pozdrawim Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: to ja w sklepie z kafelkami - gres na podłogi 68zł za metr, ale

łazienki już tylko 48zł :cry: .

gaga gdyby nie odległość i nadmiar zajęć na swojej budowie to razem

z kolegą, który mi pomagał to na instalacje elektr. miałabyś ekipę.

ilona, czy szambo robiła "moja" ekipa, czy znalazłaś jakąś inną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...