Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wielkie dzięki za informacje.Muszę to wszystko trochę usystematyzować i zrobić jakiś plan, bo mam trochę namiarów.Mam już projekt domku, muszę jeszcze (tzn. architekt miejscowy) zrobić lokalizację budynków na działce (dom i garaż wolnostojący) a potem zrobię rajd szlakiem domów drewnianych, bo decyzji dotyczącej technologii już nie zmienię.

a co z tym spotkaniem.

Pozdrowinka

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Słuchajcie piszmy coś,bo nasz Klub zniknie z tej strony.Wiem,że wszyscy jesteśmy zagonieni, bo pogoda na Śląsku sprzyja budowie.Powiedzcie czy wykopanie fundamentów, ław + ich wykonanie tylko za robociznę 3500zł to dużo???

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MirZaw nie obrażaj mnie bo ja dla podtrzymania naszego Klubu, prowadzę prawie monologi.Proponuję aby ten tydzień żałoby uczcić przynajmniej wpisaniem cześć w tej grupie co by nie zniknąć całkiem z pierwszej strony :wink:

Pozdrawiam Ewa

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-05-18 17:57 ]

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-05-18 17:58 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jeszcze na etapie murarzy.Narazie przerabiam współpracę z architektem.Pamiętam stres jaki przeżywał mój znajomy kiedy robiono mu dach i panowie za każdym razem kazali mu się wypchać z tymi szmatami czyli projektem.Ale dach zrobili bezblędnie.Więc Tomku spokojnie

Pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z swojego doświadczenia. Mój dach jest trudny i wyglądał ładnie na planie (nasze i nie tylko nasze odczucie), ale konstrukcyjnie był "spierniczony" w wyniku czego uginał się pod cieślami. Wezwany architekt postanowił dostawić dwa drewniane filary w tym jeden w sypialni w świetle okna połaciowego. Górale stwierdzili, że "głupola nie będą słuchać" i zrobili bez filarów po swojemu. Wezwany ponownie architekt rozbrajająco powiedział "TAK TEŻ BĘDZIE DOBRZE" i na moje żądanie wpisał informacje o naniesionych poprawkach do planu i książki budowy. Górale mówią, że drewno trzeba po prostu „czuć”.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu zaglądam i czytam wasze wypowiedzi ale nic nie piszę z powodu braku postępów na budowie. I z braku czasu spowodowanym tym, że zmieniam pracę i mam mnóstwo zajęcia w biurze. A w nowej firmie na poczatku będzie również mnóstwo pracy.

Możecie mi pogratulować nowej pracy. sama jestem nieprzytomnie szczęśliwa, bo wreszcie spełnią się moje marzenia chociaż częściowo. Będę wreszczie mieszkać na wsi w pobliżu swojej budowy a nie będę dojeżdżać na budowę 100 km dziennie. Będę wreszcie mogła kupić psa, i wreszcie zabiorę od rodziny swojego kota do siebie .

Trzymajcie za mnie kciuki.

Życzliwych ludzi zawsze potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Reno moje gratulacje.Obecnie załatwić sobie w ogóle pracę jest tak trudne jak budowa domu a znalezienie sobie pracy na tak dogodnych warunkach jak W Twoim przypadku jest super.Jeszcze raz gratuluję i życzę powodzenia w nowej pracy i na budowie :smile:

Czy może zajmujesz się teraz projektowaniem ogrodów ?

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę, że wczoraj została zrobiona wylewka na podłodze na gruncie i tym samym został zakończony etap stanu "0".

Byliśmy tak uradowani, że na wyrównanej "jak lusterko" przez robotników warstwie betonu odcisnęliśmy swoje dłonie - będzie

pamiątka dla potomnych :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORRY nikogo nie miałem zamiaru obrażać.

 

Ale widzę im cieplej tym mniej budowlańców.

 

No cóż. Ja chodzę normalnie do pracy a ktoś u mnie buduje więc czasem mam czas zaglądać na naszą grupę.

 

ps.

A u mnie to się właśnie więźba czyści i maluje - suuuuuper....

Już niedługo wchodzę do środka...

No i muszę załatwić kredyt...

PA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, projektowaniem ogrodów zajmuję się amatorsko. Mam na tapecie dwa projekty dla przyjaciół.

Tak jak pisałam wcześniej moje projektowanie polega przede wszystkim na tym, że znajomi wybierają rośliny jakie chcieliby mieć w swoim ogrodzie a ja umiejscawiam je dobierając odpowiednie warunki glebowe. Zdarza się tak, że laik ogrodniczy wybiera jakąś roślinę, która wogóle nie nadaje się w jego ogrodzie i moim zadaniem jest odwieść go od tego projektu.

Ale zawsze się dogadujemy i przyjacieke są zadowoleni.

Już nie mogę się doczekać kiedy będę projektować własny ogród?

Jak dobrze pójdzie to może w następnym roku jesienią zacznę.

Teraz na mojej budowie przestuj się pogłębi ponieważ w związku ze zmianą pracy muszę dokonać przeprowadzki. Ostatnią przeprowadzkę miałam w styczniu więc nie powinno byc kłopotów z zorganizowaniem tego przedsięwzięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim Reno jesteś etapie.Póki co u mnie najszybciej i najładniej na działce rośnie trawa.No i pojawiły się paliki wyznaczające miejsce tego mojego przyszłego "cuda" / och jakie wydaje się to małe/ a o pow. pomieszczeń wyznaczonych na trawie już nie wspomnę.A konkretnie czekam na pozwolenie na budowę.

:smile:

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na budowie wykopane są już rowy na ławy łundamentowe, a mój ślubny robi zbrojenie do ławy. Dużo prac robimy sami, ponieważ to taniej, a nam się aż tak bardzo nie spieszy. Mamy problem z prądem, ponieważ do tej pory nie mamy jeszcze przyłacza a robi się ono od września 2001. To są dopiero fachowcy!!!!!!!!!!!!!

Wodę mamy z własnej studni wykopanej własnymi rękoma, działkę mamy ogrodzoną, las wycięty. A nasz dach rośnie jeszcze w lesie, przez brak prądu nie wycięliśmy go wczesną wiosną i musimy czekać aż do jesieni. Wtedy mamy zamiar wyciąć las na dach, przez zimę musi drewno doschnąć i mam nadzieję wiosną przykryjemy nasz dom.

Gdybyś chciała bliżej się ze mną zapoznać to poczytaj o mnie w wątku:" przedstaw się..." lub w wątku "dziennik budowy domu moich marzeń".

A tak swoją drogą to ja również chciałabym wiedzieć coś więcej o Twojej budowie i o Tobie, więc przedstaw się jeśli chcesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wspomniałam w wątku przedstaw się... w kilku słowach napisałąm o swojej skromnej osobie.Buduję w okolicach Rybnika dom z bali drewnianych. Sytuacja moja jest taka-mieszkam i pracuję w innej gminie, buduję w innej gminie a projekt robił mi architekt /góral z Istebnej/.Obecnie znalazłam miejscowego architekta, który dostosowuje projekt do mojej działki i załatwia wszystkie inne formalnośći tzn. przyłącza wody,i energii elektrycznej, zatwierdzenie projektu i jeszcze nie wiem co- "człowiek do specjalnych poruczeń" jestem z nim umówiona na niedzielę i zobaczę na jakim jestem etapie.Nie mam jeszcze wybranej firmy która dostawi tę część z bali.A na działce póki co pięknie rośnie trawa i kwitną margaretki.

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jpawl z tym odciskiem dłoni to dobry pomysł, myślę,że na tym etapie budowy będzie to jedyny udział moich dłoni w tym przedsięwzięciu.Bo wszystko zrobi firma.Nikt mi nie zarzuci że nie mam swojego udziału w budowie

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię w KLUBIE po raz drugi i mam nadzieję,że znajdziesz tu coś dla siebie. z tego co się orientuję to nikt z uczestników tego wątku w okolicy Pszczyny nie buduje ale zawsze w regionie rażniej i łatwiej pomóc.

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...